• Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej klas V – VI

          Młodsze uczennice i uczniowie SP Krasnosielc powtórzyły sukces swoich starszych kolegów i koleżanek i zdobyli tytuł wicemistrza Powiatu w piłce siatkowej. Powiatowe Igrzyska Dzieci odbyły się 12 kwietnia 2024 r. w Różanie. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny dziewcząt i chłopców. Zawody były przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie nasze zespoły poniosły jedną porażkę, dziewczęta z SP w Karniewie, chłopcy z SP w Różanie. Pozostałe dwa mecze zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zwyciężyli i w klasyfikacji końcowej stanęli na drugim miejscu podium. Mistrzostwa dostarczyły wszystkim zawodnikom i kibicom pozytywnych wrażeń, wykazały znajomość zasad fair play oraz pozwoliły nawiązać nowe znajomości.

                                                                                                        Opiekunowie: K. Grabowska i Sz. Kołakowski

        • Dzień Czekolady z biblioteką

          Z okazji Światowego Dnia Czekolady dla wszystkich, którzy ją lubią, ba – uwielbiają – przygotowałyśmy w bibliotece sporo pysznych, wciągających czekoladowych i kalorycznych opowieści. Proponujemy książki ze słowem czekolada w tytule, książki taktujące o czekoladzie w sposób baśniowy, wiersze z czekoladowym motywem, książki, których akcja rozgrywa się w cukierni, a także książki, w których znajdziecie przepisy na czekoladowe desery i inne słodkości… W bibliotece czekają zatem na Was między innymi:

          • Charlie, Pan Wonka i jego słynna fabryka czekolady z powieści Roalda Dahla,
          • Harry Potter i inni mieszkańcy Hogwartu, którzy z upodobaniem jedzą skaczące czekoladowe żaby, fasolki Bertiego Botta o bardzo „specyficznych smakach”. Słodycze często bywają dla bohaterów również środkiem do rozwiązania przeróżnych zagadek. Z pewnością pamiętacie babeczki czekoladowe z Eliksirem Słodkiego Snu, które pojawiły się w drugiej części serii?
          • Mikołajek i jego koledzy, ponieważ wszyscy (nie tylko Alcest, o nie!) uwielbiają jeść ciasteczka, lody, czekoladki czy karmelki.
          • Monika i Dawid ze słodko-gorzkiego opowiadania Anny Onichimowskiej „Dzień czekolady”,
          • Franklin i jego ciasteczka pieczone z przyjaciółmi,
          • Julia która piecze muffinki,
          • Eufrozyna  i jej muffiny pieczone dla osłody losu,
          • Zasmakuj w czekoladowej historii bibliotekarza Emiliana Apli, który zabierze Cię w mocno czekoladowy świat Andruszków – właścicieli sklepu z... czekoladą.

          Życzymy Wam udanego Dnia Czekolady.

          a

        • Dzień Jednorożca w bibliotece

           

          Jednorożec, to mityczny stwór przypominający konia z rogiem na czole. Ta postać kochana jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych i doczekała się nawet swojego święta – obchodzimy je 9 kwietnia Jednorożce narodziły się w starożytnej Grecji (narodziły się oczywiście tylko w greckich legendach). W starożytności wierzono, że jednorożce, żyły w odległym i egzotycznym kraju, jakim dla Europejczyków były Indie. Chociaż teraz, jednorożce są symbolem kolorów, energii i zabawy, to w tamtych czasach były uważane za potężne zwierzęta, które są silne i nie należy z nimi zadzierać.

          Międzynarodowy Dzień Jednorożca został ustanowiony jako alternatywa dla Blue Monday, czyli przypadającego w 3 poniedziałek stycznia najbardziej depresyjnego dnia w roku. Zgodnie z założeniem święto jednorożca powinno być kolorowe, pełne uśmiechu oraz spokoju.

          Biblioteka przy okazji tego święta prezentuje książki o tym mitycznym stworzeniu.

          Dzieci dowiedziały się również o tym iż jednorożce pojawiają się często w literaturze, czego najlepszym przykładem jest Harry Potter, a do popularnych bajek zaliczyć można My Little Pony.

