• 8 maja klasy II a, II b i III b wyjechały na wycieczkę do Olsztyna. Już w autokarze pani przewodnik przybliżyła nam krajobraz Warmii i Mazur oraz opowiedziała wiele ciekawostek związanych z Olsztynem. W programie naszej wycieczki mieliśmy wiele atrakcji. Początek był bardzo radosny. Odwiedziliśmy salę zabawa ,,Warmolandia’’, gdzie każdy z uczniów znalazł dla siebie miejsce do zabawy. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji m.in. ścianki wsp
    • Jak co roku w maju / 8 - 15 / obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem – Biblioteka – miejsce na czasie. Tydzień Bibliotek zaczyna się 8 maja – Dniem Bibliotekarza i Bibliotek.
    • W dniu 7 maja 2024 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pań: W. Dziąby, M. Turowskiej i M. Sierak pojechali do MDK-u w Makowie Mazowieckim. Obejrzeli tam przestawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera”. Dzieci poznały głównego, tytułowego bohatera powieści M. Twaina oraz jego przyjaciół: bezdomnego chłopca Hucka Finna, dziewczynę Becky Thatcher, a także ciotkę, przyrodniego brata i wieku mieszkańców miasteczka. Zobaczyli historię przedstawiają
    • Trzeciego maja 1791 r. uchwalono drugą na świecie, a pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję. Mimo rozbiorów Polski, pamięć o Konstytucji 3 Maja przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać wiarę w odzyskanie niepodległości. Na przekór wszelkim zakazom, polska ludność, w Ojczyźnie która znajdowała się pod zaborami, świętowała kolejne rocznice uchwalenia tej ustawy. Natomiast od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3
    • W czwartek 25 kwietnia 2024 roku klasy: Ia, Ib oraz IIIa wraz z wychowawcami panią pedagog wybrały się na wycieczkę do Torunia. Chociaż rano wyjeżdżając z Krasnosielca, pogoda nas nie rozpieszczała, to w Toruniu powitało nas słońce. Spotkaliśmy się z przewodnikami przebranymi w stroje historyczne, którzy powitali nas specjałami toruńskimi - piernikami. Wszyscy uczniowie również przebrali się w pelerynki krzyżackie i rozpoczęliśmy zwiedzanie Toru
    • Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe odżywianie. Wiemy, że wpływa ono na nasze samopoczucie, pamięć, koncentrację, a także poprawia nastrój lub pobudza do działania. Odpowiednio przygotowane i spożywane posiłki decydują o naszym zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu.
    • Kolejny już raz nasza szkoła realizuje program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim. Program adresowany jest do uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Według danych szacunkowych, co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na bierne palenie. Głównym celem progra
    • Kolejne warsztaty prowadzone w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości objęły technikę „cudtom”. Malowanie na tkaninach oraz możliwość wypróbowania farb i mazaków do Tekstyliów sprawiło uczniom wiele zabawy i zadowolenia z efektu końcowego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakich farb można używać do malowania, np. na odzieży czy butach oraz jak utrwalić i zabezpieczyć swoje dzieło przed spaniem i zniszczeniem.
    • Jak co roku nie zapomnieliśmy o święcie naszej planety i podjęliśmy działania, aby cała społeczność szkolna zaangażowała się w jego obchody. W tym dniu postanowiliśmy założyć zielone ubrania. Zorganizowaliśmy akcję informacyjną w klasach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas starszych przygotowali dla swoich klasowych kolegów 15- minutowe prezentacje. W pierwszej części opowiadali o idei Dnia Ziemi, historii jego obchodów i sposobach św
    • Samorząd Uczniowski zakończył tegoroczną akcję Góra Grosza. Posegregowaliśmy, przeliczyliśmy i spakowaliśmy zebrane w klasach monety. Do urzędu pocztowego dostarczyliśmy 4 paczki, w których znajdowały się monety na łączną kwotę 330 złotych 67 groszy. Dziękujemy za udział w akcji. (SU)
          • #LaboratoriaPrzyszłości – zajęcia robotyki z Photonami

            Podczas zajęć robotyki realizowanych w listopadzie i grudniu uczniowie używali robotów Photon. Programowali roboty, tak aby pokonały wyznaczoną trasę i wykonały w odpowiednich miejscach różne czynności, takie jak wydawanie dźwięków czy zmiana kolorów podświetlenia. Używali w programach pętli oraz procedur warunkowych, aby roboty wchodziły w interakcje ze sobą.

