Archiwum

        • Warsztaty przyrodnicze

            W dniu 28 maja 2026 roku uczniowie klas czwartych pod opieką pani Anny Brzozowej oraz pani Wiesławy Mydło wybrali się na Błonia nad Orzycem, gdzie uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym z zakresu przyrody, łowiectwa oraz kontaktu ze zwierzętami. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Nadleśnictwo Parciaki oraz Koło Łowieckie Świt w Sulisze.

          Podczas spotkania uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z przyrodą i lasem, uczestniczyli w zajęciach dotyczących znaczenia lasów w życiu człowieka oraz rozpoznawali tropy zwierząt leśnych. Dzieci malowały na drewnie oraz układały drewniane puzzle.

          Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy sygnałów myśliwskich granych na sygnałówce. Uczniowie dowiedzieli się, jakie role pełnią ptaki drapieżne w przyrodzie, mogli z bliska obejrzeć jastrzębia, pogłaskać alpaki oraz pojeździć konno. Poznały także psy myśliwskie oraz ich zadania podczas polowania.

          Nie zabrakło także aktywności ruchowych,  gier i zabaw integracyjnych, waty cukrowej i popcornu. Na zakończenie wszyscy wspólnie zjedli kiełbaski z grilla.

          Dla uczniów klas czwartych był to ciekawy dzień, pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

          Anna Brzozowa

        • Wycieczka klas 5 i 6 do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki

                      W dniach 20-22 maja 2026 roku odbyła się wyjątkowa szkolna wycieczka, która dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wzięli w niej udział uczniowie klas 5a, 5b, 6a, 6b wraz z wychowawcami: p. Moniką Kowalczyk, p. Bożena Szymańską, p. Wiolettą Kuprajtys i p. Wiesławą Mydło. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała również p. Ilona Wójcik - ratownik medyczny. 

                      Program wyjazdu był bardzo bogaty w różne atrakcje turystyczne, a na trasie zwiedzających znalazło się mnóstwo ciekawych do obejrzenia miejsc. Pierwszy punkt naszej podróży to Kraków, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, Katedrę, Kościół Mariacki, Rynek i Sukiennice. Były to miejsca pełne tajemnic, historycznych zdarzeń i magii. Zgodnie z krakowską legendą, aby zapewnić sobie szczęście, dotknęliśmy Dzwonu Zygmunta. Nie obyło się też bez  pamiątek i smakołyków krakowskich.

                      Następnego dnia udaliśmy się do Poronina, aby przejść ścieżką w koronach drzew Sky Walk. Największy szklany taras zawieszony nad Podhalem okazał się dla wielu z nas niemałym wyzwaniem. Trzeba było pokonać lęk wysokości i zmierzyć się z własnymi obawami, ale nagrodą stały się spektakularne widoki zapierające dech w piersiach. Dzięki wspaniałej pogodzie mogliśmy obejrzeć panoramę Tatr, o których  ciekawie opowiadał przewodnik, wplatając słowa gwary góralskiej.  Później przejechaliśmy do Zakopanego, a po  drodze zwiedziliśmy jeszcze Jaszczurówkę, kaplicę w stylu zakopiańskim. Obejrzeliśmy też Wielką Krokiew i inne obiekty sportowe w Zakopanem. Niemałym przeżyciem był wjazd  kolejką linowo - terenową   na Gubałówkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć spaceru po Krupówkach. Chwile relaksu zapewnił nam pobyt w największym kompleksie basenów termalnych na Podhalu, czyli w Termach Chochołowskich.

          Kolejnego dnia odbyło się zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”,  w której pokonaliśmy 800 schodów na odcinku  ponad 3 km. Mogliśmy zobaczyć solne rzeźby, komory, kaplice i spróbować, czy rzeczywiście ściany mają słony smak. Po zejściu 135 m pod ziemię poczuliśmy dreszczyk emocji. Pod kierunkiem przewodnika odkrywaliśmy uroki wyjątkowej kopalni i poznaliśmy historię górnictwa solnego.  Wykonaliśmy wiele zdjęć, m.in. przy solnej rzeźbie patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II.

