Zabawa karnawałowa
W dniu 9 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Do zabawy zaprosił DJ Szymon , który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. DJ Szymon ufundowany został z funduszy Rady Rodziców naszej szkoły. Piosenki na pewno podobały się, sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów. Przy dźwiękach skocznej muzyki uczniowie bardzo miło spędzali czas. Tańczyli wspólnie z nauczycielami i wychowawcami. Podczas zabawy uczniów klas I – III grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu malowała twarze uczestnikom zabawy. Na holu szkolnym znajdowało się też miejsce, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przerywnikiem w beztroskiej zabawie był poczęstunek przygotowany przez klasowe rady rodziców. Samorząd Uczniowski prowadził sklepik ze słodyczami i napojami. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych, wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.
~as
63
Bezpieczne ferie zimowe
Zbliżają się ferie zimowe czas wyjazdów na zimowiska, zabaw na świeżym powietrzu. Dlatego też 7 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu odbyło się spotkanie najmłodszych uczniów z policjantem młodszym aspirantem Łukaszem Łazarzem naszym dzielnicowym. Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielał wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze oraz omówił sposoby ich unikania. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Poinformował tez o zagrożeniach ze strony Internetu, nie należy podawać adresu, swoich danych na wszelkich portalach internetowych.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania. Dziękujemy za spotkanie i życzymy panu policjantowi bezpiecznej pracy.
AS
#LaboratoriaPrzyszłości - kolejne wydruki 3D
Podczas lekcji informatyki, które odbyły się w styczniu tym razem uczniowie klas 4a i 4b zapoznali się z obsługą i zasadą działania naszej drukarki 3D, którą nasza szkoła zakupiła w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Czwartoklasiści uczyli się podstaw projektowania modeli 3D, eksportowania plików do popularnych formatów oraz technik przygotowania projektu do wydruku. Zapoznali się z podstawowymi zasadami obsługi programu Tinkercad i dostępnymi w nim narzędziami. Uczniowie bardzo chętnie tworzyli swoje pierwsze własne projekty breloków z inicjałami, które następnie ozdabiali dodatkowymi elementami. Breloki po wydrukowaniu uczniowie otrzymali jako pamiątkę.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
94
#LaboratoriaPrzyszłości - budujemy i programujemy własne modele robotów
W styczniu na zajęciach robotyki uczniowie korzystając z klocków konstrukcyjnych Gigo blockly, które nasza szkoła zakupiła w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości konstruowali kolejne modele robotów. Budowali konstrukcje złożone z kilku silników i czujników, albo zasilane jednym silnikiem i przekładniami. Następnie pisali programy sterujące robotami zawierające pętle, wielokrotne powtórzenia części programu oraz procedury warunkowe. Ponadto dokonywali modyfikacji programów sterujących robotami starając się zmieniać ich sposób poruszania się.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
~R. P.
#LaboratoriaPrzyszłości – zdobienie przedmiotów techniką decupage
Decupage - to kolejna technika zdobienia przedmiotów, którą uczestniczki warsztatów plastyczno – technicznych mogły poznać, dzięki materiałom zakupionym w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości. Wykonanie dekoracji tą metodą polega na nakładaniu warstw pulpy nasączonej dużą ilością kleju, malowanie farbą akrylową i naklejanie motywów wyciętych z serwetek.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Zdrowo, smacznie i dekoracyjnie
-----
W ramach profilaktyki zdrowego żywienia, uczniowie kl. 6a na zajęciach godziny wychowawczej uczyli się robić zdrowe i smaczne sałatki owocowe i warzywne oraz kanapeczkę. Dodatkowo nauczyli się i wykonali piękne dekoracje, które oprócz przyciągającego wzrok wyglądu można schrupać.
~N. G
-----
4
Szkolne Konkursy z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2023
Z okazji kolejnych już obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, zorganizowane zostały konkursy na plakat oraz na scenkę tematyczną lub piosenkę. Konkursy obejmują tematykę bezpiecznego korzystania z sieci Internet oraz urządzeń komputerowych i są skierowane do uczniów klas IV - VIII.
