• 27 marca 2025 roku dziewiętnastu uczniów z klas 1–5 naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym "Konik Szachowy Extra". Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań szachowych w ciągu 60 minut, a uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych:
    • Otaczający świat jest bardzo ciekawy i kryje w sobie wiele tajemnic. Każdego dnia jesteśmy obserwatorami wielu zjawisk i zadajemy sobie pytania: Skąd? Jak? Dlaczego? Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają eksperymentować i poszukiwać. Uwielbiają też zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi. Poprzez eksperymentowanie i doświadczanie poznają to, co wcześniej było dla nich niezrozumiałe. Wiedza w ten sposób zdobyta na dłużej zapada w pamięć. W cza
    • To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
    • W piątek 28 marca 2025r. nasi uczniowie wzięli udział w dniu otwartym w Zespole Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach. Podczas wydarzenia odbyło się podsumowanie konkursów oraz Turnieju Sportowego Żyj Zdrowo z ZSP Chorzele, który odbył się 13.03.2025r. Drużyna naszych chłopców otrzymała nagrody książkowe oraz puchar za zajęcie pierwszego miejsca.
    • W piątek 28 marca 2025r. uczniowie klasy II b założyli własny ogródek na parapecie. Zgromadzono potrzebne pojemniczki, doniczki i ziemię. Uczniowie pracowali sadząc cebulę, miętę, siejąc sałatę, paprykę, pietruszkę oraz rzodkiewkę. Dowiedzieli się też co potrzeba roślinom do wzrostu. Dzielili się spostrzeżeniami i rozmawiali pod kierunkiem nauczyciela na temat warunków rozwoju roślin. Po skończonej pracy uczniowie ustawili doniczki na
    • W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, pod opieką wychowawczyń, Aliny Błaszkowskiej oraz Anity Dąbek-Łada, uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Program ten ma na celu edukację i poprawę bezpieczeństwa dzieci, a jego główne założenia obejmują sześć kluczowych obszarów:
    • W naszej szkole w dniu 28 marca 2025r, odbyły się wyjątkowe zajęcia, podczas których uczniowie klasy III a mieli okazję przygotować pyszną i zdrową sałatkę owocową. Lekcja realizowana była w ramach programu EkoPaka oraz cyklicznego spożywania zdrowego śniadanka.
    • We wtorek 25 marca po raz trzynasty obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia odbył się apel, który był podsumowaniem wielu działań przeprowadzonych w naszej szkole na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Podczas apelu uczniowie z klasy IV b i V b zaprezentowali scenki tematyczne i piosenki. Przedstawili problemy, jakie może za sobą nieść nadmierne i nierozważne korzystanie ze s
          • Lektura w pudełku

            Lekturę można czytać, omawiać, ilustrować, ale również można schować ją w pudełku. Tak zrobili uczniowie kl. V a i V b, którzy przygotowali pięknie ozdobione szkatułki lekturowe na podstawie książki "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett. Jest to ciekawa metoda pracy z tekstem. Technika ta, podobnie jak lapbook, uruchamia wielkie pokłady kreatywności uczniów. Pozwala pokazać własną wrazliwość, indywidualny odbiór dzieła literackiego oraz utrwala znajomość utworu. W pudełkach znalazły się kwiaty, listki, piórka, rysunki, figurki...Efekty pracy są wspaniałe. Gratuluję pomysłowości!

          • Wycieczka do Płocka i Sierpca

            16 kwietnia uczniowie klas I - III pojechali na wycieczkę do Płocka i Sierpca. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. ,,Pchła Szachrajka’’ w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Następnym przejechaliśmy do żywego Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Najpierw uczniowie zjedli smaczny, zdrowy obiad w Karczmie Podhulanka, a następnie udali się na przejazd bryczkami po terenie skansenu. W dalszej części pod kierunkiem przewodnika zobaczyli jak dawniej żyli biedniejsi i bogaci ludzie oraz w jakich warunkach mieszkali. Obejrzeli m.in. starą szkołę, dwór szlachcica, chatę Sołtysa, a nawet stary kościół z Drążdżewa przeniesiony wiele lat temu do skansenu. Zadowoleni i zmęczeni wieczorem wróciliśmy do domu.