                      Za nami dni pełne przygód, wrażeń i niezapomnianych chwil. Pogoda i humory nam dopisywały. Zachwyciliśmy się pięknem zabytków i przyrody. Każde miejsce było idealnym tłem do wykonania wielu zdjęć.  Wyjazd okazał się udany i dostarczył nam radości, wiedzy i  pozytywnych emocji. Wycieczka była czasem spędzonym w miłym towarzystwie,  a także okazją do bliższego poznania siebie nawzajem. Cudowne wspomnienia zostaną z nami na całe życie.

                       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za tę niezapomnianą podróż!

           

                                                                                                                             Organizatorzy wycieczki

        • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

                      21 maja 2026r. w  Miejskim Domu Kultury w Makowie Maz.  odbył się 33. Powiatowy Festiwal  Piosenki  o Zdrowiu, zorganizowany przez PSSE w Makowie – Maz. Wydarzenie zgromadziło wielu młodych artystów z przedszkoli i szkół powiatu makowskiego. Dzieci promowały zdrowy styl życia poprzez muzykę, taniec i zabawę. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VII a: Zuzanna Żebrowska,  Anna Gołojuch  i  Aleksandra Kuplicka,  które do konkursu przygotowała p. Wioletta Kuprajtys. Dziewczęta wykonały utwór pt.,, Daję słowo’’. Zaprezentowały wysoki poziom artystyczny i ogromne zaangażowanie. Odniosły sukces zdobywając  trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej . Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i  życzmy dalszych sukcesów.

                                                                                                                       M.S.

        • Recytatorskie talenty naszej szkoły

                20 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Sypniewie odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza, który zgromadził 24 utalentowanych  uczestników z całego powiatu. Tegoroczne hasło konkursu „Od idealizacji po melancholię i rozterki…” nawiązywało do motywu małżeństwa i rodziny w twórczości wieszcza.

               Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VII a – Katarzyna Maliszewska, Alicja Borowa i Blanka Kuplicka. Opiekunką dziewcząt była p. Małgorzata Turowska.

                 Występy naszych recytatorek zostały bardzo wysoko ocenione przez jury. Z ogromną dumą informujemy, że Katarzyna Maliszewska zajęła II miejsce i nazwana została „mistrzynią wyrażania emocji”, zaś Alicja Borowa otrzymała wyróżnienie.

                  Jury podkreśliło, że tak wysokiego poziomu recytacji nie było od wielu lat, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu uczestników.

                 Serdecznie gratulujemy dziewczętom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

                                                                                                               M.T.

                

        • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Lekkiej Atletyce

          19 maja 2026 r. w Sypniewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, osiągając wysokie wyniki i godnie reprezentując szkołę. Wszyscy startujący uzyskali awans do etapu międzypowiatowego!

          Wyniki przedstawiają się następująco:

          I miejsce

          - Michał Koterwas – 300 m

          - Michał Grabowski - pchnięcie kulą

          - Kacper Fąk – 1000 m

          II miejsce

          - Katarzyna Maliszewska – 200 m

          - Julia Beczak – 600 m

          - Antoni Podgórski – 600 m

          - sztafeta 4x100 m dziewcząt

          - sztafeta 4x100 m chłopców

          - sztafeta olimpijska chłopców

          III miejsce

          - Magdalena Gałązka - pchnięcie kulą

          - Franciszek Lewandowski – 600 m

          - Adam Kiliańczyk – 200 m

          - Błażej Gołota - skok w dal

          Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania i życzymy kolejnych sukcesów!

           

          Sz.K

        • Realizacja zadania projektu ,, Zabawa sztuką’’ na świetlicy szkolnej -,, Ale to już było’’

           

                           W drugim tygodniu maja 2026r. dzieci wykonały  ,,Pole kwiatów”- pracę warsztatową zainspirowaną ilustracjami francuskiego ilustratora i pisarza dla dzieci –Herve Tulleta.  Realizacja zadania odbyła się zgodnie z metodą Tulleta, która opiera się na szybkich komunikatach i braku planowania. Każdy uczeń na sygnał nauczyciela nanosił farbami na różnych miejscach dużego arkuszu papieru kolorowe punkty- nasiona . Następnie zmieniając miejsca przy stole, dzieci malowały okręgi, spirale, liście, tak aby powstałe kwiaty, były układem plam i kresek. W ten sposób praca stała się wspólnym dziełem. Dzięki prostym instrukcjom typu:,, teraz wszyscy rysują kółko wokół kropek ‘’, nawet osoby mające niechęć do malowania , zaangażowały się w cały proces powstania pracy. Praca warsztatowa pokazała, iż malowanie może być formą radosnej zabawy i współpracy. ,, Pole kwiatów” stało się malarskim zapisem wiosennej energii.

