Aktualności

    • Uczniowie klasy 1b wzięli udział w wyjątkowej lekcji poświęconej segregacji śmieci, która odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej Zakodowana Kraina Przygód ZOSI, w cyklu zatytułowanym EKO ZOSIA. To kolejne spotkanie z tą edukacyjną serią przyniosło mnóstwo nowych doświadczeń i praktycznej wiedzy.
    • W ramach Tygodnia Bibliotek 14 maja 2025r zapraszamy do naszej Biblioteki Szkolnej na wystawę Książka z autografem. Prezentujemy na niej książki podpisane przez autorów, którzy w ostatnich latach odwiedzili nasz szkołę. Na ekspozycji prezentujemy m. in. książki podpisane przez takich pisarzy jak: Marcin Kozioł, Grzegorz Kasdepkę, Monika Sawicka, Agnieszka Frączek, Michał Szulim, Jacek Łapiński, Anna Onichimowska, Tom Justyniarski, Ewa Stadtmüller
    • Na ostatnich zajęciach edukacji przyrodniczej w 7 maja 2025r. uczniowie klasy 2a mieli okazję wcielić się w małych naukowców i przeprowadzić fascynujące doświadczenie chemiczne. W kontrolowanych warunkach połączyli wodę, sodę ocet barwniki - a efekty zaskoczyły wszystkich! W wyniku reakcji tych składników wytworzył się gaz – dwutlenek węgla. Pojawiły się syczące bąbelki, które z dużą siłą uniosły płyn ku górze. To spektakularne zjawisko przyp
    • W poniedziałek, 12 maja 2025 r., dzieci z naszej świetlicy szkolnej odwiedziły Panie: A. Pragacz i A. Olbryś z Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek. Panie zaprezentowały uczniom opowiadania pt.,, Noc w bibliotece’’ oraz ,, Franek już nie narzeka’ w formie teatrzyku kamishibai. Kamishibai to japońska sztuka opowiadania. Jej podstawowym elementem jest drewniana lub kartonowa skrzynka b
    • W dniu 12 maja 2025r. w ramach Tygodnia Bibliotek naszą Bibliotekę Szkolną odwiedziły dwie grupy sześciolatków i pięciolatki z Przedszkola w Krasnosielcu. Przedszkolaki poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece. Czym jest książka jak z niej korzystać. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i oglądały książki w różnej postaci: książki z twardej tektury w kształcie samolotu, książki harmonijki, duże f
    • W dniu 7 maja 2025r. w klasie I a odbyły się wyjątkowe zajęcia połączone z programem EkoPaka. Pierwszaki przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej ważne jest nie tylko to, co jemy, ale również co robimy z resztkami jedzenia. Przygotowanie sałatki owocowej to świetna okazja, by połączyć zdrowe odżywianie z dbałością o środowisko. Każde dziecko przyniosło swoje ulubione owoce - były jabłka, banany,
    • „Biblioteka. Lubię tu być” – to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Celem tej ogólnopolska akcji jest promocja czytelnictwa. Święto bibliotek odbywać się będzie od 8 maja do 15 maja 2025 r.
    • W dniu 1 maja 2025r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach 80 rocznicy akcji Narodowych Sił zbrojnych, które 1 maja 1945 roku rozbiły areszt Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Krasnosielcu i odbiły przetrzymywanych tam więźniów. Oddział NSZ pod dowództwem Romana Dziemieszkiewicza ps. ”Pogoda” uwolnił 42 żołnierzy NSZ i AK. W akcji zginął tylko jeden żołnierz NSZ- Julian Henryk Pszczółkowski ps. „Myś
          • Dzień Języka Ojczystego w bibliotece

            Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a obchodzony jest od 2000 r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące.

            Biblioteka przypomniała wszystkim uczniom o tym dniu okolicznościową wystawą, a także w samej bibliotece na dzieci czekały atrakcje związane ze świętem:

          • "Loguj się z głową"

            Młodzi ludzie, którzy korzystają z Internetu są narażeni na różnorodne niebezpieczeństwa. Aby przeciwdziałać tym zagrożeniom, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zainicjowały program profilaktyki „Loguj się z głową”. Jego celem jest dostarczenie wiedzy, a także kształtowanie postaw, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią dzieci i młodzież przed e-uzależnieniami.

