Aktualności

    • Uczniowie klasy 1b wzięli udział w wyjątkowej lekcji poświęconej segregacji śmieci, która odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej Zakodowana Kraina Przygód ZOSI, w cyklu zatytułowanym EKO ZOSIA. To kolejne spotkanie z tą edukacyjną serią przyniosło mnóstwo nowych doświadczeń i praktycznej wiedzy.
    • W ramach Tygodnia Bibliotek 14 maja 2025r zapraszamy do naszej Biblioteki Szkolnej na wystawę Książka z autografem. Prezentujemy na niej książki podpisane przez autorów, którzy w ostatnich latach odwiedzili nasz szkołę. Na ekspozycji prezentujemy m. in. książki podpisane przez takich pisarzy jak: Marcin Kozioł, Grzegorz Kasdepkę, Monika Sawicka, Agnieszka Frączek, Michał Szulim, Jacek Łapiński, Anna Onichimowska, Tom Justyniarski, Ewa Stadtmüller
    • Na ostatnich zajęciach edukacji przyrodniczej w 7 maja 2025r. uczniowie klasy 2a mieli okazję wcielić się w małych naukowców i przeprowadzić fascynujące doświadczenie chemiczne. W kontrolowanych warunkach połączyli wodę, sodę ocet barwniki - a efekty zaskoczyły wszystkich! W wyniku reakcji tych składników wytworzył się gaz – dwutlenek węgla. Pojawiły się syczące bąbelki, które z dużą siłą uniosły płyn ku górze. To spektakularne zjawisko przyp
    • W poniedziałek, 12 maja 2025 r., dzieci z naszej świetlicy szkolnej odwiedziły Panie: A. Pragacz i A. Olbryś z Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek. Panie zaprezentowały uczniom opowiadania pt.,, Noc w bibliotece’’ oraz ,, Franek już nie narzeka’ w formie teatrzyku kamishibai. Kamishibai to japońska sztuka opowiadania. Jej podstawowym elementem jest drewniana lub kartonowa skrzynka b
    • W dniu 12 maja 2025r. w ramach Tygodnia Bibliotek naszą Bibliotekę Szkolną odwiedziły dwie grupy sześciolatków i pięciolatki z Przedszkola w Krasnosielcu. Przedszkolaki poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece. Czym jest książka jak z niej korzystać. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i oglądały książki w różnej postaci: książki z twardej tektury w kształcie samolotu, książki harmonijki, duże f
    • W dniu 7 maja 2025r. w klasie I a odbyły się wyjątkowe zajęcia połączone z programem EkoPaka. Pierwszaki przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej ważne jest nie tylko to, co jemy, ale również co robimy z resztkami jedzenia. Przygotowanie sałatki owocowej to świetna okazja, by połączyć zdrowe odżywianie z dbałością o środowisko. Każde dziecko przyniosło swoje ulubione owoce - były jabłka, banany,
    • „Biblioteka. Lubię tu być” – to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Celem tej ogólnopolska akcji jest promocja czytelnictwa. Święto bibliotek odbywać się będzie od 8 maja do 15 maja 2025 r.
    • W dniu 1 maja 2025r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach 80 rocznicy akcji Narodowych Sił zbrojnych, które 1 maja 1945 roku rozbiły areszt Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Krasnosielcu i odbiły przetrzymywanych tam więźniów. Oddział NSZ pod dowództwem Romana Dziemieszkiewicza ps. ”Pogoda” uwolnił 42 żołnierzy NSZ i AK. W akcji zginął tylko jeden żołnierz NSZ- Julian Henryk Pszczółkowski ps. „Myś
          • Segregacja odpadów

            Codziennie wytwarzamy ogromne ilości odpadów – od opakowań po odpady organiczne, elektrośmieci, plastik, papier, szkło, czy metal. Właściwa segregacja pozwala na skuteczne przetwarzanie tych materiałów, co prowadzi do zmniejszenia ilości odpadów trafiających na wysypiska śmieci. Segregacja odpadów to zatem nie tylko kwestia dbania o porządek, ale przede wszystkim o ochronę środowiska. W ramach programu EkoPaka oraz Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy III a w środę (26.03.2025r.) wzięli udział w zajęciach, na których przypomnieli sobie, w jaki sposób segregować odpady.

          • Międzypowiatowy Turnieju Tenisa Stołowego

            23 marca 2025 r. w Krasnosielcu zostały rozegrane zawody międzypowiatowe w ramach 70. Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego (rejonu Ostrołęka) Memoriał red. Janusza Strzałkowskiego.

            W rywalizacji wzięli udział najlepsi tenisiści i tenisistki, wyłonieni w turniejach powiatowych. Najwyżej spośród naszych uczniów uplasował się Tomasz Gutowski, który zajął I miejsce w gronie chłopców z klas VII-VIII, oraz Aleksandra Drewelus zajmując II miejsce w kategorii dziewcząt klas I-IV. Będą oni reprezentować naszą szkołę na zawodach wojewódzkich, które zostaną rozegrane 29 marca 2025 r. w hali sportowej OSiR Targówek w Warszawie.