          • Radosny, zimowy czas!

            W poniedziałek 18 grudnia, odbył się ostatni w tym roku koncert Agencji Artystycznej “Pozytywka” zatytułowany: “Radosny, zimowy czas”. Dziś odbyliśmy muzyczną podróż po całym świecie. Odwiedziliśmy m.in. Francję, Rosję, Wielką Brytanię, Niemcy, Boliwię, Stany Zjednoczone. Dowiedzieliśmy się również jakie są zwyczaje świąteczne tam panujące oraz posłuchaliśmy kolęd z poszczególnych państw. Zamiast tradycyjnego turnieju wiedzy o muzyce dziś uczestnicy mieli za zadanie zaśpiewać kolędy. Najpiękniej kolędę zaśpiewała uczennica kl. I a Oliwia Zaniewska.

          • Święta Bożego Narodzenia w naszej bibliotece!

            Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Z tej okazji biblioteka szkolna przedstawia wystawę książek o tematyce świątecznej, które znajdują się w naszym księgozbiorze. Oto kilka czytelniczych propozycji na świąteczne leniuchowanie.

            • Hans Crystian Andersen Dziewczynka z zapałkami,
            • Paulet
          • Świąteczny Turniej Piłki Nożnej

            W sobotę 16 grudnia w Makowie Mazowieckim odbył się Świąteczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Makowskiego. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn. Zawody były przeprowadzone systemem ”każdy z każdym”. Nasza drużyna zakończyła rywalizację na 5 miejscu, za co otrzymaliśmy dyplom, medale i nagrodę rzeczową.

          • IV Finałowy Turniej Szachowy w Warszawie

            W siedzibie MSCDN Wydział w Warszawie 14 grudnia 2023 roku zgromadziło się 88 finalistów, aby wziąć udział w IV Finałowym Turnieju Szachowym dla uczniów z placówek biorących udział w projekcie Szachy w mazowieckiej szkole. To wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu miłośników szachów. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II B – Filip Sierak, który zajął 14 miejsce w kategorii klas II. Gratulujemy Filipowi i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach.

          • #LaboratoriaPrzyszłości – warsztaty plastyczno – techniczne - SKRZATY

            Kolejne godziny pracy na zajęciach laboratoria przyszłości przyniosły zadowolenie ich uczestnikom. Uczniowie mogli spróbować swoich możliwości w kreatywności i twórczości własnej. Nauczyli się jak wykorzystać materiały wtórne pochodzenia włókienniczego i papierowego, planowania pracy, doboru tkanin i materiałów oraz łączenia różnych elementów za pomocą kleju na gorąco. To połączenie przyjemności i zadowolenia z użytecznością działania można już podziwiać w prawie skończonych skrzatach. Do pełni satysfakcji, brakuje tylko ich ozdobienie. Efekt końcowy już wkrótce.

          • Smerfy - Garden of Lights

            W dniu 14 grudnia uczniowie klas I-III po skończonych lekcjach wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Warszawy. Punktem docelowym był Ogród Świateł w Powsinie - "Smerfy - Garden of Lights Warszawa". Pięknie oświetlone drzewa i scenki z bajki o smerfach wywołały niesamowite emocje. Smerfne iluminacje pozwoliły przenieść się do baśniowego świata. Spacer po ogrodzie rozbudził wyobraźnię u dzieci.

          • WISŁAWA SZYMBORSKA PATRONKĄ ROKU 2023

            Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - to słowa naszej wybitnej poetki, noblistki, patronki roku 2023 - Wisławy Szymborskiej. To właśnie Ona była bohaterką spotkania, podczas którego Bibliotekę odwiedzili uczniowie naszej szkoły.

            Młodzież zapoznała się z historią życia i twórczością Wisławy Szymborskiej w formie prezentacji multimedialnej, ze szczególnym uwzględnieniem ciekawostek z życia poetki, jej oryginalnego sposobu bycia i specyficznego poczucia humoru.

          • Gang Mocniaków już w naszej bibliotece

            Prawidłowe żywienie to odpowiednie podejście do codziennego wyboru produktów spożywczych i ich urozmaicanie. Ma ono ogromny wpływ na rozwój preferencji smakowych i prozdrowotnych nawyków dziecka. Bazowanie na dobrych produktach spożywczych i talerzu żywieniowym pozwala na zapewnienie wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Kluczowymi elementami są także nawodnienie i aktywność fizyczna.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Niedziela 12.05.2024
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
      • Harmonogram dowozów i odwozów uczniów

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 178515