          W naszej bibliotece znajdziecie  również  książki z cyklu pt. „Mój sekretny jednorożec” Lindy Chapman  o dziewczynce Lauren Foster, która przeprowadza się wraz z rodziną do nowego domu na wsi. Od zawsze marzyła o kucyku, a teraz wreszcie to marzenie się spełnia. Okazuje się jednak, że konik skrywa pewien sekret, domyślacie się jaki?  Zapraszamy do lektury pełnej magicznych postaci.

          Kolejna seria książek "Akademia Jednorożców" to magiczna podróż do świata, w którym marzenia stają się rzeczywistością, a przyjaźń i współpraca są kluczami do osiągnięcia celów. Dzieci nie tylko przeżywają przygody razem z bohaterami, ale uczą się w prosty sposób ważnych wartości. Poznaj szkołę, w której są jednorożce!

          Każda książka z serii "Akademia Jednorożców" opowiada historie toczące się w szkole, gdzie uczniowie połączeni są w pary z jednorożcami i przeżywają wspólne, szalone przygody. Wszystko dzieje się głównie w internacie oraz w szkole, gdzie bohaterowie prowadzą codzienne życie, jednak w niecodziennych okolicznościach. Pomimo przeciwności losu, które towarzyszą postaciom, zawsze znajdują sposób na to, jak połączyć siły i je pokonać.

          Na odwiedzających bibliotekę czekały w tym dniu kolorowanki, konkursy i oczywiście książki których bohaterem jest jednorożec.

          a

        • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej

          W sobotę 6 kwietnia w Różanie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło 3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców. Zawody były przeprowadzone systemem ”każdy z każdym”. Ostatecznie dziewczęta  i chłopcy stanęli na drugim miejscu podium. Pojedynki dostarczyły wiele emocji zarówno zawodnikom jak i licznie zgromadzonym kibicom.  

           

                                                                                                                              Opiekunowie: Katarzyna Grabowska

                                                                                                                                                        Szymon Kołakowski

        • Świąteczna Akcja Charytatywna Samorządu Uczniowskiego

          W odpowiedzi na facebookową nominację Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu w dniu 27 marca 2024r. nasza społeczność szkolna wzięła udział w wyzwaniu – pomoc strażakowi. Przygotowaniem i przeprowadzeniem akcji zajął się Samorząd Uczniowski.

          Piotr Kożuchowski, ojciec czwórki dzieci, to strażak z Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie, który wielokrotnie ratował zdrowie i życie innych. Teraz sam potrzebuje pomocy. 3 stycznia tego roku doznał rozległego udaru mózgu i jest w śpiączce.

          Challenge polegał na zrobieniu zdjęcia z ułożoną z czego chcemy literą „K” ( K jak Kożuch, #KożuchWygra), które opublikowaliśmy w mediach i przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej na  pomoc    dla rodziny Piotra.

          Oficjalnym organizatorem zbiórki jest Komenda Powiatowa PSP  w Węgrowie i Parafia Św. Ojca Pio  w Węgrowie. Na jej konto wpłaciliśmy zebrane datki, wpisując w tytule przelewu „Piotr Kożuchowski- pomoc strażakowi”

          We wtorek 26 marca Samorząd Uczniowski zwrócił się z prośbą o aktywny i liczny udział w akcji, a już następnego dnia wolontariusze – przedstawiciele SU-  zbierali do puszki datki w ramach podjętego wyzwania. Zbiórka trwała do dużej przerwy, potem odbyło się liczenie.

          Zebrana kwota to 1512 złotych.

          Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce. Każda najmniejsza kwota jest ważna i oznacza Wasze wielkie serca i dobroć z nich płynącą. Nie zawiedliście. Pomaganie ma moc. (SU)

        • Europejski Dzień Języków Obcych

          Podstawowym celem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych jest podnoszenie świadomości w zakresie różnorodności językowej i kulturowej Europy. W ramach tej inicjatywy uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Oto krótka relacja obchodów EDJ w naszej szkole.

           

          Mamy nadzieję, że tego typu działania pozytywnie wpłyną na poczucie potrzeby i motywację do nauki języków obcych u naszych uczniów. Chcielibyśmy, abyście czerpali z tego satysfakcję. Prędzej czy później sami przekonacie się, że warto uczyć się języków! Kiedy, jak nie teraz?

