• Wielkanoc to jedne z najstarszych i najważniejszych świąt, głęboko osadzonych w kulturze polskiej. Są to święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. Jest to m.in. malowanie jajek (pisanki, kraszanki), dzielenie się jajkiem, święconka, śniadanie wielkanocne, śmigus – dyngus. Do świąt przygotowujemy się nie tylko w domu, ale również w klasie. Klasa 2 B miała zajęcia tematyczne dzięki, którym poznawała tradycje i zwycza
    • W kwietniu kontynuowaliśmy pielęgnację naszego małego ogródka na parapecie. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały wzrost roślin i pomagały w pielęgnacji dbając i podlewając swoje roślinki. Wszystkich cieszy widok pięknie rosnących warzyw. Cały parapet stał się zielony. Ze względu na zbliżające się święta wielkanocne w ramach przygotowań postanowiliśmy też zasiać owies, który ozdobi stół wielkanocny. Po kilku dniach owies pięknie powschodził
    • W poniedziałek 14 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował Kiermasz Wielkanocny. Swoje prace- wytwory rękodzieła mógł na kiermasz przynieść i sprzedać każdy- uczeń, rodzic lub pracownik szkoły. Otrzymaliśmy ponad sto prac- stroiki wielkanocne, palmy, wianki, zawieszki, pisanki, baranki i zajączki. Prace wykonano z papieru, krepiny, włóczki, tkanin, materiałów naturalnych. Jedna piękniejsza od drugiej. Swoją pomysłowość i kreatywność zaprezent
    • 15 kwietnia 2025r. odbyło się wręczenie nagród za udział w Przeglądzie plastycznym – Wielkanocna Palma z okazji XIX Gminnego Przeglądu Pieśni Wielkopostnych w Amelinie. Uczniowie klas I-III wykonali piękne palmy, za co otrzymali wspaniałe nagrody. Gratulujemy
    • Świetlica szkolna w dniu 15.04.2025 podsumowała konkurs plastyczny pt. „Kartka świąteczna wielkanocna”. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej uczniów, posługiwanie się różnymi technikami artystycznymi oraz upowszechnianie wiedzy związanej z historią i tradycją Świąt Wielkanocnych. Konkurs skierowany był do uczniów klas: I–III oraz IV–VI. Na konkurs wpłynęło 35 prac. Spośród nich komisja konkursowa w składzie: M. Siera
    • Święta wielkanocne tuż - tuż dlatego uczniowie klasy I a w dniu 11 kwietnia 2025r. postanowili posiać rzeżuchę. Dowiedzieli się, że rzeżucha to mała roślinka, którą łatwo wyhodować na mokrej watce. Ma zielone listki i bardzo szybko rośnie. Rzeżucha jest zdrowa, bo zawiera dużo witamin , które pomagają nam być silnymi i nie chorować. Ma trochę ostry smak , ale świetnie pasuje do kanapek i jajek. Jest również ozdobą na wielkanocnym stole. Dla
    • Uroczyste zakończenie XXIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty odbyło się 05.04. 2025 roku w Warszawie. Miło nam poinformować, że trzy nasze uczennice odniosły sukces i znalazły się w gronie nagrodzonych uczestników konkursu.
    • Uczniowie klasy III b potrafią docenić smak i wartości odżywcze warzyw i owoców. Wiedzą również, ze najzdrowsze i najsmaczniejsze są te, które wyhodujemy sami. Dlatego właśnie w czwartek, 10 kwietnia 2025r., sala lekcyjna zamieniła się w przydomowy ogródek. Uczniowie przynieśli do klasy nasiona i cebulki różnych roślin. Znalazły się tu między innymi cebula biała i czerwona, rzeżucha, owies i fasolka. Pamiętając o tym jakich warunków potrzebuje r
          • #LaboratoriaPrzyszłości – techniki tkackie na warsztatach plastyczno - technicznych

            Warsztaty plastyczno – techniczne prowadzone w listopadzie pozwoliły uczniom nabywać nowe umiejętności oraz rozwijać kreatywność. Wykorzystując narzędzia i materiały zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości chłopcy zapoznali się z obsługą wiertarko- wkrętarki, dzięki której zmontowali zakupione krosno. Dziewczęta po zapoznaniu się z technikami tkackimi realizowały swoje projekty na dużym i małych krosnach. Efekty ich pracy możemy zobaczyć na zdjęciach.

