• #LaboratoriaPrzyszłości - kolejne dzieła naszych uczniów

          Kolejne zajęcia Laboratorium Przyszłości poświęcone były zdobieniu drewna za pomocą pirografów. Zajęcia zakończyły się pięknymi dziełami. Uczestnicy zajęć  samodzielnie zaprojektowali i za pomocą pirografów wykonali upominki dla rodziców.

           

          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          ...................................................................................................................................................................................

          ...................................................................................................................................................................................

        • Wycieczka do Warszawy

           W przededniu Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym etapem zwiedzania była wizyta w Pijalni Czekolady E. Wedla. Ta niezwykła i słodka przygoda była nie tylko pyszną i kreatywną zabawą, ale także opowieścią o tym jak powstała czekolada i okazją do poznania skrywanych przez nią tajemnic. Dzieci miały mnóstwo radości podczas tworzenia czekoladowych słodkości. Podczas warsztatów mali cukiernicy udekorowali białą czekoladą dwa pierniczki w ksztalcie serca. Ponadto poczęstowali się gorącą, mleczną czekoladą z bitą śmietaną i lentylkami. Kolejnym etapem było zwiedzanie Starego Miasta. Dzieci mogły zobaczyć  Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz  Pomnik Syreny. Po pełnym wrażeń spacerze wszyscy udali się na obiad gdzie można było nasycić brzuszki i troszkę odpocząć. Wiele emocji wzbudziła wizyta w Polskim Radio. Przewodnicy zapoznali dzieci z historią Polskiego Radia oraz jego pracą. Dzieci miały możliwość obserwowania  realizacji audycji "na żywo" w studiach Czwórki, Polskiego Radia Kierowców i Polskiego Radia Dzieciom. W tym dniu  obchodzony był Dzień Rodzeństwa, więc dzieci miały okazję wypowiedzieć się o swoim rodzeństwie. Nie obyło się bez pozdrowień dla swoich bliskich. Uczniowie pamiętali także o dyrektorze szkoły panu Andrzeju Maluchniku, któremu  przesłali radiowe pozdrowienia.  Wycieczka była ciekawa i pełna wrażeń. Zapewne na długo pozostanie w pamięci małych podróżników.

                                                                                                                                                   A. Błaszkowska

        • Wycieczka do Trójmiasta

          W dniach 25 i 26 maja 2023 roku klasy IIIa i IIIb brały udział w wycieczce do Trójmiasta. Po przyjeździe do Gdańska uczniowie zwiedzili Muzeum Morskie. Tam poszerzyli swoją wiedzę o o morzu, portach, statkach i stoczniach, która został im przekazana w kompleksowy i atrakcyjny sposób. Interaktywna, stworzona z myślą o dzieciach i rodzinach ekspozycja pozwoliła poprzez zabawę poznać m. in.: tajniki sterowania i dowodzenia morską jednostką, przeładunku towarów w porcie, podwodnych podróży batyskafem czy powstawania fal tsunami. Po południu uczniowie wybrali się z przewodnikiem do Starego Miasta z fontanną Neptuna, Ratuszem Staromiejskim (z zewnątrz), Kościołem Mariackim, kamieniczkami położonymi nad Motławą oraz Żurawiem , Bramami Złotą i Zieloną. Następnie odbyli rejs stylizowanym galeonem na Westerplatte – niewielki skrawek ziemi, na który padły pierwsze strzały w czasie II wojny światowej. Pod 25-metrowym pomnikiem Obrońców Wybrzeża zrobili pamiątkowe grupowe i indywidualne zdjęcia. Nocleg spędzili w bardzo klimatycznym Ośrodku Turystycznym „Warzenko” w Warzenku.