          ~MK

           

          Galeria zdjęć:

          Galeria nagrań:

          klasa IV a

          klasa IV b

          klasa V a

          klasa V b

          klasa VI a

          klasa VI b

          klasa VII a

          klasa VII b

          klasa VIII a

        • Dzień Teatru w bibliotece

          Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

          Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute - ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.

          W obchody Dnia Teatru włączyła się też nasza Biblioteka Szkolna. Odwiedzającym w tym dniu bibliotekę zaproponowaliśmy:

          - wystawę plakatów i afiszy teatralnych, prezentowaliśmy wydawnictwa do takich spektakli jak: Karius i Baktus, Czerwony Kapturek, Pinokio, Balladyna Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

          - wystawę programów teatralnych;  można było obejrzeć programy oper: La Boheme, Eugeniusz Oniegin, Goplana – Teatr Wielki – Opera Narodowa; musicali: Chłopi, Wiedźmin, Lalka, Pan Disney zaprasza – Teatr muzyczny w Gdyni;  Koty, Deszczowa piosenka, Mama Mia!- Teatr Muzyczny Roma w Warszawie.

          - wirtualne zwiedzanie teatru m. in. pracownie, sceny, kulisy gmachu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

          Dodatkową atrakcją były koszulki z nadrukowanymi plakatami spektakli: Koty, Wiedźmin i Notre Dame de Paris.

          Można też było posłuchać nagrań z musicali i oper. W tym dniu szczególnie staraliśmy się przybliżyć uczniom świat teatru, sceny.

           

          a

        • Muzyka mistrzów

          W poniedziałek 25 marca 2024 r. odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej  Pozytywka, zatytułowany  ,,Muzyka mistrzów”. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się o muzyce tworzonej przez wybitnych kompozytorów, takich jak Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven oraz Wolfgang Amadeusz Mozart. Poznali różne ciekawostki dotyczące ich życia i twórczości. Ponadto dowiedzieli się, kto to jest muzykolog, kompozytor, a także jakim instrumentem są skrzypce. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w filharmonii na koncercie. Na koniec odbył się konkurs wiedzy, który wygrał uczeń klasy III a – Tobiasz Zyśk.

                                                                                                                                                                       ~A. Brzozowa

        • Jem to, co smaczne i zdrowe – warzywa i owoce w naszej diecie

           

                      W dniu 22 marca 2024r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla klas I – III  Jem to, co smaczne i zdrowe – warzywa i owoce w naszej diecie. Celem konkursu było:

          - Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

          - Popularyzowanie wiedzy o żywności oraz jej wpływie na zdrowie.

          - Rozwijanie uzdolnień artystycznych.

          Na konkurs wpłynęło 47 prac, wszystkie były zgodne z tematem konkursu, wykonane estetycznie, w odpowiednim formacie, zgodnie z regulaminem. Prace oceniane były w trzech kategoriach : klasy I, klasy II, klasy III. W każdej grupie wiekowej nagrodzone zostały 3 prace i przyznano jedno wyróżnienie.

          Klasy I:

          1. Adam Beczak kl. I b

          2. Wiktoria Rakowska kl. I b

          3. Agata Pragacz kl. I b

          Wyróżnienie: Amelia Zduniak kl. I b

           

          Klasy II:

          1. Antoni Chojnowski kl. II a

          2. Anna Nosarzewska kl. II b

          3. Kaja Pawłowska kl.  II a

          Wyróżnienie: Jan Mizerek kl. II b

           

          Klasy III:

          1. Olga Gutowska kl. III a

          2. Alicja Kuplicka kl. III b

          3. Ada Kowalczyk kl. III a

          Wyróżnienie: Iga Kowalczyk III a

           

          Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

        • Akademia Bezpiecznego Puchatka

           

