Aktualności
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna „Olimpus”
Dnia 19.06.2023 r. odbyło się wręczenie dyplomów uznania dla uczniów, którzy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej „Olimpus”. Celem olimpiady jest popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi, z których przynajmniej jedna może być poprawna. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie kl. VI na poziomie 1. oraz uczniowie kl. VII-VIII na poziomie 2., łącznie 18 osób. Najwięcej punktów wśród naszych uczniów uzyskali: Nadia Sęk (30 miejsce w rankingu), Wiktor Olkowski (33 miejsce w rankingu), Maria Rykaczewska (34 miejsce w rankingu). Uczestnicy olimpiady oprócz czytania mitologii przygotowywali prezentacje postaci mitologicznych, łącząc wiedzę z zabawą.
Szalony piątek
16 czerwca uczniowie klas IVa i IVb skorzystali z zaproszenia Koła Łowieckiego „Odyniec” z Nieporętu i Nadleśnictwa Parciaki. Udaliśmy się do siedziby nadleśnictwa w Budziskach. Na miejscu przygotowano dla nas wiele atrakcji, można było: pozjeżdżać na „dmuchańcach”, zjeść watę cukrową lub popcorn, rozwiązać zadania z wiedzy przyrodniczej, obejrzeć na żywo ptaki łowne, pojeździć konno, nauczyć się zasad pierwszej pomocy od ratowników medycznych, upiec kiełbaski nad ogniskiem.
Mistrzostwa szkoły dziewcząt i chłopców w mini piłce siatkowej
Rozgrywki rozpoczęto 15.03.23r., zakończono 15.06.23r., podzielono na dwie kategorie: dziewcząt i chłopców - uczniów klas V-VIII. Do turnieju zgłosiło się 7 zespołów dziewcząt i 7 zespołów chłopców. Mecze rozegrano systemem ,, każdy z każdym”. Cztero osobowe zespoły grały do dwóch wygranych setów, w przypadku remisu występował tie-break.
Blanka Kuplicka Mistrzynią Poprawnej Polszczyzny 2023
Blanka Kuplicka, uczennica klasy IV a, uzyskała tytuł Laureata 1. miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Znalazła się w elitarnym gronie, wyłonionym spośród kilku tysięcy uczestników, i została Mistrzynią Poprawnej Polszczyzny 2023. Konkurs składał się z dwóch etapów - rozwiązania testów z poprawności językowej i napisania opowiadania na podstawie rysunków.
#LaboratoriaPrzyszłości - kolejne wydruki 3D
Szóstoklasiści podczas lekcji informatyki również zapoznali się z obsługą i zasadą działania naszej drukarki 3D, którą nasza szkoła zakupiła w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczyli się podstaw projektowania modeli 3D, eksportowania plików do popularnych formatów oraz technik przygotowania projektu do wydruku. Zapoznali się z podstawowymi zasadami obsługi programu Tinkercad i dostępnymi w nim narzędziami. Uczniowie bardzo chętnie tworzyli swoje pierwsze własne projekty breloków z inicjałami, które następnie ozdabiali dodatkowymi elementami. Breloki po wydrukowaniu uczniowie otrzymali jako pamiątkę.
„Wiosenny kwiat - piękny świat”- konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pszczół
W dniu 06.06.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pszczół „Wiosenny kwiat - piękny świat”. Celem tego konkursu było popularyzowanie wśród dzieci, walorów środowiska naturalnego, edukacja ekologiczna i propagowanie postaw ekologicznych, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej. Z naszej szkoły wzięło udział 13 uczniów..
Magiczne właściwości czerwonej kapusty czyli o zasadach i kwasach
W dniu 5 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas I – III: Magiczne właściwości czerwonej kapusty czyli o zasadach i kwasach.
Na warsztatach dzieci tworzyły małe laboratorium, podczas którego młodzi chemicy:
– dowiedzieli się, że substancje mogą mieć odczyn kwaśny, obojętny lub zasadowy,
Świat Akademii Pana Kleksa
Dnia 05..06.2023 r. w naszej szkole odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie muzyczne. Tym razem mieliśmy okazję przenieść się w świat Akademii Pana Kleksa, posłuchać znanych i lubianych piosenek w wykonaniu Agencji Artystycznej Pozytywka z Olsztyna. Spotkanie było także okazją do podsumowania wiedzy, którą uczniowie zdobywali przez cały rok. Mistrzynią została Iga Kowalczyk z klasy II a ,drugie miejsce zajął Ignacy Ochenkowski z kl. II b, trzecie miejsce zajęła Natalia Lewandowska z kl. III a.
#LaboratoriaPrzyszłości -- zajęcia robotyki - kolejne modele robotów
-
W maju uczniowie na zajęciach robotyki budowali ostatnie roboty z zestawów Jimu oraz wykonywali złożone roboty z zestawów Gigo Blockly. Roboty komunikują się z otoczeniem za pomocą różnych czujników i w zależności od odczytów wartości różnych parametrów odpowiednio reagują. Wykonane roboty były zasilane różną liczbą silników z których napęd przenoszony był na poszczególne elementy za pomocą przekładni.
Archiwum Aktualności
Zegar
Poniedziałek 22.06.2026DZWONKI
Lekcja Godzina 1 800- 0845 2 850- 0935 3 940- 1025 4 1045- 1130 5 1150- 1235 6 1240- 1325 7 1330- 1415 8 1420- 1505
Harmonogram dowozów i odwozów uczniów
Kalendarz
- cze
- 19
- Technika w roku szkolnym 2025/2026 – nauka przez działanie
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Podsumowanie zajęć kół szachowych klas I–III
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Wycieczka uczniów klas czwartych do Białegostoku
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Zdrowe drugie śniadanie w klasie 5 b
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Którędy do Yellowstone? – czytelnicze podróże III B do Parków Narodowych
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Magiczna podróż z „Pozytywką” do świata Pana Kleksa
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Dotknąć historii” – uczniowie klas I–III na żywej lekcji historii w GOK-u w Krasnosielcu
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - informacje o malarzach
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - podsumowanie projektu
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Co się działo „Na straganie” Jana Brzechwy???
- 12.06.2026
- Aktualności


Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 451189Nasze media społecznościowe