          Nauczyciele świetlicy

        • Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Krasnosielcu

          ,,Ludzie stworzeni są do radości. Słuszne jest zatem wasze pragnienie szczęścia” – te słowa św. Jana Pawła II stały się mottem tegorocznych obchodów Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Krasnosielcu. Był to dzień pełen wzruszeń, refleksji oraz radosnego świętowania we wspólnocie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

                      Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, którą sprawował  Proboszcz Parafii Krasnosielc ks. Wojciech Zyśk, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, dyrekcja oraz pracownicy szkoły. Był to czas wspólnej modlitwy i zadumy nad nauczaniem św. Jana Pawła II – patrona naszej szkoły, który zawsze przypominał o wartości dobra, miłości i radości płynącej z życia. Oprawę muzyczną Mszy Św. przygotowała schola dzieci i młodzieży pod kierunkiem p. Wioletty Kuprajtys.

          Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy obchodów zgromadzili się w szkole na części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem wychowawców: pani Małgorzaty Turowskiej, pana Roberta Pawłowskiego oraz pani Wioletty Kuprajtys.

          Młodzi artyści zaprezentowali wyjątkowy program słowno-muzyczny, który zachwycił wszystkich obecnych. 

          Uczniowie pięknie recytowali poezję i teksty poświęcone św. Janowi Pawłowi II, śpiewali wzruszające utwory, tańczyli oraz grali na instrumentach muzycznych. Występy były pełne zaangażowania, emocji i autentycznej radości, dzięki czemu publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

          Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślała także piękna dekoracja przygotowana specjalnie na tę okazję. Starannie wykonane ozdoby, wizerunek św. Jana Pawła II oraz elementy nawiązujące do hasła przewodniego wydarzenia,  stworzyły podniosłą i jednocześnie serdeczną atmosferę, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom obchodów.

                      W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście: Proboszcz Parafii Krasnosielc ks. Wojciech Zyśk, , Wójt Gminy  pan Paweł Ruszczyński, Sekretarz Urzędu Gminy pani Grażyna Rogala, panie : Kinga Kosińska i Katarzyna Krupka – przedstawicielki Rady Rodziców, którzy swoją obecnością podkreślili rangę wyjątkowego wydarzenia.

                      Szczególne słowa uznania należą się uczniom występującym w części artystycznej. Ich talent, pracowitość i ogromne zaangażowanie sprawiły, że obchody Dnia Patrona miały niezwykle podniosły i piękny charakter. Podziękowania kierujemy także do nauczycieli przygotowujących uroczystość, za trud włożony w organizację wydarzenia i pielęgnowanie pamięci o św. Janie Pawle II.

          Tegoroczny Dzień Patrona był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także przypomnieniem, że słowa naszego patrona wciąż pozostają aktualne i mogą być  drogowskazem dla młodego pokolenia.

           

          m

        • Spotkanie autorskie z Adamem Studzińskim

          W dniu 14 maja 2026r. w ramach Tygodnia Bibliotek, Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu zaprosiłą  uczniów kl. I – III na spotkanie autorskie i zajęcia edukacyjne z Panem Adamem Studzińskim.

          Tegoroczny Tydzień  Bibliotek jest obchodzony pod hasłem – Biblioteka. Odkrywasz. Otwierasz, wraz z naszym gościem odkrywaliśmy sztuczki marketingowe, poznawaliśmy tajniki reklamy i jej wpływ na nasze życie.

          Pan Adam zaprezentował nam  książkę - Chciejosztuczki. Książka zakazana przez Chciejokorp.

           Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, zwłaszcza, że uczniowie brali w nim aktywny udział w formie zabawy i  konkursów.

                      Na zakończenie można było zakupić książki wraz z dedykacją i autografem.

          a

        • Konkurs „Nie pal przy mnie, proszę”

           

          W naszej szkole odbył się konkurs profilaktyczny pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę”, skierowany do uczniów klas I–III. Zadaniem uczestników było wykonanie kreatywnego lapbooka  ukazującego szkodliwy wpływ dymu tytoniowego na zdrowie człowieka.
          Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – udział wzięło aż 22 uczniów, którzy wykazali się ogromną pomysłowością, starannością oraz wiedzą na temat zdrowia i bezpieczeństwa. Powstałe prace były kolorowe, ciekawe i pełne ważnych informacji przedstawionych w atrakcyjnej formie.