          • Kartka walentynkowa – konkurs plastyczny

            W styczniu biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny na „Kartkę walentynkową”, 19 lutego 2025 odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

            Na konkurs wpłynęło 29 prac. Spośród nich Komisja konkursowa w składzie: M. Czarnecka, M. Sierak, A. Sierak, biorąc pod uwagę zgodność z tematem, walory estetyczne pracy, kreatywność, wkład pracy i samodzielność nagrodziła następujących uczniów:

          • Dzień Kota z książką

            Są różne, białe, czarne, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Oczywiście mowa o kotach - 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. .

            Koty, koteczki, kociska, to bohaterowie wielu książek, nie tylko dla najmłodszych i ulubieńcy wielu z nas. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wystawę książek z kotami i o kotach, pokolorować obrazki z tymi niezwykłymi zwierzakami. Oglądaliśmy też animacje Przygody kota Filemona. Duż popularnością cieszyły się książki z serii - Zaopiekuj się mną

          • Zabawa karnawałowa

            W dniu 30 stycznia 2025 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Do zabawy zapraszali uczniowie klasy VII a – Michał Grabowski i Michał Koterwas, którzy przez kilka kolejnych godzin serwowali wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno podobały się, sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów. Przy dźwiękach skocznej muzyki uczniowie bardzo miło spędzali czas. Tańczyli wspólnie z nauczycielami i wychowawcami. Podczas zabawy uczniów klas I – III mama ucznia kl. II a, Pani Justyna Borawska malowała twarze uczestnikom zabawy. Na holu szkolnym znajdowało się też miejsce, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Przerywnikiem w beztroskiej zabawie był słodki poczęstunek przygotowany przez klasowe rady rodziców, z którego uczniowie skorzystali również następnego dnia.

          • Akademia Łowców Odpadów

            W ramach działań Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – Akademia Łowców Odpadów uczniowie klasy II b oraz III a pod kierunkiem nauczycieli Iwony Chełchowskiej oraz Anny Szczepańskiej zrealizowali zajęcia pt. ,,Co każdy z nas może zrobić dla Ziemi?’’. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli film, który przypomniał im, w jaki sposób segregować odpady. Dodatkowo wykonali plakaty zachęcające do przestrzegania tych zasad oraz na zakończenie uczniowie wybrali się na sprzątanie terenu wokół szkoły.

          • Książka na ferie

            Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – napisała Wisława Szymborska. Zbliżają się ferie zimowe i nasza biblioteka szkolna przygotowała książkowe propozycje na ten wolny czas. W te ferie zimowe nie będziesz się nudzić, bo wybraliśmy mnóstwo dobrych książek , które z pewnością sprawią, że na te dwa tygodnie zapomnisz o szkole.

          • Bezpieczne ferie zimowe

            Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 30.01.2025r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji młodszym aspirantem Panem Danielem Gamdzykiem. Podczas prelekcji policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Pan policjant zakończył spotkanie życząc uczniom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

          • Mali badacze z II B

            We wtorek – 28.stycznia, uczniowie klasy II b zamienili się w ,,Małych badaczy”. Badacze mieli okazję przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje, stawiać hipotezy i sprawdzać ich prawdziwość. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się, że otaczający nas świat jest bardzo ciekawy i kryje w sobie wiele tajemnic. Uczniowie wykonali własny wulkan” oraz dowiedzieli się jak nadmuchać balon za pomocą octu i sody , zobaczyli jak powstaje tęcza z cukierków Skittles. Obserwowali jak zmienia się kolor liści kapusty włożonych do zabarwionej wody, oraz co się dzieje ze świeczką przykryta słoikiem, a także jak powstaje burza w słoiku. Dzieci bardzo chętnie i  w skupieniu wykonali dużo eksperymentów wyjaśniających różne zjawiska. Postawienie dzieci w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Piątek 16.05.2025
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

        • Odnośnik: http://gminakrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: http://www.gokkrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: https://www.pajacyk.pl/
        • Odnośnik: https://www.trzezwyumysl.pl/
        • Odnośnik: https://sieciaki.pl/
        • Odnośnik: https://dyzurnet.pl/
        • Odnośnik: https://fdds.pl/
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 280450
    • Nasze media społecznościowe