• 8 maja klasy II a, II b i III b wyjechały na wycieczkę do Olsztyna. Już w autokarze pani przewodnik przybliżyła nam krajobraz Warmii i Mazur oraz opowiedziała wiele ciekawostek związanych z Olsztynem. W programie naszej wycieczki mieliśmy wiele atrakcji. Początek był bardzo radosny. Odwiedziliśmy salę zabawa ,,Warmolandia’’, gdzie każdy z uczniów znalazł dla siebie miejsce do zabawy. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji m.in. ścianki wsp
    • Jak co roku w maju / 8 - 15 / obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem – Biblioteka – miejsce na czasie. Tydzień Bibliotek zaczyna się 8 maja – Dniem Bibliotekarza i Bibliotek.
    • W dniu 7 maja 2024 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pań: W. Dziąby, M. Turowskiej i M. Sierak pojechali do MDK-u w Makowie Mazowieckim. Obejrzeli tam przestawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera”. Dzieci poznały głównego, tytułowego bohatera powieści M. Twaina oraz jego przyjaciół: bezdomnego chłopca Hucka Finna, dziewczynę Becky Thatcher, a także ciotkę, przyrodniego brata i wieku mieszkańców miasteczka. Zobaczyli historię przedstawiają
    • Trzeciego maja 1791 r. uchwalono drugą na świecie, a pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję. Mimo rozbiorów Polski, pamięć o Konstytucji 3 Maja przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać wiarę w odzyskanie niepodległości. Na przekór wszelkim zakazom, polska ludność, w Ojczyźnie która znajdowała się pod zaborami, świętowała kolejne rocznice uchwalenia tej ustawy. Natomiast od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3
    • W czwartek 25 kwietnia 2024 roku klasy: Ia, Ib oraz IIIa wraz z wychowawcami panią pedagog wybrały się na wycieczkę do Torunia. Chociaż rano wyjeżdżając z Krasnosielca, pogoda nas nie rozpieszczała, to w Toruniu powitało nas słońce. Spotkaliśmy się z przewodnikami przebranymi w stroje historyczne, którzy powitali nas specjałami toruńskimi - piernikami. Wszyscy uczniowie również przebrali się w pelerynki krzyżackie i rozpoczęliśmy zwiedzanie Toru
    • Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe odżywianie. Wiemy, że wpływa ono na nasze samopoczucie, pamięć, koncentrację, a także poprawia nastrój lub pobudza do działania. Odpowiednio przygotowane i spożywane posiłki decydują o naszym zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu.
    • Kolejny już raz nasza szkoła realizuje program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim. Program adresowany jest do uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Według danych szacunkowych, co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na bierne palenie. Głównym celem progra
    • Kolejne warsztaty prowadzone w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości objęły technikę „cudtom”. Malowanie na tkaninach oraz możliwość wypróbowania farb i mazaków do Tekstyliów sprawiło uczniom wiele zabawy i zadowolenia z efektu końcowego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakich farb można używać do malowania, np. na odzieży czy butach oraz jak utrwalić i zabezpieczyć swoje dzieło przed spaniem i zniszczeniem.
    • Jak co roku nie zapomnieliśmy o święcie naszej planety i podjęliśmy działania, aby cała społeczność szkolna zaangażowała się w jego obchody. W tym dniu postanowiliśmy założyć zielone ubrania. Zorganizowaliśmy akcję informacyjną w klasach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas starszych przygotowali dla swoich klasowych kolegów 15- minutowe prezentacje. W pierwszej części opowiadali o idei Dnia Ziemi, historii jego obchodów i sposobach św
    • Samorząd Uczniowski zakończył tegoroczną akcję Góra Grosza. Posegregowaliśmy, przeliczyliśmy i spakowaliśmy zebrane w klasach monety. Do urzędu pocztowego dostarczyliśmy 4 paczki, w których znajdowały się monety na łączną kwotę 330 złotych 67 groszy. Dziękujemy za udział w akcji. (SU)
          • Mikołajki

            ,,6 grudnia jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.

            Dźwiga swój worek niezmordowanie

            I każde dziecko prezent dostanie.

            A kiedy rozda wszystkie prezenty, wraca do nieba bardzo uśmiechnięty’’.

            6 grudnia klasy I-III wzięły udział w zabawach mikołajkowych zorganizowanych przez p. Justynę Borawską. Uczniów odwiedził Olaf z Krainy Lodu oraz Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który rozdał wszystkim grzecznym dzieciom prezenty.

          • Co rodzice czytali, kiedy byli mali?

