• 14 listopada 1907 r. w Vimmerby przyszła na świat Astrid Lindgren – szwedzka pisarka, autorka szeregu popularnych powieści dla dzieci i młodzieży, m.in. Fizia Pończoszanka, Dzieci z Bullerbyn, Mio, mój Mio, Karlsson z Dachu, Emil ze Smalandii, Bracia Lwie Serce, Ronja, córka zbójnika. Laureatka Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, odznaczona Orderem Uśmiechu. Od 2003 roku przyznawana jest międzynarodowa Nagroda Literacka im. Astrid Lindgren za
    • Z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Kartka dla Niepodległej. Pocztówkowe wyznanie ma ponadczasową symbolikę: niesie szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Hasłem akcji jest dzielenie się radością, bo przecież Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ozdobili kol
    • 31 października w naszej szkole odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej „Pozytywka”, który wprowadził uczniów w czas zadumy i przybliżył historię starożytnej Grecji. Dzieci poznały mit o Odyseuszu, jego przebiegłym pomyśle zbudowania konia trojańskiego, a także pełną przygód drogę powrotną do Itaki. Uczniowie mogli posłuchać fletu poprzecznego, specjalnie zbudowanej na występy liry oraz Syrinksa (fletnia Pana). Na zakończenie odbył się kon
    • Z okazji dnia Wszystkich Świętych uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wyjątkowej akcji upamiętnienia tych, którzy oddali życie za wolność. Jak co roku udali się na cmentarz parafialny w Krasnosielcu, gdzie z szacunkiem i zadumą zapalili znicze na grobach żołnierzy.
      Wyjście na cmentarz było dla dzieci ważnym momentem, by zrozumieć znaczenie pamięci o przeszłości i oddać hołd bohaterom, którzy walczyli podczas wojny. Dla
    • W dniu 6 listopada 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbył się Powiatowy Turniej Szachowy, w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, o Puchar Starosty Makowskiego.
    • „Niepodległość jest w nas, świętujemy ją razem!”

      Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Święto Niepodległości skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiących istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie klasy IV a wraz z zuchami i harcerzami z naszej szkoły w dniu 8 listopada 2024 roku przed
    • W dwóch pierwszych miesiącach roku szkolnego 2024/2025 nowa grupa uczniów na zajęciach robotyki oswajała roboty Photon. Poznawała różne sposoby sterowania robotami oraz wykonywała zadania polegające na zmianie oświetlenia, zmianie kierunku ruchu i wydawaniu odpowiedniego dźwięku. Ponadto uczniowie pisali programy zawierające procedury warunkowe i pętle. W październiku powstały pierwsze roboty zbudowane z zestawów Jimu.
          • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

            Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym czasie wiele bibliotek pokazuje swój dorobek, pozycje w społeczności szkolnej, znaczenie. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności. Hasło tegorocznego miesiąca to – Poznajmy się w bibliotece!

          • Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim

            W dniu 30 września 2024 odbyło się spotkanie autorskie z Panem Jackiem Łapińskim pt.: „Dlaczego warto czytać”. Pan Jacek Łapiński to pisarz, prawnik, przedsiębiorca, pasjonat psychologii pozytywnej, , podróżnik po Polsce, pływak (i mors), piłkarz (rekreacyjnie kopiący piłkę), autor książek: „ Z uśmiechem Ci do twarzy”, „Dlaczego warto czytać?!”, „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”!!!

          • Warsztaty profilaktyczne

            Tradycyjnie już rozpoczęliśmy nowy rok szkolny warsztatami profilaktycznymi. Odbyły się one w dniach 24 i 26 września, a poprowadził je pan Robert Jesionek psycholog i psychoterapeuta z Ośrodka Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa” z Krakowa. Odbiorcami warsztatów byli wszyscy uczniowie z klas IV-VIII.

          • Dzień Głośnego Czytania

            To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy wystawę książek pisarki, którą można było oglądać przez cały dzień.

          • Akcja Sprzątanie Świata – Polska

            Clean up the World to ruch wywodzący się z Australii, zapoczątkowany w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcja jest prowadzona od 1994 roku. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „ Na straży czystej Ziemi”. Również nasza szkoła przyłączyła się do dbania o Planetę. W dniach 25 – 26 września uczniowie klas I – III edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawczyniami sprzątali tereny wokół szkoły oraz okoliczny plac zabaw. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucane szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

          • Poznajemy zawód piekarza

            Dnia 24 września uczniowie klas II b, III b i III a udały się na wizytę do pobliskiej piekarni ,,Piekarski’’. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Dzieci poznały rożne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Wyjście do piekarni było poprzedzone zajęciami o tematyce ,,Od ziarenka do bochenka’’, na którym uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstawania pieczywa. Podczas wizyty w piekarni uczniowie dowiedzieli się jak ważne w pracy piekarza jest bezpieczeństwo i higiena pracy, zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba, poznali urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania chleba, rozróżniali różne gatunki chleba i mąki. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Uczniowie dowiedzieli się, w jakiej

          • Tydzień Zakazanych Książek

            Już po raz kolejny w dniach 22 – 19 września 2024 obchodzimy w Polsce Tydzień Zakazanych Książek. Inicjatywa ma zwrócić uwagę na kwestie wolności słowa, cenzurę i zakazywanie publikacji.

            Na świecie Tydzień Zakazanych Książek organizowany jest od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy (American Library Association), które w ten sposób postanowiło odpowiedzieć na nagły wzrost liczby podejmowanych prób zakazywania książek w szkołach, księgarniach i bibliotekach. Według wyliczeń Stowarzyszenia w ciągu ostatnich czterech dekad na celowniku różnej maści cenzorów znalazło się ponad 11 tysięcy tytułów. Próby cenzury najczęściej motywowane są chęcią ochrony dzieci przed „niewłaściwymi” treściami.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Czwartek 21.11.2024
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wpłacamy wygrywamy

    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Konkurs KRUS

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 225910
    • Nasze media społecznościowe