Szczegóły znajdują się w regulaminach, które są dostępne w linkach zamieszczonych poniżej.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.
Zimowe spotkanie z książką
W dniach 30.01 – 4.02.2023r. Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu zaprosiła uczniów klas I – III na zajęcia Zimowe spotkanie z książką. Podczas zajęć dzieci wysłuchały zimowych opowieści opowieści po czym wykonały lapbooki o tematyce zimowej.
a
20
Sałatki owocowe w klasie V a
W ramach realizacji programu dla szkół dotyczącego zdrowych nawyków żywieniowych uczniowie klasy V a na godzinach do dyspozycji wychowawcy klasowego poznawali wartości odżywcze warzyw i owoców, zalety samodzielnego przygotowywania posiłków oraz wspólnie przygotowali sałatki owocowe. Na koniec lekcji odbyła się degustacja przygotowanych „bomb” witaminowych.
WD
7
Koncert muzyczny „Piotruś i wilk”
W styczniu po raz kolejny Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Krasnosielcu odwiedziła grupa artystyczna „Pozytywka ‘’ z Olsztyna. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć "Piotrusia i wilka" wg dzieła Sergiusza Prokofiewa .Dzieci poznały brzmienie i budowę instrumentów : fletu poprzecznego i klarnetu oraz dowiedziały się czym charakteryzuje się muzyka ilustracyjna. Tym razem historia chłopca o imieniu Piotruś, który z pomocą przyjaciół potrafił stawić czoła groźnemu wilkowi, została opowiedziana dźwiękami instrumentów oraz wspaniałą grą małych aktorów. Podsumowaniem koncertu był konkurs , w którym zwycięzcą została Magdalena Rawa .
A. B
46
Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60 ubiegłego wieku i na stałe w nich zagościły. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. To dzięki nim dzieciństwo staje się barwniejsze. Dlatego uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu również pamiętali o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi wychowawcami i rodzicami, przygotowali dla nich piękną uroczystość. Licznie przybyłych gości powitał dyrektor szkoły pan Andrzej Maluchnik, który złożył Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Wnuczęta wyraziły wdzięczność swoim Dziadkom recytując pięknie wierszyki , śpiewając piosenki oraz wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Część artystyczną zakończył wspólny taniec nauczycieli , rodziców oraz uczniów. Miłe spotkanie zostało upamiętnione wspólną sesją zdjęciową i zakończone słodkim poczęstunkiem. Ten piękny, wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków.
~A. Błaszkowska
38
#LaboratoriaPrzyszłości - lekcje biologii
W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości zasoby pomocy dydaktycznych, które wykorzystujemy na biologii w naszej szkole powiększyły się o kolejny mikroskop oraz wizualizer. Mikroskopów używamy głównie podczas zajęć w klasach piątych - uczymy się techniki mikroskopowania, obserwujemy różne kształty komórek, poznajemy budowę komórkową organizmów. W klasie szóstej przy użyciu mikroskopu możemy obserwować różnorodność budowy tkankowej zwierząt i roślin. Kolejnym urządzeniem zakupionym w ramach projektu jest wizualizer, który jest bardzo przydatną pomocą na zajęciach we wszystkich klasach i na wielu lekcjach. Zawsze, kiedy chcemy sięgnąć po dodatkowe źródło informacji - leksykon, album, wykres, tabelę, dodatkowe ćwiczenia poszerzające czy porządkujące wiadomości - szybko i sprawnie można ów wizualizer zastosować. Urządzenie pozwala przenieść obraz z książki leżącej na blacie na tablicę interaktywną, powiększyć go, obrócić i zaznaczyć wybrany fragment, na który chcemy zwrócić większą uwagę uczniów. Można też przy użyciu wizualizera pokazywać na tablicy małe modele i elementy budowy organizmów.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
3
Pora na sałatkę….
Pora na sałatkę….