          • #LaboratoriaPrzyszłości -- lekcja fizyki - obwody

            W pierwszych dniach grudnia klasy VIIIa i VIIIb na fizyce korzystały z pomocy zakupionych w ramach laboratoriów przyszłości. Z modułowych klocków budowali obwody elektryczne zawierające rezystory, silniki i diody. Nauczyli się budować obwody zawierające kilka źródeł światła połączonych równolegle i szeregowo oraz zalety i wady każdego z nich. W praktyce widzieli jak wyglądają obwody zbudowane poprawnie, a jak poprawić te zbudowane błędnie. Poznali zasady, których należy przestrzegać budując obwody, aby nie doprowadzić do zwarcia oraz jak rozpoznać, że w obwodzie ma miejsce zwarcie.

          • #LaboratoriaPrzyszłości -- Programowanie z robotami Photon - Sztuczna Inteligencja

            Podczas zajęć z robotami edukacyjnymi Photon w listopadzie uczniowie uczyli roboty rozpoznawać tekst, warzywa, owoce i inne produkty spożywcze. Następnie sprawdzali czy Photony potrafią rozpoznawać teksty napisane ręcznie oraz napisane w obcych językach. Poznawali technologie pozwalające maszynom na rozpoznawanie znaków, liter, symboli i obrazów oraz dzięki którym potrafią one tłumaczyć teksty z obcych języków, analizować listy produktów, tworzyć listy zakupów, itp. Uczniowie sprawdzali, czy Photony potrafią określić brakujące produkty spożywcze ze stworzonej wcześniej listy oraz, czy rozpoznają sklepy, w których można je kupić. Jak zwykle z wielką ciekawością i zaangażowaniem uczniowie pracowali w zespołach aby poznawać nowe możliwości Photonów, jakie daje sztuczna inteligencja.

          • #LaboratoriaPrzyszłości -- zajęcia robotyki - ruch

            Podczas zajęć robotyki w listopadzie uczniowie skupili się na ruchu budowanych robotów. Z wielkim zaangażowaniem konstruowali oni nowe roboty zasilane silnikami, które napędzały osie jezdne.

            Bardziej skomplikowane konstrukcje, z większą liczbą elementów ruchomych, napędzały układy kół zębatych, albo przekładnie ślimakowe. Ponadto działanie silników było uzależnione od odczytów parametrów z czujników montowanych w robotach.

          • Mikołajki w I a

            Dzień mikołajek w klasie 1 a zapowiadał się niezwykle ciekawie. Dzieci poznały historię Św. Mikołaja biskupa z Miry oraz dowiedziały się dlaczego 6 grudnia obchodzimy mikołajki,oglądając filmy edukacyjne. Dzieci odwiedziły elfy i Mikołaje z Rady Rodziców oraz samorządu uczniowskiego obdarowując je słodkimi cukierkami. Elfy działające w wolontariacie Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu pomagały dzieciom ozdobić pierniki upieczone przez mamy uczniów klasy 1 a. Mali kucharze z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Pierniczki były piękne i kolorowe oraz bardzo smakowały małym wykonawcom. Gdy pierniki były już pięknie udekorowane do drzwi zapukał mikołaj z elfami wręczając dzieciom upominki, na które z niecierpliwością oczekiwały. Ten dzień był niesamowity i pełen wrażeń.

          • Mikołajki z książką


            Instytut Książki rozpoczął trzeci etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski i realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

          • Poczuj chemię do fizyki

            Dnia 29.11.2022r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. Poczuj chemię do fizyki prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym.

            Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. W programie tej lekcji znalazły się eksperymenty, dzięki którym uczniowie mogli obejrzeć i  dowiedzieć się na czym polegają: nietypowe spalanie metanu, piłki Bumber Ball, poduszkowiec, palące kulki, doświadczenia z poliakrylem sodu, zabawy z helem, zabawy z ciekłym azotem. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu. Atrakcją dla dzieci była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody.

          • Dzień Pluszowego Misia

            Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

            W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy przez cały listopadowy piątek /25 listopada/. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę. Przybyły ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

          • Dyskoteka Andrzejkowa

            ​​​​​​ W ostatni czwartek listopada uczniowie klas starszych bawili się na Dyskotece Andrzejkowej. Na stołówce szkolnej zebrała się spora grupa, ponad stu, miłośników zabawy. Samorząd Uczniowski zadbał o lubianą przez młodzież muzykę, nagłośnienie i dyskotekowe oświetlenie sali. Zorganizował też sklepik, w którym znalazło się słodkie co nie co i napoje. Od pierwszych do ostatnich brzmień muzyki sala wypełniona była po brzegi. W trakcie imprezy odbyły się również, traktowane z przymrużeniem oka, wróżby andrzejkowe. Uczniom dopisywał dobry humor i rozpierała energia do zabawy. Tańczono w kole, w grupkach i parach, był pociąg i belgijka… Aż trudno było uwierzyć, że to już koniec, kiedy ogłoszono ostatni taniec. I wielu czeka na kolejną dyskotekę. (m.cz.)

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Środa 16.04.2025
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 273092
    • Nasze media społecznościowe