                   W roku szkolnym   2023 / 2024  uczniowie klasy 1a i 1b z naszej szkoły realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole,  w domu i w czasie zabawy. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane  materiały edukacyjne.
          Z zaangażowaniem  wypełniały materiały edukacyjne otrzymane od organizatorów. Razem    z Kubusiem Puchatkiem  dzieci uczyły się,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze,  jak przechodzić przez  jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych.  Puchatek przypominał również o konieczności noszenia odblasków,     by być widocznym na drodze.  Podczas zajęć  z Kubusiem omówiliśmy  zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych    oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo    w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów w lutym 2024     roku „Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu przynależności do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Test online obejmował 12 pytań z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie, pierwszej pomocy i bezpiecznych relacji z rówieśnikami. Wszyscy uczniowie biorący udział w Programie poprawnie wykonali test i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

        • Szalony Tydzień – piątek, 22 marca 2024

          Na koniec szalonego tygodnia zrobiło się bajkowo. Bo przebraliśmy się za postacie z bajek i bohaterów ulubionych filmów. Królowały księżniczki, były minionki, czarownice, spidermeni, wróżki, piraci, smoki i cała plejada różnych stworów. Grunt to chęci i dobry pomysł.

          Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do zabawy i zaangażowali w stworzenie radosnej, wiosennej atmosfery w naszej szkole.

          Niech dobry humor i wiosna w sercach pozostanie z wami na długo. (SU)

        • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

          W środę 20 marca już dwunasty raz obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.
          Jak co roku z tej okazji podczas apelu uczniowie z klas IV - VIII zaprezentowali przygotowane na tą okazję scenki tematyczne, piosenki i wiersze. Ogłoszone zostały wyniki przeprowadzonego wcześniej Szkolnego Konkursu na Plakat, odbyło się również podsumowanie działań związanych z obchodami DBI 2024 w naszej szkole.

          Tematyka bezpieczeństwa w sieci jest w naszej szkole omawiana już od wielu lat. Co roku nie tylko w ramach akcji obchodów DBI, ale na bieżąco uczniowie uczestniczą w różnych projektach, warsztatach i spotkaniach ze specjalistami, funkcjonariuszami Policji, podczas których omawiane są zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu oraz zasady netykiety. Na zajęciach wielokrotnie poruszana jest tematyka związana z zagrożeniami jakie możemy napotkać w sieci, jak należy korzystać z komputera i Internetu aby być w sieci bezpiecznym, jak postępować w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy oraz jakie są zasady kulturalnego zachowania w Internecie.

          Wśród wielu działań, które zostały podjęte w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu było przeprowadzenie konkursu na plakat oraz wystąpienia uczniów podczas apelu. Tematyką konkursu o występów było oczywiście szeroko rozumiane bezpieczne korzystanie z sieci Internet, komputera oraz innych urządzeń komputerowych, jak również stosowanie zasad netykiety – wzajemnego poszanowania w sieci.

          Dodatkowo w ramach akcji obchodów nauczyciele, uczniowie i ich rodzice zostali objęci kampanią informacyjną o tej samej tematyce, ze szczególnym naciskiem na zagrożenia jakie mogą nam grozić oraz możliwe konsekwencje nieprzemyślanych działań, rozpowszechniania naszego lub czyjegoś wizerunku czy też danych osobowych w sieci.

          Głównym celem wszystkich przeprowadzonych wśród uczniów działań było przybliżenie im zagadnień dotyczących kulturalnego i bezpiecznego korzystania z Internetu, smartfonów i innych nowoczesnych technologii, zaznajomienie z zasadami netykiety, zasadami świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń komputerowych oraz podstawami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci.

          Konkurs na plakat, w których brali udział uczniowie został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

          ·         I kategoria – uczniowie klas czwartych i piątych;

          ·         II kategoria – uczniowie klas szóstych, siódmej i ósmych.

          Konkurs Informatyczno – Plastyczny na plakat został przeprowadzony pod opieką p. Niny Grabowskiej, przy wsparciu p. Mariusza Bobińskiego i p. Anny Krukowskiej. Przygotowania do występów poszczególnych klas wspierali ich wychowawcy.

          Uczniowie jak co roku przygotowali piękne plakaty, na których zaprezentowali zagrożenia z jakimi możemy się spotkać serfując po sieci, wskazali gdzie i w jaki sposób możemy szukać pomocy w takich sytuacjach oraz przedstawili zasady kulturalnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

          Komisja konkursowa biorąc pod uwagę kryteria określone w regulaminie Konkursu Informatyczno - Plastycznego na plakat wyłoniła następujących zwycięzców:

          ·         kategoria I:

             I miejsce – Amelia Drewelus, kl. V b;

            II miejsce – Zuzanna Żebrowska, kl. V a;

          III miejsce – Blanka Kuplicka, kl. V a;

          wyróżnienia – Karol Ochenkowski, kl. IV a, Ryszard Franczak, kl. V a;

          ·         kategoria II: klasy VI - VIII:

            I miejsce – Karolina Janowska, kl. VII a; 

            II miejsce –  Zuzanna Orzeł, kl. VI b;

          III miejsce – Maja Rawa, kl. VII a;

          – wyróżnienia – Julia Beczak, kl. VI b, Łucja Glinka, kl. VII a.

           

          Uczniowie klas IV - VIII w trakcie apelu poprzez przygotowane na tą okazję scenki tematyczne, piosenki i wiersze zaprezentowali działania jakie możemy wspólnie podjąć aby poprawić jakość treści zamieszczanych w Internecie. Przedstawili w jaki sposób powinniśmy postępować aby poprawić swoje bezpieczeństwo w sieci oraz jak radzić sobie w sytuacjach prześladowania w życiu i w Internecie. Zaprezentowali także problemy jakie może za sobą nieść nadmierne i nierozważne korzystanie ze smartfonów oraz konsekwencje, które w wyniku tego możemy ponieść.

          Uczniowie w swoich występach podkreślili też, że wszyscy mamy wpływ na to, co jest zamieszczane w sieci oraz czy treści w Internecie są wartościowe. W swoich występach pokazali, że od zachowania nas wszystkich zależy czy będziemy mogli czuć się w sieci bezpiecznie, a wspólne reagowanie na złe zachowania może pomóc zarówno osobom prześladowanym jak i pozostałym użytkownikom, ponieważ pomogą ograniczyć takie sytuacje w przyszłości.

          Z uwagi na wielkie zaangażowanie uczniów, dużą wartość przekazanych treści, pomysłowość, odwagę w przekazie oraz wysoki poziom wszystkich wystąpień wyróżnione i nagrodzone zostały wszystkie
          klasy IV – VIII.

          Laureaci konkursu na plakat oraz wszystkie klasy występujące otrzymały nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.

          Dodatkowo wszyscy laureaci oraz wszystkie występujące klasy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz breloki, które zostały zaprojektowane specjalnie na tę okazję i wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3D.

          Zarówno plakaty jak i nagrania występów uczniów są dostępne w galeriach zamieszczonych pod tekstem.

          Podczas apelu odbyło się również ogłoszenie wyników tegorocznej edycji Konkursu ogłoszonego przez Radę Rodziców „Wpłacamy – Wygrywamy”, który trwał od września.

          Panie Izabela Szewczak - przewodnicząca i Magdalena Tadrzak – zastępca, podziękowały wszystkim uczniom za udział w konkursie, odczytały wyniki oraz wręczyły nagrody klasom, które wykazały się największą mobilizacją przy dokonywaniu wpłat na fundusz Rady Rodziców.

          Uczniowie z wielkim entuzjazmem przygotowywali się do obchodów DBI, włożyli wiele wysiłku w wykonanie plakatów, zaplanowanie i zaprezentowanie scenek tematycznych, piosenek i wierszy konkursowych. Wiedza jaką zdobyli i zaprezentowali może świadczyć o tym, że stali się oni bardziej świadomymi i mądrymi Internautami.

           

          ~Mariusz Bobiński

           

          Galeria zdjęć z występów klas IV - VIIII

          Wręczenie nagród laureatom konkursu na plakat i przedstawicielom klas za występ 

          Ogłoszenie wyniów Konkursu Rady Rodziców - WPŁACAMY - WYGRYWAMY i wręczenie nagród

          Nagrodzone plakaty konkursowe - klasy IV - V

          Pozostałe plakaty złożone do konkursu - klasy IV - V

          Nagrodzone plakaty konkursowe - klasy VI - VIII

          Pozostałe plakaty złożone do konkursu - klasy VI - VIII

          Pamiątkowe medale i zawieszki

          Galeria nagrań

          klasa 4 a

          klasa 4 b

          klasa 5 a

          klasa 5 b

          klasa 6 a

          klasa 6 b

          klasa 7 a

          klasa 7 b

          Klasa 8 a

        • Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka"

                 19 marca 2024 r. w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". W kategorii klas IV- VIII  naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. Lena Ochtera, uczennica klasy VI b, zajęła drugie miejsce, zaś  Alicja Borowa, uczennica klasy V a, otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!      