Klasa 5b uczestniczy w realizowanym przez naszą szkołę programie dla szkół dotyczącym zdrowych nawyków żywieniowych. O zdrowiu nigdy dosyć. A na zdrowe warzywa i owoce zawsze jest dobry czas. Nawet na zajęciach z wychowawcą . Bo wtedy można porozmawiać o swoich upodobaniach kulinarnych, zaletach zdrowego owocowo – warzywnego menu zmieniającego się sezonowo. No i wykazać uzdolnieniami we władaniu nożem, obieraczkami i mieszadłami. A samodzielnie zrobiona sałatka smakuje…. wybornie.
(m.c)
3
Dzień Kubusia Puchatka
Najsłynniejszy miś świata, wielki amator miodu, Kubuś Puchatek 18 stycznia obchodzi swoje święto. Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alena Alexandra Milne’a. Gdy w 1926 roku ukazała się książka „Kubuś Puchatek”, a potem „Chatka Puchatka” jej autor, a także główny bohater miś stali się sławni na całym świecie.
Z tej okazji w Bibliotece Szkolnej w Krasnosielcu odbyły się spotkania z przedszkolakami z Przedszkola w Krasnosielcu, poświęcone tej sympatycznej postaci, która towarzyszy dzieciom od wielu lat.
Dzień ten był doskonałą okazją do poznania przygód Kubusia Puchatka. Zaczęliśmy oczywiście od przypomnienia historii powstania książki o Misiu, o małym rozumku. Dzieci chętnie brały udział w zabawach integracyjnych Ja jestem niedźwiadek, czy też w starej zabawie Stary niedźwiedź mocno śpi. Podczas zabaw ruchowych – Kolorowe kąty, Lot pszczół uczestnicy urodzin Misia mogli brykać jak Tygrysek , fruwać jak pszczółki lub cichutko stąpać na paluszkach jak Prosiaczek. Były także zagadki i historyjki ze znajomości przygód Kubusia Puchatka. Na zakończenie każdy z uczestników zabawy otrzymał kolorowankę z Misiem. Zapraszamy na Dzień Kubusia Puchatka za rok, a teraz do czytania książek o tym niezwykle sympatycznym Misiu.
AS, MS
4
Zimowiska 2023 dla dzieci rolników
Organizator:
Związek Młodzieży Wiejskiej
Chmielna 6/6,
00-020 Warszawa
Termin: 12-18.02.2023 r.
Miejsce: Dom Wypoczynkowy „U Kasi” Zakopane, Olcza, ul. Rybkówka 1g 34-500 Zakopane
Koszt: 700 zł
Wyjazd z Warszawy
Turnus kolonijny realizowany jest dla dzieci w wieku 10 - 16 lat (wyłącznie dzieci urodzone po 1 stycznia 2007 roku), których co najmniej jeden z rodziców objęty jest rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego w pełnym zakresie, tzn. jednocześnie ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim oraz emerytalno – rentowym lub pobiera świadczenia z KRUS (emerytura, renta).
Szczegóły i zapisy:
Koordynator - Martyna Bobowska
Kontakt:
Tel. 500 562 657
Mail - zmwmazowsze@gmail.com
Kontakt z organizatorem:
Związek Młodzieży Wiejskiej
Mail - zkzmw@zmw.pl
Pozdrawiam
Martyna Bobowska
Koordynator Zimowisk
Biologia nie musi być nudna….
No właśnie tak. Klasy piąte w programie nauczania mają budowę komórkową organizmów. Czy bardziej trudne, czy nudne- niech każdy oceni sam. Zamiast rysować modele na płaszczyźnie czy tworzyć je z materiałów plastycznych w wersji 3D, żeby lepiej opanować materiał, nasi piątoklasiści wykonywali JADALNE MODELE KOMÓRKI. Projekt zakładał, że każdy wykonuje model z tych warzyw i owoców, które lubi. Komórka roślinna, zwierzęca czy bakteryjna- do wyboru. Byle każdy wiedział jakie elementy ją tworzą. Bo po zaprezentowaniu na lekcji odbywało się wspólne spożywanie komórkowych deserków. Zgodnie z zasadą zero waste. Czyli zero śmieci a do tego zdrowo i kolorowo. Taki pomysł na zachęcanie do zdrowych nawyków żywieniowych. Popatrzcie jakie dzieła powstały😉
38
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie