• Uroczyste zakończenie XXIII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” organizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty odbyło się 05.04. 2025 roku w Warszawie. Miło nam poinformować, że trzy nasze uczennice odniosły sukces i znalazły się w gronie nagrodzonych uczestników konkursu.
    • Uczniowie klasy III b potrafią docenić smak i wartości odżywcze warzyw i owoców. Wiedzą również, ze najzdrowsze i najsmaczniejsze są te, które wyhodujemy sami. Dlatego właśnie w czwartek, 10 kwietnia 2025r., sala lekcyjna zamieniła się w przydomowy ogródek. Uczniowie przynieśli do klasy nasiona i cebulki różnych roślin. Znalazły się tu między innymi cebula biała i czerwona, rzeżucha, owies i fasolka. Pamiętając o tym jakich warunków potrzebuje r
    • Owoce i warzywa są źródłem witamin, minerałów, błonnika, antyoksydantów i innych dobrych dla naszego zdrowia składników. Podczas lekcji – Smacznie, zdrowo, kolorowo- uczniowie klasy III b rozmawiali o tym, że regularne jedzenie warzyw i owoców wpływa pozytywnie na nasze organizmy. Aby zapewnić sobie zdrowie, trzeba zjadać codziennie co najmniej 400–500 g warzyw i owoców, rozdzielonych na około 5 porcji. Im większa różnorodność zjadanych owoców
    • W niedzielę, 6 kwietnia br. w hali sportowej w Różanie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej.

      Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta i chłopcy z klas VII-VIII. Nasi siatkarze po ambitnej grze, stanęli na drugim stopniu podium. Dziewczęta ostatecznie zajęły trzecie miejsce. Dziękujemy wszystkim za wzorową postawę oraz życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.
    • W minionym tygodniu /31.03 - 04.04. 2025/ uczniowie klasy 2 b na lekcjach zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, co to jest Układ Słoneczny, poznali planety oraz inne ciała niebieskie, które krążą wokół słońca. Poznali też ciekawostki na temat planety na której żyjemy, naszej Ziemi. Dowiedzieli się kim jest astronauta i na czym polega jego praca. Tematyka Kosmosu okazała się niezwykle ciekawa i uczniowie z zaangażowaniem uczestnicz
    • 3 kwietnia 2025r. w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim odbyła się 48. edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Młodzi recytatorzy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–III, IV–VI i VII–VIII. Naszą szkołę z klas I–III reprezentowało czworo uczniów: Antonina Grzegorczyk i Karina Jastrzębska z kl. I a oraz Anna Załęska i Julian Borowy z kl. III b. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konk
    • 4 kwietnia 2025r. uczniowie klasy III a w ramach lekcji z programu EkoPaka posadzili owies wielkanocny. To tradycja, która w Polsce cieszy się dużą popularnością. To dobra okazja, by połączyć naukę o przyrodzie z zabawą i przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. Do ogródka klasowego dołączył więc owies, rzeżucha oraz szczypiorek. Uczniowie dowiedzieli się również, co jest potrzebne roślinom do wzrostu oraz dzielili się własnymi spostrzeżeniami. Na
    • 27 marca 2025 roku dziewiętnastu uczniów z klas 1–5 naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym "Konik Szachowy Extra". Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań szachowych w ciągu 60 minut, a uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych:
    • Otaczający świat jest bardzo ciekawy i kryje w sobie wiele tajemnic. Każdego dnia jesteśmy obserwatorami wielu zjawisk i zadajemy sobie pytania: Skąd? Jak? Dlaczego? Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają eksperymentować i poszukiwać. Uwielbiają też zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi. Poprzez eksperymentowanie i doświadczanie poznają to, co wcześniej było dla nich niezrozumiałe. Wiedza w ten sposób zdobyta na dłużej zapada w pamięć. W cza
          • Szalony piątek

            16 czerwca uczniowie klas IVa i IVb skorzystali z zaproszenia Koła Łowieckiego „Odyniec” z Nieporętu i Nadleśnictwa Parciaki. Udaliśmy się do siedziby nadleśnictwa w Budziskach. Na miejscu przygotowano dla nas wiele atrakcji, można było: pozjeżdżać na „dmuchańcach”, zjeść watę cukrową lub popcorn, rozwiązać zadania z wiedzy przyrodniczej, obejrzeć na żywo ptaki łowne, pojeździć konno, nauczyć się zasad pierwszej pomocy od ratowników medycznych, upiec kiełbaski nad ogniskiem.