          • Pierwszy dzień wiosny - Dniem Plażowicza

            W miniony piątek – 21.03. 2025r, świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. I daliśmy wyraźnie wszystkim odczuć, że tęsknimy za ogrzewającymi twarze promieniami słońca. Samorząd Uczniowski zaprosił do szkoły kino plenerowe „Kino Chmurka”. Na seans w plenerze jeszcze ciut chłodno. Ale na sali gimnastycznej -czemu nie? Więc przytargaliśmy do szkoły leżaki, dmuchańce, materace, koce i kosze piknikowe zaopatrzone po brzegi w jadło i napitek. Założyliśmy słoneczne okulary i kolorowe letnie outfity. I pierwszego dnia wiosny zamiast Dnia Wagarowicza urządziliśmy sobie Dzień Plażowicza. Podzieleni na dwie grupy, bardzo wychillowani, na dwie godziny oderwaliśmy się od szkolnej rzeczywistości. Młodsi oglądali film „Lorax”, starsi „Wojnę z dziadkiem”. I wszyscy byli zadowoleni - i z repertuaru kinowego, i z luzackiej w tym dniu atmosfery w „kinie”. Tanim kinie. Bo wydarzenie zostało dofinanso

          • Wiosna inaczej – Pierwszaki odkrywają świat poprzez doświadczanie!

            Pierwszy dzień astronomicznej wiosny w naszej szkole był wyjątkowy! Zamiast tradycyjnych lekcji, uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w innowacyjnych zajęciach opartych na planie daltońskim. Dzieci zostały podzielone na grupy, każda z nich miała do wykonania konkretne zadania. Po ich zakończeniu samodzielnie zaznaczały ich wykonanie, co wzmacniało poczucie odpowiedzialności i samodzielności. A wszystko to w atmosferze zabawy, odkrywania i nauki przez doświadczanie!

          • Poezja i wiosna w bibliotece!

            Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

            Obchodów Światowego Dnia Poezji nie mogło zabraknąć w szkolnej bibliotece. Z bibliotecznych półek wyjęliśmy tomiki poezji, wiersze i rymowanki. Zostały zaprezentowane na wystawie w towarzystwie wiosennych kwiatów. Każdy mógł podejść i wziąć do ręki tomik poezji, przeczytać wiersz, poznać imię i nazwisko autora. Przeprowadziliśmy również ranking na najbardziej znanego poetę. Najbardziej rozpoznawalnymi okazali się: Jan Brzechwa, Julian Tuwim i Adam Mickiewicz.

          • Poszukiwacze wiosny

            W piękny słoneczny dzień 20 marca 20025r. pierwszy dzień astronomicznej wiosny, uczniowie klasy I a wybrali się na poszukiwanie oznak budzącej się do życia przyrody. To nie tylko świetna okazja do integracji z naturą, ale także doskonały sposób na naukę poprzez doświadczanie. Wiosna to pora roku, która przynosi wiele zmian w otoczeniu. Pierwszoklasiści pełni energii i ciekawości świata z radością odkrywali pierwsze wiosenne kwiaty, słuchali odgłosów ptaków, ogrzewali twarze w promieniach słońca coraz mocniej ogrzewającego ziemię. Podczas poszukiwań oznak wiosny uczniowie zauważyli przebiśniegi i krokusy – pierwsze kwiaty zwiastujące wiosnę, pąki na drzewach i krzewach, zieleniejącą trawę - to dowód ,że rośliny zaczynają się budzić do życia. Poszukiwanie oznak wiosny to nie tylko nauka, ale także sposób na rozwijanie wrażliwości ekologicznej. Dzieci uczą się jak mogą dbać o przyrodę.

          • Eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” rozstrzygnięte!

            18 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do etapu powiatowego konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. W rywalizacji wzięło udział 15 uczniów z klas 1-3, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, interpretując wiersze polskich poetów.

            Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą dykcją, interpretacją i zaangażowaniem. Po długich obradach wyłoniono czworo najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym w Makowie Mazowieckim. Są to: Anna Załęska kl. III b, Karina Jastrzębska kl. I a, Antonina Grzegorczyk kl. I a, Julian Borowy kl. III b. Konkurs ten odbędzie się 3 kwietnia w Miejskim Domu Kultury, gdzie młodzi artyści ponownie staną na scenie i powalczą o awans do kolejnego etapu.

          • Z ekologią za pan brat

            Uczniowie z kl. I - III uczęszczający na  zajęcia świetlicowe, chcąc wziąć udział w ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej ,,rePETujemy'', zaprojektowali i wykonali pracę plastyczną o tematyce ekologicznej. Głównym założeniem kampanii jest zapewnienie przyszłym pokoleniom możliwości życia w zdrowym środowisku poprzez zachęcenie ich do obserwowania tego, co się dzieje w naszej okolicy w zakresie bioróżnorodności, emisji CO2 oraz gospodarowania odpadami.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Piątek 16.05.2025
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   855- 0940
        3   945- 1030
        4 1050- 1135
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

        • Odnośnik: http://gminakrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: http://www.gokkrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: https://www.pajacyk.pl/
        • Odnośnik: https://www.trzezwyumysl.pl/
        • Odnośnik: https://sieciaki.pl/
        • Odnośnik: https://dyzurnet.pl/
        • Odnośnik: https://fdds.pl/
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 280374
    • Nasze media społecznościowe