• 8 maja klasy II a, II b i III b wyjechały na wycieczkę do Olsztyna. Już w autokarze pani przewodnik przybliżyła nam krajobraz Warmii i Mazur oraz opowiedziała wiele ciekawostek związanych z Olsztynem. W programie naszej wycieczki mieliśmy wiele atrakcji. Początek był bardzo radosny. Odwiedziliśmy salę zabawa ,,Warmolandia’’, gdzie każdy z uczniów znalazł dla siebie miejsce do zabawy. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji m.in. ścianki wsp
    • Jak co roku w maju / 8 - 15 / obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem – Biblioteka – miejsce na czasie. Tydzień Bibliotek zaczyna się 8 maja – Dniem Bibliotekarza i Bibliotek.
    • W dniu 7 maja 2024 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pań: W. Dziąby, M. Turowskiej i M. Sierak pojechali do MDK-u w Makowie Mazowieckim. Obejrzeli tam przestawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera”. Dzieci poznały głównego, tytułowego bohatera powieści M. Twaina oraz jego przyjaciół: bezdomnego chłopca Hucka Finna, dziewczynę Becky Thatcher, a także ciotkę, przyrodniego brata i wieku mieszkańców miasteczka. Zobaczyli historię przedstawiają
    • Trzeciego maja 1791 r. uchwalono drugą na świecie, a pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję. Mimo rozbiorów Polski, pamięć o Konstytucji 3 Maja przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać wiarę w odzyskanie niepodległości. Na przekór wszelkim zakazom, polska ludność, w Ojczyźnie która znajdowała się pod zaborami, świętowała kolejne rocznice uchwalenia tej ustawy. Natomiast od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3
    • W czwartek 25 kwietnia 2024 roku klasy: Ia, Ib oraz IIIa wraz z wychowawcami panią pedagog wybrały się na wycieczkę do Torunia. Chociaż rano wyjeżdżając z Krasnosielca, pogoda nas nie rozpieszczała, to w Toruniu powitało nas słońce. Spotkaliśmy się z przewodnikami przebranymi w stroje historyczne, którzy powitali nas specjałami toruńskimi - piernikami. Wszyscy uczniowie również przebrali się w pelerynki krzyżackie i rozpoczęliśmy zwiedzanie Toru
    • Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe odżywianie. Wiemy, że wpływa ono na nasze samopoczucie, pamięć, koncentrację, a także poprawia nastrój lub pobudza do działania. Odpowiednio przygotowane i spożywane posiłki decydują o naszym zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu.
    • Kolejny już raz nasza szkoła realizuje program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim. Program adresowany jest do uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Według danych szacunkowych, co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na bierne palenie. Głównym celem progra
    • Kolejne warsztaty prowadzone w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości objęły technikę „cudtom”. Malowanie na tkaninach oraz możliwość wypróbowania farb i mazaków do Tekstyliów sprawiło uczniom wiele zabawy i zadowolenia z efektu końcowego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakich farb można używać do malowania, np. na odzieży czy butach oraz jak utrwalić i zabezpieczyć swoje dzieło przed spaniem i zniszczeniem.
    • Jak co roku nie zapomnieliśmy o święcie naszej planety i podjęliśmy działania, aby cała społeczność szkolna zaangażowała się w jego obchody. W tym dniu postanowiliśmy założyć zielone ubrania. Zorganizowaliśmy akcję informacyjną w klasach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas starszych przygotowali dla swoich klasowych kolegów 15- minutowe prezentacje. W pierwszej części opowiadali o idei Dnia Ziemi, historii jego obchodów i sposobach św
    • Samorząd Uczniowski zakończył tegoroczną akcję Góra Grosza. Posegregowaliśmy, przeliczyliśmy i spakowaliśmy zebrane w klasach monety. Do urzędu pocztowego dostarczyliśmy 4 paczki, w których znajdowały się monety na łączną kwotę 330 złotych 67 groszy. Dziękujemy za udział w akcji. (SU)
          • Dzień Kobiet z biblioteką

            8 marca to niezwykłe święto. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jednak nie zawsze tak było. Jego początki zaczęły się około 100 lat temu, kiedy kobiety postanowiły zawalczyć o większe prawa i równouprawnienie.