          • Mistrzostwa szkoły dziewcząt i chłopców w mini piłce siatkowej

            Rozgrywki rozpoczęto 15.03.23r., zakończono 15.06.23r., podzielono na dwie kategorie: dziewcząt i chłopców - uczniów klas V-VIII. Do turnieju zgłosiło się 7 zespołów dziewcząt i 7 zespołów chłopców. Mecze rozegrano systemem ,, każdy z każdym”. Cztero osobowe zespoły grały do dwóch wygranych setów, w przypadku remisu występował tie-break.

          • Blanka Kuplicka Mistrzynią Poprawnej Polszczyzny 2023

            Blanka Kuplicka, uczennica klasy IV a, uzyskała tytuł Laureata 1. miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Znalazła się w elitarnym gronie, wyłonionym spośród kilku tysięcy uczestników, i została Mistrzynią Poprawnej Polszczyzny 2023. Konkurs składał się z dwóch etapów - rozwiązania testów z poprawności językowej i napisania opowiadania na podstawie rysunków.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - kolejne wydruki 3D

            Szóstoklasiści podczas lekcji informatyki również zapoznali się z obsługą i zasadą działania naszej drukarki 3D, którą nasza szkoła zakupiła w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczyli się podstaw projektowania modeli 3D, eksportowania plików do popularnych formatów oraz technik przygotowania projektu do wydruku. Zapoznali się z podstawowymi zasadami obsługi programu Tinkercad i dostępnymi w nim narzędziami. Uczniowie bardzo chętnie tworzyli swoje pierwsze własne projekty breloków z inicjałami, które następnie ozdabiali dodatkowymi elementami. Breloki po wydrukowaniu uczniowie otrzymali jako pamiątkę.

          • „Wiosenny kwiat - piękny świat”- konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pszczół

            W dniu 06.06.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pszczół „Wiosenny kwiat - piękny świat”. Celem tego konkursu było popularyzowanie wśród dzieci, walorów środowiska naturalnego, edukacja ekologiczna i propagowanie postaw ekologicznych, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej. Z naszej szkoły wzięło udział 13 uczniów..

          • Magiczne właściwości czerwonej kapusty czyli o zasadach i kwasach

            W dniu 5 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas I – III: Magiczne właściwości czerwonej kapusty czyli o zasadach i kwasach.

            Na warsztatach dzieci tworzyły małe laboratorium, podczas którego młodzi chemicy:

            – dowiedzieli się, że substancje mogą mieć odczyn kwaśny, obojętny lub zasadowy,

          • Świat Akademii Pana Kleksa

            Dnia 05..06.2023 r. w naszej szkole odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie muzyczne. Tym razem mieliśmy okazję przenieść się w świat Akademii Pana Kleksa, posłuchać znanych i lubianych piosenek w wykonaniu Agencji Artystycznej Pozytywka z Olsztyna. Spotkanie było także okazją do podsumowania wiedzy, którą uczniowie zdobywali przez cały rok. Mistrzynią została Iga Kowalczyk z klasy II a ,drugie miejsce zajął Ignacy Ochenkowski z kl. II b, trzecie miejsce zajęła Natalia Lewandowska z kl. III a.

          • #LaboratoriaPrzyszłości -- zajęcia robotyki - kolejne modele robotów

            -

            W maju uczniowie na zajęciach robotyki budowali ostatnie roboty z zestawów Jimu oraz wykonywali złożone roboty z zestawów Gigo Blockly. Roboty komunikują się z otoczeniem za pomocą różnych czujników i w zależności od odczytów wartości różnych parametrów odpowiednio reagują. Wykonane roboty były zasilane różną liczbą silników z których napęd przenoszony był na poszczególne elementy za pomocą przekładni.

          • #LaboratoriaPrzyszłości -- nauka programowania z Photonem - klasy piąte i szóste

            Uczniowie klas piątych i szóstych podczas zajęć informatyki uczyli się tworzyć programy z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon. Uczniowie projektowali różne trasy przejazdów robota na planszy miasta oraz jego reakcje w różnych sytuacjach, a następnie tworzyli dla niego skrypty. Podczas przejazdu robot dodatkowo uatrakcyjniał trasę włączając sygnały świetlne, wydając dźwięki napotkanych na trasie zwierząt oraz emocji. Dzięki wykorzystaniu podczas zajęć Photonów uczniowie w bardziej przystępny sposób mogli zapoznać się ze środowiskiem Scratch, które wykorzystywali do programowania. Uczniowie bardzo chętnie pracowali z Photonami, które bardzo uatrakcyjniły zajęcia i pomogły przyswoić uczniom wiele nowych informacji.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Niedziela 13.04.2025
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 271553
    • Nasze media społecznościowe