• 8 maja klasy II a, II b i III b wyjechały na wycieczkę do Olsztyna. Już w autokarze pani przewodnik przybliżyła nam krajobraz Warmii i Mazur oraz opowiedziała wiele ciekawostek związanych z Olsztynem. W programie naszej wycieczki mieliśmy wiele atrakcji. Początek był bardzo radosny. Odwiedziliśmy salę zabawa ,,Warmolandia’’, gdzie każdy z uczniów znalazł dla siebie miejsce do zabawy. Uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji m.in. ścianki wsp
    • Jak co roku w maju / 8 - 15 / obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem – Biblioteka – miejsce na czasie. Tydzień Bibliotek zaczyna się 8 maja – Dniem Bibliotekarza i Bibliotek.
    • W dniu 7 maja 2024 r. uczniowie klas IV-VI pod opieką pań: W. Dziąby, M. Turowskiej i M. Sierak pojechali do MDK-u w Makowie Mazowieckim. Obejrzeli tam przestawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera”. Dzieci poznały głównego, tytułowego bohatera powieści M. Twaina oraz jego przyjaciół: bezdomnego chłopca Hucka Finna, dziewczynę Becky Thatcher, a także ciotkę, przyrodniego brata i wieku mieszkańców miasteczka. Zobaczyli historię przedstawiają
    • Trzeciego maja 1791 r. uchwalono drugą na świecie, a pierwszą w Europie nowoczesną konstytucję. Mimo rozbiorów Polski, pamięć o Konstytucji 3 Maja przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać wiarę w odzyskanie niepodległości. Na przekór wszelkim zakazom, polska ludność, w Ojczyźnie która znajdowała się pod zaborami, świętowała kolejne rocznice uchwalenia tej ustawy. Natomiast od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3
    • W czwartek 25 kwietnia 2024 roku klasy: Ia, Ib oraz IIIa wraz z wychowawcami panią pedagog wybrały się na wycieczkę do Torunia. Chociaż rano wyjeżdżając z Krasnosielca, pogoda nas nie rozpieszczała, to w Toruniu powitało nas słońce. Spotkaliśmy się z przewodnikami przebranymi w stroje historyczne, którzy powitali nas specjałami toruńskimi - piernikami. Wszyscy uczniowie również przebrali się w pelerynki krzyżackie i rozpoczęliśmy zwiedzanie Toru
    • Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe odżywianie. Wiemy, że wpływa ono na nasze samopoczucie, pamięć, koncentrację, a także poprawia nastrój lub pobudza do działania. Odpowiednio przygotowane i spożywane posiłki decydują o naszym zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu.
    • Kolejny już raz nasza szkoła realizuje program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim. Program adresowany jest do uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Według danych szacunkowych, co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na bierne palenie. Głównym celem progra
    • Kolejne warsztaty prowadzone w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości objęły technikę „cudtom”. Malowanie na tkaninach oraz możliwość wypróbowania farb i mazaków do Tekstyliów sprawiło uczniom wiele zabawy i zadowolenia z efektu końcowego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakich farb można używać do malowania, np. na odzieży czy butach oraz jak utrwalić i zabezpieczyć swoje dzieło przed spaniem i zniszczeniem.
    • Jak co roku nie zapomnieliśmy o święcie naszej planety i podjęliśmy działania, aby cała społeczność szkolna zaangażowała się w jego obchody. W tym dniu postanowiliśmy założyć zielone ubrania. Zorganizowaliśmy akcję informacyjną w klasach. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas starszych przygotowali dla swoich klasowych kolegów 15- minutowe prezentacje. W pierwszej części opowiadali o idei Dnia Ziemi, historii jego obchodów i sposobach św
    • Samorząd Uczniowski zakończył tegoroczną akcję Góra Grosza. Posegregowaliśmy, przeliczyliśmy i spakowaliśmy zebrane w klasach monety. Do urzędu pocztowego dostarczyliśmy 4 paczki, w których znajdowały się monety na łączną kwotę 330 złotych 67 groszy. Dziękujemy za udział w akcji. (SU)
          • Dzień Czekolady z biblioteką