            Odwiedzający w tym dniu bibliotekę mogli obejrzeć wystawę książek, których autorkami są wybitne kobiety. Dla młodszych czytelników przygotowano kolorowanki tematycznie nawiązujące do tego święta. Z kolei starsi uczniowie mogli zmierzyć się z kartami pracy (wykreślanki, krzyżówki, zgadywanki), przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

          • Rozśpiewane ZOO

            W poniedziałek 4 marca 2024 r. odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej Pozytywka, zatytułowany ,,Rozśpiewane ZOO”. Podczas tego koncertu dzieci dowiedziały się o muzyce ilustracyjnej, która naśladuje dźwięki otaczającego świata. Poprzez odpowiedni dobór instrumentów czy zastosowania różnorodnych rytmów i melodii, muzyka ta wywołuje w słuchaczu określone skojarzenia. Odbiorca jest w stanie wychwycić słuchowo charakterystyczne elementy dla danej sytuacji. Dzisiaj uczniowie wychwytywali w muzyce odgłosy zwierząt i ptaków. Poznali też instrumenty, takie jak puzon i flet poprzeczny. Na koniec odbył się konkurs wiedzy, który wygrała uczennica klasy II b – Anna Załęska.

          • #LaboratoriaPrzyszłości – warsztaty robotyki - - programujemy roboty Photon

            Podczas zajęć robotyki realizowanych w styczniu i lutym uczestnicy zajęć z robotyki pracowali z robotami Photon. Sterowali nimi w czasie rzeczywistym oraz pisali programy sterujące robotami. Uczniowie bardzo chętnie tworzyli programy z wykorzystaniem pętli i procedur warunkowych. Programowali roboty, tak aby pokonując zaplanowaną trasę wykonywały zadane czynności. Uczniowie sprawdzali swoje programy oraz dokonywali ich optymalizacji.

          • Warsztaty pieczenia pizzy

            Ostatni dzień tygodnia – 23.02.2024r, w klasach I-III upłynął bardzo przyjemnie i smakowicie, bowiem w tym dniu odbyły się warsztaty pieczenia pizzy. Dzieci miały okazje wcielić się w rolę kucharza, zrobić pizzę z ulubionymi składnikami, a następnie jej skosztować. Samodzielnie wałkowały ciasto, smarowały sosem oraz komponowały dodatki, po czym pizza trafiła do pieca. Wyglądały cudownie, a jeszcze lepiej smakowały. Wszystkim kucharzom aż się uszy trzęsły! Warsztaty sprawiły wszystkim dużo radości, co widać na zdjęciach.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

            Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

            W naszej szkole także świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przez cały dzień na okolicznościowej wystawie prezentowaliśmy różne słowniki związane z językiem polskim. Na przerwach prezentowaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, oglądaliśmy też krótkie filmiki animowane z cyklu “Błyskawiczne dzieje polszczyzny”. Uczniowie mogli również spróbować swych sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej, frazeologizmów. Były więc: rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, ukryte słowa, łamańce językowe, rymy.

          • Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Jedz zdrowo, żyj sportowo”

            W ramach „Programu dla szkół – działania o tematyce przeciwdziałania marnotrawieniu żywności, przechowywania i przygotowania żywności, postępowania z odpadami spożywczymi i kuchennymi oraz zasadach rolnictwa ekologicznego, w tym znakowania produktów ekologicznych” został przeprowadzony szkolny konkurs plastyczny „Jedz zdrowo, żyj sportowo”. Celem konkursu adresowanego do uczniów Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu kl. IV-VI było:

          • #LaboratoriaPrzyszłości – warsztaty plastyczno –techniczne - koralikowe bransoletki

            Koralikowe Bransoletki, to kolejne rękodzieło wykonane przez uczestników warsztatów plastyczno –technicznych, prowadzonych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zabawa w nawlekanie, tworzenie własnych wzorów dało wiele przyjemności i satysfakcji dzieciom. Możliwość korzystania z materiałów takich jak Gumki i Żyłki bardzo ułatwiły pracę.
            Podczas zajęć uczniowie rozwijali nowe umiejętności oraz pracę w grupach.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - Nauka przez zabawę

            Dnia 15 lutego 2024 roku uczniowie klasy III a po raz kolejny mogli uczestniczyć w zajęciach z robotem edukacyjnym Photon, którego szkoła otrzymała w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci bardzo chętnie brały udział w programowaniu robota oraz korzystały z jego pomocy podczas podziału na grupy.

          • Dzień kota z książką

            Są różne, białe, czarne, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Oczywiście mowa o kotach - 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W naszej bibliotece świętować zaczęliśmy już w piątek 16 lutego.

            Koty, koteczki, kociska, to bohaterowie wielu książek, nie tylko dla najmłodszych i ulubieńcy wielu z nas. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wystawę książek z kotami i o kotach, pokolorować obrazki z tymi niezwykłymi zwierzakami. Oglądaliśmy też animacje Przygody kota Filemona.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Sobota 11.05.2024
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
      • Harmonogram dowozów i odwozów uczniów

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 178322