            W dniu 4 grudnia 2023r. odbyło się wręczenie nagród dla laureatów i uczestników konkursu plastycznego Co rodzice czytali, kiedy byli mali? zorganizowanego prze Szkołę Podstawową im. Stanisława Kostki w Amelinie.

            Nagrodzono następujące osoby:

            - Hanna Janowska kl. III b – I miejsce,

            - Ada Kowalczyk kl. III a – II miejsce,

          • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

            4 grudnia 2023 r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani przez pana dyrektora Mariusza Bobińskiego na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszyscy nasi nowi czytelnicy w ramach Kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, otrzymali wyprawki czytelnicze – „Wnuczka antykwariusza”. Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”. Projekt ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej znalazła się też broszura dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, będąca poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

          • Listopad w bibliotece

            Listopad to Dzień Postaci z Bajek, Dzień Pluszowego Misia to okazja do spotkań z wieloma bohaterami i autorami naszych ulubionych lektur. W listopadzie naszym czytelnikom zaproponowaliśmy:

            • Najstarsze nagrobki krasnosielckiego cmentarza – wystawa zdjęć;
            • Obchody Dnia Postaci z Bajek;
            • Święto Pluszowego
          • Urodziny Lucy Maud Montgomery

            Dzisiaj swoje urodziny obchodziłaby Lucy Maud Montgomery (ur. 30 listopada 1874 w Clifton na Wyspie Księcia Edwarda, zm. 24 kwietnia 1942 w Toronto) – kanadyjska pisarka, autorka m.in. cyklu powieściowego „Ania z Zielonego Wzgórza”.

            Jej książki to dla jednych pełne ciepła powieści familijne, dla drugich – pretensjonalne powieści dla dorastających pensjonarek; sama bardzo krytycznie podchodziła do swojej twórczości i do siebie jako pisarki uważając, że jest zaledwie dobrym rzemieślnikiem. Lucy Maud Montgomery, pisarka, która powołała do życia najpopularniejszą rudowłosą bohaterkę, jaką znała literatura – Anię z Zielonego Wzgórza.

          • Urodziny Arkadego Fiedlera


            Arkady Fiedler był jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy w historii, autorem zarówno „Dywizjonu 303” jak i niezliczonych oraz cenionych książek podróżniczych, które rozpalały wyobraźnię uwięzionych za żelazną kurtyną rodaków. Roztaczał przed czytelnikami plenery nieosiągalne w tamtych czasach, odwiedzał miejsca, w których szary obywatel komunistycznego kraju nie miał szans się znaleźć – dlatego jego książki i relacje były tak ważne dla kilku pokoleń. Polecamy m.in.: Przez wiry i pohory Dniestru, Kanada pachnąca żywicą, Ryby śpiewają w Ukajali, Jutro na Madagaskar, Dywizjon 303, Orinoko.

          • Alicja w zaczarowanej krainie

            W dniu 28 listopada 2023r. uczniowie klas I-III wyjechali do wycieczkę do Ostrołęki do Centrum Kultury na przedstawienie teatralne Katolickiego Teatru Edukacji „Alicja w zaczarowanej krainie”. Wszystkim się bardzo podobało. Piękne kolorowa sceneria wywołała duże wrażenie, a gra aktorska została nagrodzona przez dzieci gromkimi brawami.

          • Turniej szachowy w Ostrołęce

            27 listopada w MSCDN w Ostrołęce odbył się VI Turniej Szachowy. W turnieju mogły wziąć udział szkoły, które uczestniczą w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w rozgrywkach.

            Zawodnicy rywalizowali w 3 grupach wiekowych, oddzielnie kasy II, III i IV. Każdy zawodnik musiał rozegrać 7 partii szachowych po 15 minut w systemie szwajcarskim. Na zwycięzców czekały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

          • Pan Moniuszko

            Dnia 27 listopada 2023r. odbyło się kolejne spotkanie z artystami z Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie pt. „Pan Moniuszko”.

            Bajka muzyczna pt. „Pan Moniuszko” przeniosła wszystkich do roku 1819, kiedy na świat przyszedł mały Staś. Jego rodzice, pani Elżbieta i pan Czesław, bardzo szybko dostrzegli u swojego synka zamiłowanie do muzyki. W wieku 6 lat Staś pobierał lekcje śpiewu i gry na fortepianie, których udzielała mu muzykalna mama. Chłopiec rozwijał swój talent, szkolił się i poszerzał wiedzę. Bardzo interesowało go tworzenie muzyki, marzył by zostać kompozytorem.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Niedziela 12.05.2024
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
      • Harmonogram dowozów i odwozów uczniów

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 178483