W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest - Czytanie dla pokoju. Czytajmy więc dla pokoju we własnym pokoju, na korytarzu, w parku. Biblioteka Szkolna proponuje czytelnikom konkurs fotograficzny Jesień z książką. Należy na zdjęciu pokazać piękno naszej polskiej jesieni w połączeniu z książką. Korzystając z ładnej pogody można wybrać się z książką na spacer do parku, lasu. Dobrej lektury w jesiennej scenerii. A zrobione zdjęcie wyślij na adres: bibliotekakrasnosielc@wp.pl.
Jeżeli w wolnym czasie lubisz rysować, to mamy też propozycję – konkurs plastyczny Ilustracja do mojej ulubionej książki. W pracy plastycznej możesz wykorzystać liście, kasztany, żołędzie znalezione na jesiennym spacerze.
Kolejna propozycja to akcja Podaruj książkę bibliotece szkolnej. Masz na pewno w swoich zbiorach książki z których już ,,wyrosłeś,, , których już nie czytasz. Nie wyrzucaj ich, przynieś do naszej biblioteki, niech te książki żyją dalej w rękach twoich kolegów i koleżanek. Sprawią radość kolejnym czytelnikom.
Zapraszamy też po nowości zakupione ze środków Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ciągle proponujemy coś nowego: książki z serii Czytam sobie, wędrówki z żubrem Pompikiem po polskich parkach narodowych, przygody zwierzaków w serii Zaopiekuj się mną oraz książki popularyzujące naukę.
Książek popularnonaukowych nigdy dość. Podobnie jak ciekawych opowieści. A gdy fabuła łączy się z wiedzą o zwierzętach i edukacją dotyczącą ochrony przyrody powstaje seria „Pomóż mi przetrwać” z Akademii Mądrego Dziecka. Do dyspozycji mamy sześć nowości: historię małego pingwina cesarskiego oraz opowieść o jeżu europejskim, czy też wyprawie przez rwącą rzekę żubra Asi.
Kolejna ciekawa seria to Mali wielcy. Książki te pokazują, że każdy z nich był kiedyś mały – jak czytelnicy, do których skierowana jest ta seria. Śledzimy ich wzloty i upadki, dziecięce marzenia i plany, a następnie wejście w dorosłość i życiowe dokonania.
Poznaj również historię Marii Skłodowskiej-Curie! Mała Maria była bystrą dziewczynką i bardzo chciała się uczyć. Nie pozwolono jej studiować na polskim uniwersytecie, ponieważ była kobietą. Nie przeszkodziło to Marii zostać naukowcem, a jej wybitne osiągnięcia zyskały uznanie na całym świecie i do dziś są wykorzystywane w medycynie. Kolejna książka jest poświęcona Coco Chanel. Mała Gabrielle po śmierci mamy trafiła do sierocińca, gdzie zakonnice nauczyły ją, jak się posługiwać igłą i nitką. Kilka lat później została szwaczką, śpiewała w kabarecie, tworzyła kapelusze… aby w końcu zacząć robić to, co zawsze chciała: projektować ubrania własnego pomysłu.
Zapraszamy do biblioteki po jesienne nowości.
a