          Celem konkursu było zwiększenie świadomości dzieci na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz promowanie postaw prozdrowotnych już od najmłodszych lat. Dzięki zaangażowaniu uczestników udało się połączyć naukę z dobrą zabawą i rozwijaniem kreatywności.

          Nagrodzeni uczniowie:

          Klasy I:

          1. M. Regulski

          2. B. Podgórska

          3. Z. Krupka

           

          Klasy II- III:

          1. A. Kaczmarczyk

          2. T. Łada

          3. A. Zduniak

          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział, a nauczycielom i rodzicom za wsparcie oraz motywowanie dzieci do przygotowania pięknych prac.

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

          M. Opalach

        • Łoś i biblioteka na kółkach - teatrzyk kamishibai

          W piątek, 8 maja 2026 r., z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek dzieci z naszej świetlicy szkolnej odwiedziły Panie: M. Siemiatkowska i A. Olbryś z Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu. Panie zaprezentowały uczniom opowiadanie pt. ,,O Borsuku, który na cały świat się obraził’ w formie teatrzyku kamishibai.  Kamishibai to japońska sztuka opowiadania. Jej podstawowym elementem jest drewniana lub kartonowa skrzynka butai, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami, każda karta to kolejny fragment opowieści. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z dziećmi. Teatrzyk umożliwił dzieciom zrozumienie różnych perspektyw, promował kreatywność i empatię. Panie przeczytały dzieciom także opowiadanie pt. ,,Łoś i biblioteka na kółkach’’.  Opowiadania były punktem wyjścia do rozmowy o promowaniu czytelnictwa oraz biblioteki, wyrabianiu nawyku wypożyczania i czytania książek. Podsumowaniem spotkania była przygotowana przez panie krzyżówka, którą uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali i samodzielnie wpisywali hasła. Dziękujemy Paniom za niezwykłe i pełne wrażeń spotkanie czytelnicze.

                                                                                                                                      M. S.

        • XI Turniej Szachowy w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”

                

           

                      W dniu 7 maja 2026 r. uczniowie klas V–VII reprezentowali naszą szkołę podczas XI Turnieju Szachowego organizowanego w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”, który odbył się w Ostrołęce.

          W rozgrywkach uczestniczyło 39 zawodników. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, a rywalizacja dostarczyła wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i opiekunom.

          Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki, zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych:

          Alicja Borowa – I miejsce w kategorii klas VII,

          Wiktor Sierak – II miejsce w kategorii klas VI,

          Ada Kowalczyk – II miejsce w kategorii klas V.

          Nad prawidłowym przebiegiem zawodów  czuwał  January Jedynak - aktywny polski sędzia szachowy klasy państwowej PZSzach oraz sędzia klasy międzynarodowej FIDE.

          Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a laureatom serdecznie gratulujemy sukcesów, zaangażowania oraz sportowej postawy.

           

          Anna Brzozowa

        • Sukcesy naszych uczniów na XI Turnieju Szachowym

           

           W dniu 5 maja 2026r. uczniowie klas II, III i IV naszej szkoły wzięli udział w XI Turnieju Szachowym, który odbył się w MSCDN w Ostrołęce, w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”.

          W turnieju uczestniczyło 85 uczniów, którzy rywalizowali systemem szwajcarskim, dostarczając wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i ich opiekunom.

          Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując miejsca w ścisłej czołówce. Uczeń klasy III b Michał Majewski zdobył I miejsce, natomiast uczeń klasy IV b Filip Sierak zajął III miejsce. Dwoje kolejnych uczniów Marcelina Gołąb oraz Antoni Świder uplasowało się tuż za podium, zajmując IV miejsca.

          Warto podkreślić, że zawody sędziowali prezes oraz wiceprezes Polskiego Związku Szachowego, co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia.

          Wszyscy uczestnicy godnie reprezentowali naszą szkołę.

          Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, zaangażowania oraz sportowej postawy.

          A. Dąbek-Łada