                                                                                                                             M.T.

        • Konkurs Ortograficzny "Ortografia na medal"

           

            Michalina Regulska, uczennica klasy V a, zajęła drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortografia na medal" organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach- Bramurze pod patronatem Starosty Powiatu Makowskiego. W konkursie wzięło udział 34 uczniów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych.

                Michalina będzie reprezentowała nasz powiat podczas wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się 16.03.2024 r. w Warszawie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !

                                                                                                                       M. Turowska

           

        • Forum Edukacyjne 2024 i XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy

          W środę 20 marca 2024r. w godz. 10.00 - 14.00, w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce, ul. Traugutta 1 odbędzie się Forum Edukacyjne 2024 oraz XIII Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy. Celem wydarzenia jest przybliżenie uczniom klas VIII szkół podstawowych wiedzy na temat szkół ponadpodstawowych w Ostrołęce, ich kierunków kształcenia w najbliższym roku szkolnym, liczby planowanych oddziałów i zasad rekrutacji, a maturzystom oferty edukacyjnej szkół wyższych i policealnych, usług instytucji rynku pracy oraz oferty pracy.

          W czasie trwania imprezy uczniowie będą mogli odwiedzić stoiska interesujących ich szkół, porozmawiać z przedstawicielami, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedź na pytania i wątpliwości. Ponadto swoje usługi z zakresu doradztwa zawodowego oraz potrzeb rynku pracy przedstawią instytucje zajmujące się problematyką młodzieży. Będzie możliwość skorzystania z porad indywidualnych dotyczących predyspozycji zawodowych oraz wyboru zawodu.

          Serdecznie zapraszamy uczniów zainteresowanych wyborem szkoły oraz ich rodziców lub opiekunów do udziału w forum i targach, a także zapoznania się z ofertą edukacyjno-wystawienniczą prezentujących się szkół, placówek i instytucji. Organizatorami wydarzenia są Miasto Ostrołęka i Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Filia w Ostrołęce.

          Źródło:
          https://www.ostroleka.pl/miasto/oswiata/a/forum_edukacyjne_2024_i_xiii_mlodziezowe_targi_edukacji_i_pracy

          ~M. Kowalczyk

        • Dzień otwarty w Zespole Szkół w Krasnosielcu

          Zbliża się czas podjęcia trudnej decyzji wyboru szkoły średniej dla każdego ósmoklasisty. W tym  celu uczniowie na zajęciach doradztwa zawodowego analizują oferty  placówek edukacyjnych. 14.03.2024r. wybrali się do pobliskiego Zespołu Szkół im.Tadeusza Kościuszki. Dyrektor Tomasz Olkowski przedstawił przyszłym kandydatom ofertę szkoły oraz zapoznał ich z bazą lokalową. Licealiści przygotowali dla nas specjalny występ promujący Zespół Szkół, ciekawie opowiadali o swoich doświadczeniach oraz prezentowali talenty wokalne i taneczne.

          ~M. Kowalczyk

        • Dzień Kobiet z biblioteką

          8 marca to niezwykłe święto. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jednak nie zawsze tak było. Jego początki zaczęły się około 100 lat temu, kiedy kobiety postanowiły zawalczyć o większe prawa i równouprawnienie.

          Odwiedzający w tym dniu bibliotekę mogli obejrzeć wystawę książek, których autorkami są wybitne kobiety. Dla młodszych czytelników przygotowano kolorowanki tematycznie nawiązujące do tego święta. Z kolei starsi uczniowie mogli zmierzyć się z kartami pracy (wykreślanki, krzyżówki, zgadywanki), przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

          Można też było wypożyczyć książkę z dziewczęcym  imieniem w tytule..