          • Konkurs Ortograficzny "Ortografia na medal"

            W sobotę 13 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie XXII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Ortografia na medal" organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów. Wielkie brawa dla Michaliny Regulskiej, uczennicy klasy Va, która otrzymała tytuł finalistki tego konkursu. To duże osiągnięcie, ponieważ Michalina, aby wziąć udział w finale, musiała wykazać się ogromną wiedzą podczas etapu szkolnego i powiatowego oraz otrzymać odpowiednią ilość punktów podczas etapu wojewódzkiego. Gratulujemy znalezienia się w ścisłym gronie miłośników języka polskiego i życzymy dalszych sukcesów.

          • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

            W dniu 14 kwietnia na Sali sportowej w Drążdżewie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Łącznie z naszej szkoły do rywalizacji przystąpiło 7 uczniów. Wyniki prezentują się następująco:

            Klasy VII – VIII

            Tomasz Gutowski – 1 miejsce

            Antoni Jurczewski, Albert Sendal-miejsca 7-12

            Klasy V – VI

          • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej klas V – VI

            Młodsze uczennice i uczniowie SP Krasnosielc powtórzyły sukces swoich starszych kolegów i koleżanek i zdobyli tytuł wicemistrza Powiatu w piłce siatkowej. Powiatowe Igrzyska Dzieci odbyły się 12 kwietnia 2024 r. w Różanie. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny dziewcząt i chłopców. Zawody były przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie nasze zespoły poniosły jedną porażkę, dziewczęta z SP w Karniewie, chłopcy z SP w Różanie. Pozostałe dwa mecze zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zwyciężyli i w klasyfikacji końcowej stanęli na drugim miejscu podium. Mistrzostwa dostarczyły wszystkim zawodnikom i kibicom pozytywnych wrażeń, wykazały znajomość zasad fair play oraz pozwoliły nawiązać nowe znajomości.

          • Dzień Czekolady z biblioteką

            Z okazji Światowego Dnia Czekolady dla wszystkich, którzy ją lubią, ba – uwielbiają – przygotowałyśmy w bibliotece sporo pysznych, wciągających czekoladowych i kalorycznych opowieści. Proponujemy książki ze słowem czekolada w tytule, książki taktujące o czekoladzie w sposób baśniowy, wiersze z czekoladowym motywem, książki, których akcja rozgrywa się w cukierni, a także książki, w których znajdziecie przepisy na czekoladowe desery i inne słodkości… W bibliotece czekają zatem na Was między innymi:

          • Dzień Jednorożca w bibliotece

            Jednorożec, to mityczny stwór przypominający konia z rogiem na czole. Ta postać kochana jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych i doczekała się nawet swojego święta – obchodzimy je 9 kwietnia Jednorożce narodziły się w starożytnej Grecji (narodziły się oczywiście tylko w greckich legendach). W starożytności wierzono, że jednorożce, żyły w odległym i egzotycznym kraju, jakim dla Europejczyków były Indie. Chociaż teraz, jednorożce są symbolem kolorów, energii i zabawy, to w tamtych czasach były uważane za potężne zwierzęta, które są silne i nie należy z nimi zadzierać.

          • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej

            W sobotę 6 kwietnia w Różanie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło 3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców. Zawody były przeprowadzone systemem ”każdy z każdym”. Ostatecznie dziewczęta i chłopcy stanęli na drugim miejscu podium. Pojedynki dostarczyły wiele emocji zarówno zawodnikom jak i licznie zgromadzonym kibicom.

          • Świąteczna Akcja Charytatywna Samorządu Uczniowskiego

            W odpowiedzi na facebookową nominację Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu w dniu 27 marca 2024r. nasza społeczność szkolna wzięła udział w wyzwaniu – pomoc strażakowi. Przygotowaniem i przeprowadzeniem akcji zajął się Samorząd Uczniowski.

            Piotr Kożuchowski, ojciec czwórki dzieci, to strażak z Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie, który wielokrotnie ratował zdrowie i życie innych. Teraz sam potrzebuje pomocy. 3 stycznia tego roku doznał rozległego udaru mózgu i jest w śpiączce.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Piątek 04.04.2025
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 267804
    • Nasze media społecznościowe