          Następnego dnia po śniadaniu grupa wyjechała do Gdyni, gdzie spędzili godzinę w niezwykłym Oceanarium w Akwarium Gdyńskim. Kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, piękne koralowce i cudne muszle… wszystko to było na wyciągnięcie dłoni. Naprawdę warto było zajrzeć do gdyńskiego Oceanarium! Gatunki podzielone tam są na akwaria słodkowodne i morskie, gdzie uczniowie podziwiali nowe okazy, przybyłe z najodleglejszych zakątków globu. Następne dwie godziny wycieczki to zwiedzanie z przewodnikiem okrętu ORP Błyskawica, czyli prawdziwego zabytku klasy zerowej wśród okrętów – uczestników wojen morskich. Okręt jest najstarszym zachowanym niszczycielem – weteranem II wojny światowej i jedynym bojowym okrętem alianckim, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny.

          Popołudnie uczniowie spędzili w Sopocie, gdzie podziwiali m. in. Monciak i Krzywy Domek, Dom Zdrojowy i Skwer Kuracyjny. Po obiedzie odbyli spacer plażą z Sopotu do Molo w Orłowie, co sprawiło im największą radość.

                                                                                                                                              Anna Chodkowska

        • Uroczyste obchody Dnia Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II

          Uroczyste obchody Dnia Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II odbyły się 18.05.2023 r., w rocznicę urodzin Papieża Polaka. Święto Szkoły to wyjątkowe chwile dla całej społeczności, a poprzedziły je aktywne przygotowania wielu uczniów. Hasłem tegorocznych obchodów były słowa Papieża skierowane do młodych w Lednicy w Jubileuszowym Roku 2000: „Wypłyń na głębię”. 103 rocznicę urodzin Karola Wojtyły upamiętniały symbolicznie i uroczyście ustawione kwiaty przy tablicy pamiątkowej przed budynkiem szkoły, gdzie również powiewały dumnie flagi papieskie.

          Galowy strój uczniów podkreślał ważność tego święta.

                      Uroczystości zainaugurowane zostały mszą świętą sprawowaną w kościele parafialnym w Krasnosielcu przez ks. proboszcza Andrzeja Koterskiego w intencji szkoły, z udziałem dyrekcji, pedagogów, pracowników i uczniów oraz pocztu sztandarowego SP w Krasnosielcu. Na początku nabożeństwa oddaliśmy hołd naszemu Patronowi i uroczyście odśpiewaliśmy hymn szkoły. Podczas homilii ksiądz przybliżył sylwetkę Wielkiego Polaka, zwrócił uwagę na Jego niezwykły wpływ na człowieka i losy świata, wspominał też własne spotkania z Janem Pawłem II. Przypomniał, jak wiele instytucji, szkół, ulic, placów nosi imię Papieża, co świadczy o niegasnącej pamięci i czci oddawanej naszemu rodakowi. Oprawę muzyczną mszy św. przygotowała schola młodzieżowa, która przy akompaniamencie gitary wykonała piękne pieśni.

                      Obchody uświetnił montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a dedykowany osobie Jana Pawła II. Usłyszeliśmy wiele cennych myśli naszego Patrona dotyczących odwagi, miłości, wiary, zaufania, męstwa, szacunku. Nie zabrakło wzruszających wierszy i piosenek. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne, co zostało nagrodzone brawami. Program wzbogacono słowami papieża, który zachęcał młodych ludzi, aby przezwyciężali trudności, doskonalili się, pokonywali własną słabość i zniechęcenie. Podczas części artystycznej mieliśmy okazję przypomnieć sobie różne chwile z życia Jana Pawła II. Symboliczna i wymowna była także dekoracja, która dopełniała całość. Na tablicy ustawionej obok ołtarza znajdował się statek umieszczony obok słów „Wypłyń na głębię”, zachęcających do podjęcia wysiłku, zaangażowania, pracy nad sobą i odwagi w podejmowaniu decyzji.

                      Po zakończeniu uroczystości proboszcz podziękował zarówno młodym wykonawcom i ich opiekunom, jak i publiczności, która z uwagą i powagą uczestniczyła w obchodach.

