• 14 listopada 1907 r. w Vimmerby przyszła na świat Astrid Lindgren – szwedzka pisarka, autorka szeregu popularnych powieści dla dzieci i młodzieży, m.in. Fizia Pończoszanka, Dzieci z Bullerbyn, Mio, mój Mio, Karlsson z Dachu, Emil ze Smalandii, Bracia Lwie Serce, Ronja, córka zbójnika. Laureatka Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, odznaczona Orderem Uśmiechu. Od 2003 roku przyznawana jest międzynarodowa Nagroda Literacka im. Astrid Lindgren za
    • Z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Kartka dla Niepodległej. Pocztówkowe wyznanie ma ponadczasową symbolikę: niesie szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Hasłem akcji jest dzielenie się radością, bo przecież Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ozdobili kol
    • 31 października w naszej szkole odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej „Pozytywka”, który wprowadził uczniów w czas zadumy i przybliżył historię starożytnej Grecji. Dzieci poznały mit o Odyseuszu, jego przebiegłym pomyśle zbudowania konia trojańskiego, a także pełną przygód drogę powrotną do Itaki. Uczniowie mogli posłuchać fletu poprzecznego, specjalnie zbudowanej na występy liry oraz Syrinksa (fletnia Pana). Na zakończenie odbył się kon
    • Z okazji dnia Wszystkich Świętych uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wyjątkowej akcji upamiętnienia tych, którzy oddali życie za wolność. Jak co roku udali się na cmentarz parafialny w Krasnosielcu, gdzie z szacunkiem i zadumą zapalili znicze na grobach żołnierzy.
      Wyjście na cmentarz było dla dzieci ważnym momentem, by zrozumieć znaczenie pamięci o przeszłości i oddać hołd bohaterom, którzy walczyli podczas wojny. Dla
    • W dniu 6 listopada 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbył się Powiatowy Turniej Szachowy, w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, o Puchar Starosty Makowskiego.
    • „Niepodległość jest w nas, świętujemy ją razem!”

      Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Święto Niepodległości skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiących istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie klasy IV a wraz z zuchami i harcerzami z naszej szkoły w dniu 8 listopada 2024 roku przed
    • W dwóch pierwszych miesiącach roku szkolnego 2024/2025 nowa grupa uczniów na zajęciach robotyki oswajała roboty Photon. Poznawała różne sposoby sterowania robotami oraz wykonywała zadania polegające na zmianie oświetlenia, zmianie kierunku ruchu i wydawaniu odpowiedniego dźwięku. Ponadto uczniowie pisali programy zawierające procedury warunkowe i pętle. W październiku powstały pierwsze roboty zbudowane z zestawów Jimu.
          • Pierwszy dzień jesieni z książką

            Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Zarówno dla ludzi, roślin i zwierząt jesień jest czasem przygotowania się do zimy. Z drzew spadają kolorowe liście, pogoda robi się bardziej kapryśna, w lasach pojawiają się grzyby. Już od kilku dni wśród naszych książek zagościły wiersze o jesieni, m. in.: można było przeczytać Wspomnienie J. Tuwima, Jesień L. Staffa, Jesień J. Czechowicza. Przygotowaliśmy też wystawę książek o tej kolorowej porze roku. Na wystawie czekały na swoich czytelników: Razem ze słonkiem. Złota jesień M. Kownackiej, Jesień Toli A. Włodarkiewicz, Kolory jesieni T. Samojlika, Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górze T. Szweda, Kolczatek H. Bechlerowej.

          • Z podwórka na bieżnię

            19 września 2024 na Stadionie Miejskim w Makowie Mazowieckim odbyła się impreza sportowa dla dzieci: „ Z podwórka na bieżnię”. Wydarzenie swoją obecnością uświetniła Iga Baumgart-Witan, multimedalistka Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce.