            Z okazji Światowego Dnia Czekolady dla wszystkich, którzy ją lubią, ba – uwielbiają – przygotowałyśmy w bibliotece sporo pysznych, wciągających czekoladowych i kalorycznych opowieści. Proponujemy książki ze słowem czekolada w tytule, książki taktujące o czekoladzie w sposób baśniowy, wiersze z czekoladowym motywem, książki, których akcja rozgrywa się w cukierni, a także książki, w których znajdziecie przepisy na czekoladowe desery i inne słodkości… W bibliotece czekają zatem na Was między innymi:

          • Dzień Jednorożca w bibliotece

            Jednorożec, to mityczny stwór przypominający konia z rogiem na czole. Ta postać kochana jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych i doczekała się nawet swojego święta – obchodzimy je 9 kwietnia Jednorożce narodziły się w starożytnej Grecji (narodziły się oczywiście tylko w greckich legendach). W starożytności wierzono, że jednorożce, żyły w odległym i egzotycznym kraju, jakim dla Europejczyków były Indie. Chociaż teraz, jednorożce są symbolem kolorów, energii i zabawy, to w tamtych czasach były uważane za potężne zwierzęta, które są silne i nie należy z nimi zadzierać.

          • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej

            W sobotę 6 kwietnia w Różanie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło 3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców. Zawody były przeprowadzone systemem ”każdy z każdym”. Ostatecznie dziewczęta i chłopcy stanęli na drugim miejscu podium. Pojedynki dostarczyły wiele emocji zarówno zawodnikom jak i licznie zgromadzonym kibicom.

          • Świąteczna Akcja Charytatywna Samorządu Uczniowskiego

            W odpowiedzi na facebookową nominację Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu w dniu 27 marca 2024r. nasza społeczność szkolna wzięła udział w wyzwaniu – pomoc strażakowi. Przygotowaniem i przeprowadzeniem akcji zajął się Samorząd Uczniowski.

            Piotr Kożuchowski, ojciec czwórki dzieci, to strażak z Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie, który wielokrotnie ratował zdrowie i życie innych. Teraz sam potrzebuje pomocy. 3 stycznia tego roku doznał rozległego udaru mózgu i jest w śpiączce.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

            Podstawowym celem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych jest podnoszenie świadomości w zakresie różnorodności językowej i kulturowej Europy. W ramach tej inicjatywy uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Oto krótka relacja obchodów EDJ w naszej szkole.

          • Dzień Teatru w bibliotece

            Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

            Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute - ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.

          • Muzyka mistrzów

            W poniedziałek 25 marca 2024 r. odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej Pozytywka, zatytułowany ,,Muzyka mistrzów”. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się o muzyce tworzonej przez wybitnych kompozytorów, takich jak Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven oraz Wolfgang Amadeusz Mozart. Poznali różne ciekawostki dotyczące ich życia i twórczości. Ponadto dowiedzieli się, kto to jest muzykolog, kompozytor, a także jakim instrumentem są skrzypce. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w filharmonii na koncercie. Na koniec odbył się konkurs wiedzy, który wygrał uczeń klasy III a – Tobiasz Zyśk.

          • Jem to, co smaczne i zdrowe – warzywa i owoce w naszej diecie

            W dniu 22 marca 2024r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla klas I – III Jem to, co smaczne i zdrowe – warzywa i owoce w naszej diecie. Celem konkursu było:

            - Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

            - Popularyzowanie wiedzy o żywności oraz jej wpływie na zdrowie.

            - Rozwijanie uzdolnień artystycznych.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

            W roku szkolnym 2023 / 2024 uczniowie klasy 1a i 1b z naszej szkoły realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne.
            Z zaangażowaniem wypełniały materiały edukacyjne otrzymane od organizatorów. Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci uczyły się, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Puchatek przypominał również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Podcz

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Niedziela 12.05.2024
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
      • Harmonogram dowozów i odwozów uczniów

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 178495