Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – napisała Wisława Szymborska. Zbliżają się ferie zimowe i nasza biblioteka szkolna przygotowała książkowe propozycje na ten wolny czas. W te ferie zimowe nie będziesz się nudzić, bo wybraliśmy mnóstwo dobrych książek , które z pewnością sprawią, że na te dwa tygodnie zapomnisz o szkole.
Dni są krótkie, więc trzeba sobie zorganizować zajęcie na długie wieczory. Nie macie pomysłów? Zatem ruszamy z pomocą! Mamy w swojej ofercie książki, które wprowadzą Was w świat fanazji, przygody. Nasze książki z pewnością umilą Wam czas, którego nie będziecie musieli liczyć, bo w końcu szczęśliwi czasu nie liczą, a Wy szczęśliwie spędzicie go przy literaturze.
Na początek kilka książek Grzegorza Kasdepke: Bon czy ton savoit-vivre dla dzieci - Nieznośne bliźniaki, Kuba i Buba, od prawie dwóch dekad uczą dzieci dobrych manier – nie wpływa to jednak na poprawę ich zachowania. I dobrze, albowiem: im gorzej zachowują się bohaterowie książek, tym chętniej dzieci po nie sięgają! Zasady dobrego wychowania raczej się nie zmieniają, za to świat – owszem. To, co kiedyś było nowinką, czasami irytującą, dzisiaj jest naszą codziennością. To, co kiedyś było rzadkim zjawiskiem dzisiaj jest normą. Dlatego trzeba było tę książkę nieco poprawić.
Jedno jednak nie ulega zmianie: z osobami, które znają zasady savoir-vivre’u milej się przebywa, nie dziwota więc, że mają wielu przyjaciół!
- Co to znaczy czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń. Książka ta, to sto jeden króciutkich historyjek, które w zabawny sposób tłumaczą znaczenie najczęściej używanych związków frazeologicznych.
- Co tam u Ciumków? Pawła Beręsewicza. Na ulicy Cichej mieszkają Ci... Ciumkowie. Jeżeli jakiś przechodzień przypadkiem zajrzałby przez okno do Ciumkowego domu, nie zobaczyłby pewnie nic niezwykłego... Chyba że tata byłby akurat dorodną gruszą, Grzesiek obmyślałby zegarowy przytrzymywacz do psów, Kasia walczyłaby ze strasznym Wszystkożerem, Burek próbował się porozumieć z kotami, a cała rodzina nękałaby biednego pajączka z chorą nóżką. Ale tak poza tym to całkiem miła i spokojna rodzinka, którą naprawdę warto odwiedzić.
- To nie moja wina. Mordercza Adelka. Jak przeżyć w świecie, w którym nikt nie traktuje dzieci poważnie? Oto przepis Adelki: weź sporą dawkę czarnego humoru, dodaj szczyptę czułości i chomika grizzly, który pomoże ci podbić świat.
- Pięciopsiaczki Wandy Chotomskiej. Balbina urodziła szczeniaki. Pięć pachnących, miłych psiaczków. Szybko okazało się, że to okropne pięciosiusiaczki, po których trzeba ciągle wycierać podłogę. Pięciogryzaczki, postrach kapci i foteli. I że jest ich za dużo jak na jeden dom. Trzeba pięciopsiaczki oddać w dobre ręce. Karol i Karolina mają z tym pełno roboty!
- Bunia kontra fakir. Mazurscy w podróży - Agnieszki Stelmaszyk. Rodzina Mazurskich to najbardziej zwariowana rodzina na świecie! Gdy nadchodzą wakacje, postanawiają wyruszyć w podróż życia. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem… Podczas podróży po Europie przeżywają mnóstwo zakręconych przygód wśród których kryje się nawet pewna…kryminalna zagadka! Czy mimo mrożących krew w żyłach zbiegów okoliczności rodzinie uda się odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca?
- Żubr Pompik. Tropy na śniegu – Tomasza Samojlika. Pompik to wyjątkowy żubr: dociekliwy i ciekawy świata, przyjacielski i chętny do pomocy. Szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje. Zaskakuje trafnymi spostrzeżeniami, choć czasem zdarzają się mu pomyłki. Często dostrzega to, czego nie widzą dorosłe żubry... Ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.
To kilka opisów książek na zachętę. Dużo więcej propozycji znajdziecie na wystawie - Książki na ferie. Zapraszamy po zapasy książek na zimowe ferie.
as