• Uroczyste zakończenie XXIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty odbyło się 05.04. 2025 roku w Warszawie. Miło nam poinformować, że trzy nasze uczennice odniosły sukces i znalazły się w gronie nagrodzonych uczestników konkursu.
    • Uczniowie klasy III b potrafią docenić smak i wartości odżywcze warzyw i owoców. Wiedzą również, ze najzdrowsze i najsmaczniejsze są te, które wyhodujemy sami. Dlatego właśnie w czwartek, 10 kwietnia 2025r., sala lekcyjna zamieniła się w przydomowy ogródek. Uczniowie przynieśli do klasy nasiona i cebulki różnych roślin. Znalazły się tu między innymi cebula biała i czerwona, rzeżucha, owies i fasolka. Pamiętając o tym jakich warunków potrzebuje r
    • Owoce i warzywa są źródłem witamin, minerałów, błonnika, antyoksydantów i innych dobrych dla naszego zdrowia składników. Podczas lekcji – Smacznie, zdrowo, kolorowo- uczniowie klasy III b rozmawiali o tym, że regularne jedzenie warzyw i owoców wpływa pozytywnie na nasze organizmy. Aby zapewnić sobie zdrowie, trzeba zjadać codziennie co najmniej 400–500 g warzyw i owoców, rozdzielonych na około 5 porcji. Im większa różnorodność zjadanych owoców
    • W niedzielę, 6 kwietnia br. w hali sportowej w Różanie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej.

      Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta i chłopcy z klas VII-VIII. Nasi siatkarze po ambitnej grze, stanęli na drugim stopniu podium. Dziewczęta ostatecznie zajęły trzecie miejsce. Dziękujemy wszystkim za wzorową postawę oraz życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.
    • W minionym tygodniu /31.03 - 04.04. 2025/ uczniowie klasy 2 b na lekcjach zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, co to jest Układ Słoneczny, poznali planety oraz inne ciała niebieskie, które krążą wokół słońca. Poznali też ciekawostki na temat planety na której żyjemy, naszej Ziemi. Dowiedzieli się kim jest astronauta i na czym polega jego praca. Tematyka Kosmosu okazała się niezwykle ciekawa i uczniowie z zaangażowaniem uczestnicz
    • 3 kwietnia 2025r. w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim odbyła się 48. edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Młodzi recytatorzy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–III, IV–VI i VII–VIII. Naszą szkołę z klas I–III reprezentowało czworo uczniów: Antonina Grzegorczyk i Karina Jastrzębska z kl. I a oraz Anna Załęska i Julian Borowy z kl. III b. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konk
    • 4 kwietnia 2025r. uczniowie klasy III a w ramach lekcji z programu EkoPaka posadzili owies wielkanocny. To tradycja, która w Polsce cieszy się dużą popularnością. To dobra okazja, by połączyć naukę o przyrodzie z zabawą i przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. Do ogródka klasowego dołączył więc owies, rzeżucha oraz szczypiorek. Uczniowie dowiedzieli się również, co jest potrzebne roślinom do wzrostu oraz dzielili się własnymi spostrzeżeniami. Na
    • 27 marca 2025 roku dziewiętnastu uczniów z klas 1–5 naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym "Konik Szachowy Extra". Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań szachowych w ciągu 60 minut, a uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych:
    • Otaczający świat jest bardzo ciekawy i kryje w sobie wiele tajemnic. Każdego dnia jesteśmy obserwatorami wielu zjawisk i zadajemy sobie pytania: Skąd? Jak? Dlaczego? Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają eksperymentować i poszukiwać. Uwielbiają też zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi. Poprzez eksperymentowanie i doświadczanie poznają to, co wcześniej było dla nich niezrozumiałe. Wiedza w ten sposób zdobyta na dłużej zapada w pamięć. W cza
          • Narodowe Czytanie Nad Niemnem

            Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. Nad Niemnem cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. Nad Niemnem to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września.
            O godzinie
            800 zostanie odprawiona Msza Św. dla całej społeczności szkoły podstawowej. Następnie o godzinie 900 uczniowie wszystkich klas spotykają się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Podczas spotkania z wychowawcami w dniu rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie zostaną poinformowani o organizacji pracy szkoły i klasy w nowym roku szkolnym. Uczniowie otrzymają również komplety podręczników i ćwiczenia. Prosimy o zabranie ze sobą plecaków bądź większych toreb do spakowania książek.