          W radosnym i podniosłym nastroju powróciliśmy do szkoły, gdzie z wychowawcami i nauczycielami czciliśmy pamięć o Patronie, oglądając o Nim filmy i prezentacje, słuchając pieśni, prowadząc rozmowy. W klasach był to czas budowania więzi i integracji, a zajęcia tematyczne związane z postacią naszego Patrona okazały się ciekawą lekcją wychowawczą. Przy okazji Święta Szkoły w klasach odbyły się poczęstunki i uczniowie miło spędzili ten czas.

                      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg uroczystości.

          Swoją postawą dowiedliśmy, że z dumą nosimy imię wybitnego Polaka – świętego Jana Pawła II.

          ~W. M

        • Moja półka z książkami - konkurs fotograficzny


                     W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy naszych czytelników do udziału w konkursie fotograficznym Moja półka z książkami. Celem konkursu było pokazanie swoich regałów z książkami, swoich biblioteczek. Przedstawienie książek swoich ulubionych autorów.

          Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących osób:

          - Kaja Pawłowska kl. I a,

          - Anna Załęska kl. I b,

          - Ada Kowalczyk  kl. II a,

          - Iga Kowalczyk kl. II a,

          - Maja Kalinowska II b,

          - Wiktoria Brakoniecka kl. III a,

          - Bartosz Koziołek kl. III a,

          - Miłosz Ruziecki kl. III a,

          - Igor Polakowski kl. III a,

          - Adam Kiliański kl. IV a

          Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do udziału w  bibliotecznych konkursach..


          a

        • Tydzień Bibliotek

           

          Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

          Tegoroczne hasło TB brzmi - Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka.

          Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie.

          W ramach tegorocznej edycji Biblioteka Szkolna w Krasnosielcu zaproponowała swoim czytelnikom:

          - Wystawę  książek z autografem – książki  podpisane przez twórców, którzy odwiedzili naszą bibliotekę. Prezentowaliśmy m. in.: książki G. Kasdepke, W. Drabika, A. Onichimowskiej i wielu innych pisarzy i podróżników którzy gościli w  naszej  bibliotece.

          - Wystawę  zabytków z naszych zbiorów.  Na wystawie prezentowaliśmy m. in.: Zielony świat Tatr z 1953r. , Starą Warszawę z 1955r. , Patrzymy na obrazy z 1956r., Dawne wojsko polskie w ilustracji z 1955r. i inne stare i wyjątkowo starannie wydane książki.

          - Odwiedzili nas -  to z kolei dwie tablice na korytarzu szkolnym , z  zaprezentowanymi sylwetkami twórców, którzy w ostatnich latach odwiedzili naszą bibliotekę.

          - Największe z naszych zbiorów, na wystawie można było obejrzeć książki  wydane w dużym formacie np.:  Mapy A. D. Mizielińskich, atlasy geograficzne i  albumy.

          - Biblioteczną  listę  przebojów. Największą popularnością cieszyły się książki  z serii o Koszmarnym Karolku i książki z serii Czytam sobie.

          - Konkurs fotograficzny Moja półka z książkami.

          - Wspólne wykonywanie zakładek do książek.

           

          a

        • Calineczka

           W dniu 4 maja 2023r. uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl teatralny pt. "Calineczka". Przedstawienie odbyło się w OCK w Ostrołęce. Zaprezentowali je aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

                       Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena przeniosła dzieci w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Aktorzy wspaniale oddali charakter postaci, w które się wcielali. Piękna sceneria, barwne i śmieszne stroje, ciekawe teksty aktorów przeplatane były wesołymi, rytmicznymi piosenkami i tańcem. Po powrocie do szkoły dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały o obejrzanym spektaklu.

                                                                                                                           A. Błaszkowska

        • #LaboratoriaPrzyszłości – PIROGRAFIA

          Kolejne warsztaty „laboratoria przyszłości” przeniosły uczestników do XIX w. Mieli oni możliwość poznania ciekawej sztuki zdobienia drewna jaką jest PIROGRAFIA. I choć jest to dawna sztuka ma ona dzisiaj zainteresowanie wśród koneserów wyrobów chałupniczych i rzemieślniczych. Pierwsze zajęcia z użyciem wypalarek pozwoliły na samodzielne próby i nabieranie umiejętności posługiwania się tym narzędziem.

