• 8 maja klasy II a, II b i III b wyjechały na wycieczkę do Olsztyna. Już w autokarze pani przewodnik przybliżyła nam krajobraz Warmii i Mazur oraz opowiedziała wiele ciekawostek związanych z Olsztynem. W programie naszej wycieczki mieliśmy wiele atrakcji. Początek był bardzo radosny. Odwiedziliśmy salę zabawa ,,Warmolandia’’, gdzie każdy z uczniów znalazł dla siebie miejsce do zabawy. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji m.in. ścianki wsp
    • Jak co roku w maju / 8 - 15 / obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem – Biblioteka – miejsce na czasie. Tydzień Bibliotek zaczyna się 8 maja – Dniem Bibliotekarza i Bibliotek.
    • W dniu 7 maja 2024 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pań: W. Dziąby, M. Turowskiej i M. Sierak pojechali do MDK-u w Makowie Mazowieckim. Obejrzeli tam przestawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera”. Dzieci poznały głównego, tytułowego bohatera powieści M. Twaina oraz jego przyjaciół: bezdomnego chłopca Hucka Finna, dziewczynę Becky Thatcher, a także ciotkę, przyrodniego brata i wieku mieszkańców miasteczka. Zobaczyli historię przedstawiają
    • Trzeciego maja 1791 r. uchwalono drugą na świecie, a pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję. Mimo rozbiorów Polski, pamięć o Konstytucji 3 Maja przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać wiarę w odzyskanie niepodległości. Na przekór wszelkim zakazom, polska ludność, w Ojczyźnie która znajdowała się pod zaborami, świętowała kolejne rocznice uchwalenia tej ustawy. Natomiast od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3
    • W czwartek 25 kwietnia 2024 roku klasy: Ia, Ib oraz IIIa wraz z wychowawcami panią pedagog wybrały się na wycieczkę do Torunia. Chociaż rano wyjeżdżając z Krasnosielca, pogoda nas nie rozpieszczała, to w Toruniu powitało nas słońce. Spotkaliśmy się z przewodnikami przebranymi w stroje historyczne, którzy powitali nas specjałami toruńskimi - piernikami. Wszyscy uczniowie również przebrali się w pelerynki krzyżackie i rozpoczęliśmy zwiedzanie Toru
    • Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe odżywianie. Wiemy, że wpływa ono na nasze samopoczucie, pamięć, koncentrację, a także poprawia nastrój lub pobudza do działania. Odpowiednio przygotowane i spożywane posiłki decydują o naszym zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu.
    • Kolejny już raz nasza szkoła realizuje program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim. Program adresowany jest do uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Według danych szacunkowych, co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na bierne palenie. Głównym celem progra
    • Kolejne warsztaty prowadzone w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości objęły technikę „cudtom”. Malowanie na tkaninach oraz możliwość wypróbowania farb i mazaków do Tekstyliów sprawiło uczniom wiele zabawy i zadowolenia z efektu końcowego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakich farb można używać do malowania, np. na odzieży czy butach oraz jak utrwalić i zabezpieczyć swoje dzieło przed spaniem i zniszczeniem.
    • Jak co roku nie zapomnieliśmy o święcie naszej planety i podjęliśmy działania, aby cała społeczność szkolna zaangażowała się w jego obchody. W tym dniu postanowiliśmy założyć zielone ubrania. Zorganizowaliśmy akcję informacyjną w klasach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas starszych przygotowali dla swoich klasowych kolegów 15- minutowe prezentacje. W pierwszej części opowiadali o idei Dnia Ziemi, historii jego obchodów i sposobach św
    • Samorząd Uczniowski zakończył tegoroczną akcję Góra Grosza. Posegregowaliśmy, przeliczyliśmy i spakowaliśmy zebrane w klasach monety. Do urzędu pocztowego dostarczyliśmy 4 paczki, w których znajdowały się monety na łączną kwotę 330 złotych 67 groszy. Dziękujemy za udział w akcji. (SU)
          • #LaboratoriaPrzyszłości - Prognoza pogody w języku angielskim

            Na lekcji angielskiego podzieleni na grupy prawie przez trzy tygodnie pracowaliśmy nad projektem „Prognoza pogody w języku angielskim”. Na zajęciach nie tylko doskonaliliśmy wymowę i słownictwo angielskie, ale także umiejętność pracy w grupach. Nowym doświadczeniem była dla nas obsługa kamery cyfrowej. Nie lada wyzwaniem było wystąpić przed obiektywem. Podczas gdy część z uczniów czuła się w roli prezentera jak ryba w wodzie, inni świetnie bawili się po drugiej stronie obiektywu. Jedno jest pewne, tylko współpraca się opłaca J

          • Pomagamy innym

            W ciągu pierwszego semestru uczniowie klasy I a zbierali korki plastykowe od butelek. W dniu dzisiejszym 11 stycznia 2024 roku przekazali je pani Justynie Pogorzelskiej, która jest przedstawicielem Fundacji SIEPOMAGA. Pieniądze uzyskane za korki, pomogą Agnieszce, która cierpi na chorobę nowotworową.

