• 14 listopada 1907 r. w Vimmerby przyszła na świat Astrid Lindgren – szwedzka pisarka, autorka szeregu popularnych powieści dla dzieci i młodzieży, m.in. Fizia Pończoszanka, Dzieci z Bullerbyn, Mio, mój Mio, Karlsson z Dachu, Emil ze Smalandii, Bracia Lwie Serce, Ronja, córka zbójnika. Laureatka Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, odznaczona Orderem Uśmiechu. Od 2003 roku przyznawana jest międzynarodowa Nagroda Literacka im. Astrid Lindgren za
    • Z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Kartka dla Niepodległej. Pocztówkowe wyznanie ma ponadczasową symbolikę: niesie szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Hasłem akcji jest dzielenie się radością, bo przecież Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ozdobili kol
    • 31 października w naszej szkole odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej „Pozytywka”, który wprowadził uczniów w czas zadumy i przybliżył historię starożytnej Grecji. Dzieci poznały mit o Odyseuszu, jego przebiegłym pomyśle zbudowania konia trojańskiego, a także pełną przygód drogę powrotną do Itaki. Uczniowie mogli posłuchać fletu poprzecznego, specjalnie zbudowanej na występy liry oraz Syrinksa (fletnia Pana). Na zakończenie odbył się kon
    • Z okazji dnia Wszystkich Świętych uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wyjątkowej akcji upamiętnienia tych, którzy oddali życie za wolność. Jak co roku udali się na cmentarz parafialny w Krasnosielcu, gdzie z szacunkiem i zadumą zapalili znicze na grobach żołnierzy.
      Wyjście na cmentarz było dla dzieci ważnym momentem, by zrozumieć znaczenie pamięci o przeszłości i oddać hołd bohaterom, którzy walczyli podczas wojny. Dla
    • W dniu 6 listopada 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbył się Powiatowy Turniej Szachowy, w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej, o Puchar Starosty Makowskiego.
    • „Niepodległość jest w nas, świętujemy ją razem!”

      Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Święto Niepodległości skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiących istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie klasy IV a wraz z zuchami i harcerzami z naszej szkoły w dniu 8 listopada 2024 roku przed
    • W dwóch pierwszych miesiącach roku szkolnego 2024/2025 nowa grupa uczniów na zajęciach robotyki oswajała roboty Photon. Poznawała różne sposoby sterowania robotami oraz wykonywała zadania polegające na zmianie oświetlenia, zmianie kierunku ruchu i wydawaniu odpowiedniego dźwięku. Ponadto uczniowie pisali programy zawierające procedury warunkowe i pętle. W październiku powstały pierwsze roboty zbudowane z zestawów Jimu.
          • Dzień Czekolady z biblioteką

            Z okazji Światowego Dnia Czekolady dla wszystkich, którzy ją lubią, ba – uwielbiają – przygotowałyśmy w bibliotece sporo pysznych, wciągających czekoladowych i kalorycznych opowieści. Proponujemy książki ze słowem czekolada w tytule, książki taktujące o czekoladzie w sposób baśniowy, wiersze z czekoladowym motywem, książki, których akcja rozgrywa się w cukierni, a także książki, w których znajdziecie przepisy na czekoladowe desery i inne słodkości… W bibliotece czekają zatem na Was między innymi:

          • Dzień Jednorożca w bibliotece

            Jednorożec, to mityczny stwór przypominający konia z rogiem na czole. Ta postać kochana jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych i doczekała się nawet swojego święta – obchodzimy je 9 kwietnia Jednorożce narodziły się w starożytnej Grecji (narodziły się oczywiście tylko w greckich legendach). W starożytności wierzono, że jednorożce, żyły w odległym i egzotycznym kraju, jakim dla Europejczyków były Indie. Chociaż teraz, jednorożce są symbolem kolorów, energii i zabawy, to w tamtych czasach były uważane za potężne zwierzęta, które są silne i nie należy z nimi zadzierać.

          • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej

            W sobotę 6 kwietnia w Różanie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiło 3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców. Zawody były przeprowadzone systemem ”każdy z każdym”. Ostatecznie dziewczęta i chłopcy stanęli na drugim miejscu podium. Pojedynki dostarczyły wiele emocji zarówno zawodnikom jak i licznie zgromadzonym kibicom.

          • Świąteczna Akcja Charytatywna Samorządu Uczniowskiego

            W odpowiedzi na facebookową nominację Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu w dniu 27 marca 2024r. nasza społeczność szkolna wzięła udział w wyzwaniu – pomoc strażakowi. Przygotowaniem i przeprowadzeniem akcji zajął się Samorząd Uczniowski.

            Piotr Kożuchowski, ojciec czwórki dzieci, to strażak z Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie, który wielokrotnie ratował zdrowie i życie innych. Teraz sam potrzebuje pomocy. 3 stycznia tego roku doznał rozległego udaru mózgu i jest w śpiączce.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

            Podstawowym celem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych jest podnoszenie świadomości w zakresie różnorodności językowej i kulturowej Europy. W ramach tej inicjatywy uniwersytety, szkoły i instytucje działające w sektorze kultury organizują wydarzenia związane z promocją języków. Oto krótka relacja obchodów EDJ w naszej szkole.

          • Dzień Teatru w bibliotece

            Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

            Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute - ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie.

          • Muzyka mistrzów

            W poniedziałek 25 marca 2024 r. odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej Pozytywka, zatytułowany ,,Muzyka mistrzów”. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się o muzyce tworzonej przez wybitnych kompozytorów, takich jak Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven oraz Wolfgang Amadeusz Mozart. Poznali różne ciekawostki dotyczące ich życia i twórczości. Ponadto dowiedzieli się, kto to jest muzykolog, kompozytor, a także jakim instrumentem są skrzypce. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w filharmonii na koncercie. Na koniec odbył się konkurs wiedzy, który wygrał uczeń klasy III a – Tobiasz Zyśk.

          • Jem to, co smaczne i zdrowe – warzywa i owoce w naszej diecie

            W dniu 22 marca 2024r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla klas I – III Jem to, co smaczne i zdrowe – warzywa i owoce w naszej diecie. Celem konkursu było:

            - Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

            - Popularyzowanie wiedzy o żywności oraz jej wpływie na zdrowie.

            - Rozwijanie uzdolnień artystycznych.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

            W roku szkolnym 2023 / 2024 uczniowie klasy 1a i 1b z naszej szkoły realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne.
            Z zaangażowaniem wypełniały materiały edukacyjne otrzymane od organizatorów. Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci uczyły się, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Puchatek przypominał również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Podcz

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Piątek 22.11.2024
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wpłacamy wygrywamy

    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Konkurs KRUS

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 226050
    • Nasze media społecznościowe