          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

        • Konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie, proszę”

           

                Dla uczniów klas I –III  został ogłoszony profilaktyczny konkurs plastyczny „ Nie pal przy mnie, proszę”. Konkurs trwał od 13 kwietnia do 26 kwietnia.

               Wszyscy wiemy jaki zgubny wpływ ma palenie papierosów na nasze zdrowie, a w szczególności gdy jesteśmy biernymi palaczami. Dlatego głównym celem konkursu było kształtowanie u dzieci i rodziców postaw odpowiedzialności za własne zdrowie oraz wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach , w których inne osoby palą przy nich papierosy.

             W konkursie wzięło udział 34 uczniów kl. I–III. Prace były bardzo ciekawie wykonane z głębokim przesłaniem o szkodliwości palenia papierosów. Były wykonane w formacie A3 i A4. Prace były oceniane za:

          - zgodność z tematem tj. przekazanych treści związanych ze szkodliwym wpływem czynnego i biernego palenia na zdrowie;

          - pomysłowości i oryginalności ;

          - estetyki wykonania;

          - samodzielności wykonania przez uczniów.

               W poszczególnych grupach zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.

          I Miejsce:

          - Maria Gołębiewska kl. 1a

          - Alicja Kuplicka kl. 2b

          - Maj Kozakiewicz kl. 3a

          II Miejsce:

          - Anna Załęska  kl. 1b

          - Hanna Janowska kl.2b

          - Rafał Czajkowski  kl. 3b

          III Miejsce

          - Magdalena Drewelus kl. 1a

          - Maja Kalinowska kl. 2b

          - Wiktoria Brakoniecka kl. 3b

           Wyróżnienia otrzymali:

          Jakub Drewelus kl. 1a

          Kaja Pawłowska kl. 1a

          Adam Siemiatkowski kl.1a

          Nikola Radomska kl.1b

          Oliwier Świder kl. 2b

          Julia Kosińska kl. 3b

          Julia Okoniewska kl. 3b

          Emilia Zabielska kl.3b

          Filip Skiba kl.3b

             Dyplomy i nagrody wręczył pan dyrektor Mariusz Bobiński. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                                                                                       A. Błaszkowska

           

        • Święto Konstytucji 3 Maja

          Trzeciego maja 1791 r. uchwalono drugą na świecie, a pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję.  Mimo rozbiorów Polski, pamięć o Konstytucji 3 Maja przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać wiarę w odzyskanie niepodległości. Na przekór wszelkim zakazom, polska ludność, która znajdowała się pod zaborami, świętowała kolejne rocznice uchwalenia tej ustawy. Natomiast od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3 Maja  uznano za jedno z dwóch najważniejszych świąt państwowych.

          W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole jest wpisany apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku 27 kwietnia klasy IV- VIII  i  28 kwietnia klasy I- III miały kolejną okazję, by zastanowić się nad znaczeniem i rolą takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie klas IV b i VI b pod opieką p. Barbary Dudek i p. Edmunda Mąki zaprezentowali wiersze, inscenizacje i pieśni patriotyczne. Natomiast uczniowie klas młodszych wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klas drugich pod opieką p. Hanny Talarskiej i p. Hanny Flejszer.

          Wszyscy uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o burzliwej historii polskiego narodu.