            Po przywitaniu uczestników i wspólnej rozgrzewce w programie znalazły się biegi sprinterskie, płotkarskie i sztafetowe oraz wspólny bieg integracyjny na 400m.Rwalizacja sportowa przeplatała się z występami artystycznymi i zabawami rekreacyjnymi. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali okolicznościowe statuetki, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

            Już po raz kolejny uczniowie z klas pierwszych przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w sześciu obszarach: w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku. W ramach programu dn. 17 września uczniowie spotkali się z mł. asp. Marleną Kołodziejską, która przybliżyła dzieciom temat bezpieczeństwa. Zapoznała z podstawowymi zasadami zachowania się na drodze, a także porozmawiała o niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą spotkać pierwszaków. Program ma na celu edukację i poprawę bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole, a także wytworzenie u nich naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.

          • Pomoc dla powodzian

            Społeczność naszej szkoły ma bardzo czułe serca. Poruszył nas los ludzi zalanych przez powódź, mieszkańców południowo zachodniej części Polski. Postanowiliśmy pomóc. Na apel Stowarzyszenia Arena Dobra i Urzędu Gminy w Krasnosielcu odpowiedzieliśmy sercem – zaangażowaliśmy się w zbiórkę dla powodzian.

          • Dzień Kropki

            16 września obchodzimy w naszej Bibliotece Szkolnej święto kreatywności, odwagi ,zabawy czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się ona tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach.

          • 130 urodziny Juliana Tuwima

            13 września 1894 roku urodził się poeta, którego twórczość od lat gości pod naszymi „strzechami”. Na pytanie „kim był Julian Tuwim?” większość z nas odpowie z pewnością, że był to autor wielu wspaniałych, błyskotliwych i wesołych wierszy dla dzieci. „Lokomotywa”, „Pan Hilary”, „Ptasie radio” czy „Słoń Trąbalski”, to tytuły wierszy, które najbardziej kojarzą nam się z tym poetą. I nic w tym dziwnego. Bowiem w każdym niemal domu znajduje się książka z tymi wierszami a ich wesołe i niezapomniane rymy większości z nas wielokrotnie przywracały dobry humor i wesoły nastrój.

          • 130 rocznica urodzin Marii Kownackiej

            11 września 1894 roku w Słupie urodziła się polska pisarka, autorka "Plastusiowego Pamiętnika", Maria Kownacka. Napisała wiele książek dla dzieci, współpracowała również z Teatrem Baj w Warszawie, który jest najstarszym teatrem lalek w Polsce. Maria Kownacka zmarła 27 lutego 1982 roku w Warszawie. W mieszkaniu autorki w Warszawie znajduje się obecnie Izba Pamięci Marii Kownackiej, oddział Muzeum Książki Dziecięcej.

          • Narodowe Czytanie Kordiana

            Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa, docenienia wartości czytania oraz daje uczniom możliwość do spotkania ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Tym razem pochylaliśmy się nad tekstem dramatu Juliusza Słowackiego „Kordian”. Pogłębiona lektura książki ma przybliżyć wszystkim biorącym udział w tej akcji czytelniczej pozycję uniwersalną. Bowiem „Kordian” to utwór, który nawet w dzisiejszych czasach przypomina o tym, że w swoich działaniach warto opierać się na odwadze i determinacji, a krytyczna analiza popełnianych błędów powinna zbliżać nas do zamierzonego celu.

          • Nowe książki na nowy rok szkolny!

            Nieustannie pracujemy nad tym, aby w naszej bibliotece nie zabrakło nowości wydawniczych. I tak w ostatnich dniach pojawiło się wiele nowych książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dla każdego coś dobrego ( bajki, kryminały, przygodowe, romanse, fantastyka, komiksy).Książki te z niecierpliwością czekają na swoich czytelników. Zachęcamy do korzystania z  naszych bogatych i różnorodnych zbiorów.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Czwartek 21.11.2024
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wpłacamy wygrywamy

    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Konkurs KRUS

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 225889
    • Nasze media społecznościowe