          • Bezpieczeństwo w sieci

            9 stycznia 2004 r. uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komisariatu w Krasnosielcu, starszym sierżantem Danielem Gamdzykiem, oraz psychologiem- panem Danielem Łukaszewskim.

            Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci oraz przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zaproszeni goście opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci i o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócili uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie, wyjaśnili, dlaczego korzystanie z portali społecznościowych może być niebezpieczne- zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i trudno jest zapanować nad ich rozpowszechnianiem. Pan psycholog radził, jak postąpić, będąc świadkiem hejtu i gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

          • Konkursy polonistyczne

            Miło nam poinformować, że czworo uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych. Julian Borowy z kl. II b oraz Michalina Regulska z kl. V a będą reprezentować szkołę w dwóch konkursach - "Z poprawną polszczyzną na co dzień" i "Z ortografią na co dzień", zaś Alicja Borowa oraz Blanka Kuplicka, uczennice kl. V a, wezmą udział w finale konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień".

          • Finał projektu „Szkolny zespół redakcyjny”

            Aktualności i rozmaitości - wersja online

            Właśnie zakończyliśmy realizację projektu organizowanego przez Fundację RORO z Warszawy. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas 7a i 7b pod kierunkiem p. Wiesławy Mydło.

            Pracę rozpoczęliśmy w czerwcu 2023 r. , kiedy zapoznaliśmy się z pracą dziennikarską i podzieleni na grupy zgłębialiśmy wiedzę dotyczącą czasów PRL-u. Każdy zespół zajmował się inną tematyką np. wiadomości z kraju i ze świata, sport i motoryzacja, rozrywka i sprawy na mieście. Następnie we wrześniu odbyliśmy wycieczkę do Warszawy, gdzie kontynuowaliśmy projekt, aby przygotować artykuły do gazetki. Każda drużyna otrzymała zadania i mapę w celu odszyfrowania różnych obiektów. Do rozwiązania mieliśmy zagadki, krzyżówki, rebusy. Wyjazd w całości sfinansowany był przez Fundację RORO.

          • Akcja integracja

            Szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywamy wiedzę, ale również miejsce, w którym uczymy się współpracy z innymi. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie kl. V b musieli wykazać się umiejętnością pracy w grupach. Zadaniem każdego zespołu było zbudowanie jak najwyższej wieży ,wykorzystując do tego surowy makaron spaghetti oraz plastelinę. Podczas zabawy trzeba było odznaczyć się pomysłowością i umiejętnością współpracy.

          • Urodziny Kornela Makuszyńskiego

            Dzisiaj mija 140. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego. Kornel Makuszyński (ur. 8 stycznia 1884 w Stryju, zm. 31 lipca 1953 w Zakopanem) – polski prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta, członek Polskiej Akademii Literatury.

            Jest autorem popularnych utworów dla dzieci i młodzieży, np. O dwóch takich, co ukradli księżyc, Przyjaciel wesołego diabła, Panna z mokrą głową, Wyprawa pod psem, Awantura o Basię, Szatan z siódmej klasy, Szaleństwa panny Ewy, Przygody Koziołka Matołka i Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki.

          • NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE - Jasełka

            „I rzekł do nich anioł:

            Nie bójcie się, bo oto zwiastuję Wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, gdyż dziś narodził się Wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan”

            (Łuk. 2, 10-11.)

            20 grudnia w naszej szkole wystawiono przepiękną inscenizację z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Program Jasełek, przedstawiający historię biblijną w czasach teraźniejszych, pokazał w sposób oryginalny Objawienie Daru Bożego Narodzenia.

          • Konkurs plastyczny „Kartka świąteczna bożonarodzeniowa”

            Świetlica szkolna ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Kartka świąteczna bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej uczniów, posługiwanie się różnymi technikami artystycznymi oraz upowszechnianie wiedzy związanej z historią i tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs skierowany był do uczniów klas: I–III oraz IV–VIII. Na konkurs wpłynęło 36 prac. Spośród nich komisja konkursowa w składzie: M. Sierak, E. Olkowska oraz W. Kuprajtys nagrodziła następujących uczniów:

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Sobota 11.05.2024
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
      • Harmonogram dowozów i odwozów uczniów

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 178404