        • #LaboratoriaPrzyszłości -- nauka programowania z Photonem - klasy siódma i ósme

          Uczniowie klas siódmej i ósmych podczas zajęć informatyki uczyli się tworzyć programy z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon, które nasza szkoła posiada dzięki projektowi #Laboratoria przyszłości. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie różnych tras przejazdu robota na planszy miasta, a następnie stworzenie skryptu. Podczas przejazdu robot dodatkowo uatrakcyjniał trasę włączając sygnały świetlne, wydając dźwięki napotkanych na trasie zwierząt oraz emocji. Uczniowie klasy siódmej wykorzystywali do programowania środowisko Scratch, natomiast ósmoklasiści środowisko Python. Uczniowie bardzo chętnie pracowali z Photonami, które bardzo uatrakcyjniły zajęcia i pomógły przyswoić uczniom wiele nowych informacji.

          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

        • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

           

            W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Dlatego w poniedziałek 24 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 1a wybrali się do pobliskiego Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu. Zostali zaproszeni przez p. Monikę Żebrowską, która obecnie pracuje w tejże szkole jako bibliotekarz szkolny. Pani Monika w ciekawy sposób przeprowadziła z dziećmi warsztaty dotyczące poszanowania książek, odgadywania tytułów znanych baśni, a także zaproponowała dzieciom wykonanie kolorowych zakładek do książek. Dzieci wysłuchały pięknych książeczek dla dzieci czytanych przez uczennice liceum i same miały możliwość przeczytania krótkich fragmentów. Otrzymały jeszcze dodatkowe zakładki do książek oraz kolorowanki. Dziękujemy pani Monice za przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

                                                                                                                                                          A. Błaszkowska

        • Zaprojektuj model 3D i wygraj jego wydruk

          Regulamin

          Szkolnego Konkursu Informatycznego na projekt modelu 3D

          Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu

          Krasnosielc 2023

           

          1. Organizator: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu.

          2. Cele konkursu:

          • budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM;
          • rozwijanie umiejętności projektowania i wydruku modeli 3D;
          • rozwijanie zainteresowań uczniów.

          3. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu.

          4. Konkurs polega na wykonaniu projektu modelu 3D, możliwego do wydruku i spełniającego wymagania określone w załączniku 1. Projekty nie spełniające wymagań zostaną odrzucone.

          5. Jeden uczeń może złożyć do konkursu jeden projekt.

          W przypadku tworzenia projektu w środowisku Tinkercad, należy skorzystać ze szkolnego konta, a następnie zgłosić jego wykonanie do nauczyciela informatyki. Projekty wykonane w innym programie, np. Blender , należy przesłać w formie załącznika do wiadomości email, na adres: spkrasnosielc@gmail.com.

          6. Nazwa projektu powinna zawierać następującą treść: Projekt na konkurs – imię i nazwisko ucznia.

          7. Wiadomość email powinna zawierać w tytule treść: Projekt na konkurs informatyczny – wydruk 3D, a w treści imię i nazwisko autora oraz nazwę oddziału klasowego.

          8. Termin składania plakatów konkursowych: do 5 maja 2023r.

          9. Powołana komisja konkursowa dokona oceny projektów według następujących kryteriów:

          • zgodność z tematem konkursu i określonymi wymaganiami;
          • staranność i estetyka wykonania,
          • praktyczność i ogólny wygląd,
          • pomysłowość i samodzielność.

          10. Najlepsze trzy projekty zostaną nagrodzone w formie wydruku złożonego projektu lub innego wybranego spośród dostępnych.

          11. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 maja 2023r.

          12. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do wykorzystania złożonych prac konkursowych.
                Złożenie projektu do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

          ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          Załącznik 1 do Konkursu Informatycznego na projekt modelu 3D

          – wymagania projektu

           

          1. Do konkursu może zostać złożony projekt modelu 3D, np.  trofeum lub medal za osiągnięcia sportowe lub w nauce, przedmiotu praktycznego (podstawka pod smartfon lub tablet, organizer itp.), znanego budynku lub budowli, innego przedmiotu, który mógłby zostać wykorzystany podczas lekcji lub w życiu codziennym.
          2. W projekcie dozwolone jest wykorzystanie gotowych modeli dostępnych w programie lub w sieci Internet, jednak nie powinny one stanowić więcej niż 50% całego modelu.
          3. Projekt powinien być przygotowany w formie gotowej do przygotowania do wydruku. Wszystkie jego elementy powinny być scalone i znajdować się w odpowiednim położeniu obszaru roboczego.
          4. Rozmiar modelu nie może przekraczać wymiarów 120 mm szer. x 120 mm długości x 120 mm wysokości.
          5. Gotowy projekt powinien być dostępny do pobrania w formacie .STL.

