Aktualności
Wyjazd do kina
26.10.2023r. klasy 4 a i 4 b wraz w wychowawcami udali się do kina w Ostrołęce na komedię pt. „Sposób na ducha”. Już podczas podróży udzielił się nam wesoły nastrój, a droga upłynęła na śpiewaniu i słuchaniu piosenek. W kinie, zaopatrzeni w popcorn, słodycze i napoje, z zainteresowaniem oglądaliśmy animację inspirowaną opowiadaniem „Duch z Canterville” Oscara Wilde’a.
Urodziny Wandy Chotomskiej
Wanda Chotomska (1929 - 2017) to znana i ceniona polska pisarka, jedna z najwybitniejszych współczesnych autorek wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 200 książek, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Stworzyła niezapomniany cykl dobranocek Jacek i Agatka (1962–1973). Jej utwory są pełne humoru, uśmiechu i radości życia. Swoje urodziny świętowała 26 października, zmarła 2 sierpnia 2017 r
#LaboratoriaPrzyszłości – tworzymy własne projekty modeli 3D
Uczniowie klas piątych podczas dotychczasowych zajęć koła informatycznego doskonalili swoje umiejętności projektowania modeli 3D. Rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność projektując widoczki, budynki, medale, trofea, pojazdy, przedmioty biurowe czy użytku codziennego. Bardzo chętnie i z zaangażowaniem tworzyli podczas zajęć własne projekty wykorzystując programy Tinkercad i Blender. Kolejnym krokiem było przygotowanie własnych projektów do wydruku na naszej drukarce 3D, którą szkoła zakupiła w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Każdy z uczniów wyeksportował swój wybrany projekt do pliku w odpowiednim formacie, a następnie wspólnie omówiliśmy rolę slicera i zasadę działania programu UltiMaker Cura. Następnie wspólnie pocięliśmy projekty stosując odpowiednie dla każdego ustawienia i zapisaliśmy je w formacie, który obsługuje nasza drukarka. Teraz zostało czekać na wydruki, które mam
Dzień Kundelka
25 października obchodzimy nieformalne święto kundelka, czyli wszystkich psiaków o wielu rasach. W naszych bibliotekach miłośnicy piesków wszelkiej maści znajdą wiele ciekawych pozycji – od opowieści dla dzieci, poprzez pozycje dla dorosłych i książki popularnonaukowe. Przez cały dzień czytaliśmy też książki o pieskach m. in.: Dżok legenda o psiej wierności B. Gawryluk czy Pięciopsiaczki W. Chotomskiej. Zapraszamy do wypożyczania.
Światowy Dzień Origami
Czy tworzyliście kiedykolwiek samoloty, statki czy żabki z papieru? 24 października podczas obchodów Światowego Dnia Origami odwiedzający naszą bibliotekę szkolną zgłębiali tajniki japońskiej sztuki składania papieru. W tym dniu dzieci z zaangażowaniem słuchały o historii powstania tak pięknej sztuki, obejrzały filmiki instruktażowe, książki a następnie przystąpiły do wykonania własnych prac. Dzieci jak zwykle były bardzo kreatywne i twórcze a przy okazji ćwiczyły precyzję, sprawność manualną oraz koncentrację.
#LaboratoriaPrzyszłości – warsztaty plastyczno - techniczne
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły nadal mają możliwość zdobywania nowych umiejętności podczas warsztatów plastyczno - technicznych realizowanych z wykorzystaniem sprzętu i materiałów, które szkoła zakupiła w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Jeszcze w pierwszych tygodniach września nauczyli się prostych splotów Shamballi, czego rezultatem były piękne i kolorowe bransoletki, a następnie wykorzystywali te umiejętności w trakcie nauki wiązań makramy oraz przy wykonaniu ozdobnych pomponów.
Dzień Profilaktyki
19 października 2023 r. był Dniem Profilaktyki w naszej szkole. 95 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w zajęciach z panią psycholog Julią Selmaj, która pracuje w Centrum Profilaktyki Ekspert, jest psychoterapeutką i specjalistką od różnych problemów związanych z ludzkimi emocjami.
Zajęcia dotyczyły zwalczania przemocy psychicznej tzw. relacyjnej w środowisku szkolnym. Przemoc ta polega głównie na zastraszaniu, wyśmiewaniu, a w końcowym efekcie wykluczeniu jednostki z grupy. Uczniowie zastanawiali się wspólnie, jak przeciwdziałać i bronić się przed tym zjawiskiem.
Koncert Agencji Artystycznej “Pozytywka” pt. “Mezalians”
W poniedziałek, 23 października 2023r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert Agencji Artystycznej “Pozytywka” pt. “Mezalians”, podczas którego mali słuchacze dowiedzieli się czym jest orkiestra dęta. Przedstawiono brzmienie tuby i fletu poprzecznego. Uczniowie mogli się przez chwilę poczuć jak kapelmistrz z buławą w dłoniach. Słuchaliśmy oczywiście marszy, które są najczęściej grane przez orkiestry dęte.
Archiwum Aktualności
Zegar
Poniedziałek 22.06.2026DZWONKI
Lekcja Godzina 1 800- 0845 2 850- 0935 3 940- 1025 4 1045- 1130 5 1150- 1235 6 1240- 1325 7 1330- 1415 8 1420- 1505
Harmonogram dowozów i odwozów uczniów
Kalendarz
- cze
- 19
- Technika w roku szkolnym 2025/2026 – nauka przez działanie
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Podsumowanie zajęć kół szachowych klas I–III
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Wycieczka uczniów klas czwartych do Białegostoku
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Zdrowe drugie śniadanie w klasie 5 b
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Którędy do Yellowstone? – czytelnicze podróże III B do Parków Narodowych
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Magiczna podróż z „Pozytywką” do świata Pana Kleksa
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Dotknąć historii” – uczniowie klas I–III na żywej lekcji historii w GOK-u w Krasnosielcu
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - informacje o malarzach
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - podsumowanie projektu
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Co się działo „Na straganie” Jana Brzechwy???
- 12.06.2026
- Aktualności


Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 451167Nasze media społecznościowe