          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

            W dniu 23 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Na początku Pan Dyrektor Andrzej Maluchnik powitał wszystkich, podziękował za trud całorocznej pracy i życzył dobrych wakacji. Dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły dzień rozdania świadectw jest dniem radości i nagrodą za solidną pracę. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Szewczak, podziękowała nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie dzieci, życzyła także wszystkim miłego, bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, poznawania ciekawych miejsc i ludzi.

          • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „LEON”

            23.06.2023 – dzień zakończenia roku szkolnego był też dniem rozdania nagród w rozstrzygniętym kilka dni temu Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Leon”. W tym roku w konkursie wzięło udział 39 uczniów z klas II- VIII naszej szkoły. 10 wyróżniło się szczególnie zajmując wysokie miejsca w Polsce.

          • #LaboratoriaPrzyszłości – Wyniki Konkursu Informatycznego na Projekt Modelu 3D

            Szkolny Konkurs Informatyczny na wykonanie projektu modelu 3D skierowany był do uczniów klas IV - VIII naszej szkoły. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie modelu 3D, korzystając z dowolnego oprogramowania wspomagającego projektowanie. W projekcie dozwolone było wykorzystanie gotowych modeli dostępnych w programach lub w sieci Internet, jednak nie powinny one stanowić więcej niż 50% całego modelu. Projekty złożone do konkursu mogły być różnorodne, np. trofeum lub medal za osiągnięcia sportowe lub w nauce, przedmiotu praktycznego (podstawka pod smartfon lub tablet, organizer itp.), znanego budynku lub budowli, innego przedmiotu, który mógłby zostać wykorzystany podczas lekcji lub w życiu codziennym. Uczniowie bardzo dobrze wykonali swoje projekty, a do konkursu zgłoszonych zostało siedem projektów.

          • #LaboratoriaPrzyszłości -- zajęcia robotyki - kolejne modele robotów

            W czerwcu na zajęciach robotyki budowaliśmy roboty zasilane kilkoma silnikami, które współpracowały ze sobą. Zasilanie silników było uzależnione od odczytów parametrów z czujników np. czujnika odległości, czujnika światła itp. Ponadto porządkowaliśmy zestawy do budowy robotów, aby w przyszłym roku szkolnym mogły służyć następnym budowniczym.

          • #LaboratoriaPrzyszłości – warsztaty z użyciem wypalarki

            Podczas zajęć warsztatowych uczniowie mieli okazję kontynuować podjętą wcześniej pracę z wypalarką.
            Te urządzenia zakupione w ramach projektu laboratoria przyszłości pozwoliły na tworzenie pięknych wzorów w drewnie. Niektóre dzieciaki odkryły swoją nową pasję w technikach plastycznych. Powstałe prace można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

          • Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna „Olimpus”

            Dnia 19.06.2023 r. odbyło się wręczenie dyplomów uznania dla uczniów, którzy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej „Olimpus”. Celem olimpiady jest popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi, z których przynajmniej jedna może być poprawna. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie kl. VI na poziomie 1. oraz uczniowie kl. VII-VIII na poziomie 2., łącznie 18 osób. Najwięcej punktów wśród naszych uczniów uzyskali: Nadia Sęk (30 miejsce w rankingu), Wiktor Olkowski (33 miejsce w rankingu), Maria Rykaczewska (34 miejsce w rankingu). Uczestnicy olimpiady oprócz czytania mitologii przygotowywali prezentacje postaci mitologicznych, łącząc wiedzę z zabawą.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Niedziela 13.04.2025
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 271554
    • Nasze media społecznościowe