          Przydatne strony z bezpłatnym modelami 3D:

          https://open3dmodel.com, https://cults3d.com, https://www.thingiverse.com

        • Muzyczny Czarodziej - koncert

           

          Za nami kolejny koncert Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna, który odbył się 24 kwietnia 2023r. Tym razem spotkanie pt. "Muzyczny Czarodziej" dostarczyło dzieciom bezcennej wiedzy na temat pracy dyrygenta, jego stroju oraz takich instrumentów jak saksofon oraz skrzypce. Mali aktorzy doskonale wcielili się w przydzielone im role, a koncert był niezwykle spontaniczny i  żywiołowy W konkursie wiedzy główną nagrodę czyli kubek otrzymała uczennica kl. 3b Magdalena Dyszlewska.

                                                 A. B

        • Dzień Ziemi 2023

          Choć w tym roku Dzień Ziemi - 22 kwietnia - przypadał w sobotę, uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję z wyprzedzeniem. Od 13 do 20 kwietnia uczestniczyliśmy w zbiórce elektrośmieci. W wyznaczonym miejscu koło budynku szkolnego, każdego dnia rosła gromadka zużytych, niesprawnych sprzętów elektrycznych. W tym samym czasie uczniowie klas starszych wykonali plakaty ekologiczne, których hasło przewodnie brzmiało „Swą przyszłość planuję – zasobów Ziemi nie marnuję”. Ale to nie wszystkie działania ekologiczne  jakie podejmujemy. Od września zbieramy zużyte tonery od drukarek atramentowych. W szkole ustawiono dwa kartony, do których każdy może wrzucić puste opakowanie. W ten sposób pomagamy odzyskiwać surowce do ich produkcji. Zaś firma „Tusz do paki”, zajmująca się odzyskiem surowców, część swoich zysków przeznacza na karmę dla zwierzaków ze schronisk. Od kilku lat zbieramy także zużyte baterie. Firma „Reba” zabiera od nas corocznie kilkanaście kartonów wypełnionych bateriami po brzegi. Każdego roku oddajemy też ogromne ilości plastikowych korków. Tak więc z ekologią i troską o planetę nie jesteśmy na bakier. Każdego dnia staramy się przyczyniać do ochrony środowiska przyrodniczego. Każdy członek naszej społeczności szkolnej wie, jakie to ważne dla nas i dla przyszłych pokoleń.  

          (m)

        • Ortografia na medal

                          Miło nam poinformować, ze uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym Ortografia na medal  organizowanym przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

                      Maja Rawa z kl. VI a uzyskała tytuł laureata – III miejsce, a Wiktor Olkowski z kl. VI b tytuł finalisty. Uroczyste wręczenie medali, dyplomów i nagród odbyło się 15.04.2023r. w Warszawie.

          Gratulujemy!

        • Żonkile - 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

           

          W dniu 20 kwietnia 2023 harcerze z 25 Krasnosielckiej Drużyny Harcerskiej “Waleczni”  wzięli udział w warsztatach ” Żonkile”  zorganizowanych przez  Publiczną Bibliotekę Samorządową w Krasnosielcu. Uczestnicy zapoznali się z krótką historią powstania w getcie warszawskim, obejrzeli film pt: „Zdążyć przed Panem Bogiem” oraz wykonali papierowe żonkile, które są symbolem tego wydarzenia. Żonkile symbolizują pamięć, nadzieję oraz szacunek i dlatego stały się symbolem zbiorowej pamięci o powstaniu w getcie warszawskim.

          --------------------------