Aktualności
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „JEDZ OWOCE I WARZYWA”
W dniach 8-24 lutego został zorganizowany SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „JEDZ OWOCE I WARZYWA”, celami konkursu były:
- Uświadomienie uczniom wielkiej roli owoców i warzyw dla właściwego funkcjonowania organizmu oraz konieczności włączenia ich do swojego codziennego jadłospisu.
- Kształtowanie u dzieci
BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI
20 stycznia 2021 roku biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu przyłączyła się do akcji czytelniczej zaproponowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole” - Bilet powrotny do biblioteki. Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zapraszamy także rodziców z okazji powrotu uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
W dniu 26 stycznia 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
PASOWANIE NA UCZNIA
Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. W dniu 21 stycznia 2021r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Pan Dyrektor Andrzej Maluchnik olbrzymim ołówkiem pasował każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zestaw przyborów szkolnych.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W 11. EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – OD 30 LAT Z KRUS WYPADKOM ZAPOBIEGAMY”.
Konkurs ma na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Aby móc przystąpić do Konkursu należy wykonać pracę plastyczną w formacie A3 (dwuwymiarową), w dowolnej technice obrazującą sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy. Uczestnik może zgłosić tylko
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021
Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 w naszej szkole zostaną przeprowadzone konkursy na plakat oraz na wiersz, piosenkę lub prezentację(do wyboru). Powyżej znajdują się regulaminy konkursów oraz porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, smartfona i komputera.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
ZOSTAŃ ZNAJOMYM SWOJEGO DZIECKA
W obliczu wielu zagrożeń jakie niesie za sobą powszechne, coraz częstsze i dłuższe korzystanie z urządzeń komputerowych (w tym smartfonów) i Internetu należy pamiętać o zapewnieniu dzieciom wsparcia w tym zakresie. Nie można jednak zapominać o ustaleniu zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń komputerowych i Internetu w domu.
W ŚWIECIE POLSKICH LEGEND
W dniu 30 października 2020r. w klasach I a i I b odbyły się zajęcia biblioteczne „W świecie polskich legend”. Spotkania te zorganizowano w ramach projektu propagującego książkę i czytelnictwo pt. ,,Czytam sobie. Pierwsza klasa”.
Wprowadzeniem do zajęć była zabawa w odgadywanie bohaterów znanych baśni i legend. Uczniowie rozpoznawali legendy na podstawie ilustracji. Prezentowali scenki z wybranych legend. Poznali charakterystyczne cechy legendy oraz najczęściej występujących w niej bohaterów: smoki, rycerze, biedni chłopcy. Rozmawialiśmy również o tym jak żyli ludzie w dawnej Polsce, jak budowano osady, czym zajmowali się dorośli. Uczniowie wysłuchali książek pt. „O smoku spod Wawelu” W. Widłaka oraz „W kraju Polan” Z. Staneckiej z serii ,,Czytam sobie”.
Archiwum Aktualności
Zegar
Poniedziałek 22.06.2026DZWONKI
Lekcja Godzina 1 800- 0845 2 850- 0935 3 940- 1025 4 1045- 1130 5 1150- 1235 6 1240- 1325 7 1330- 1415 8 1420- 1505
Harmonogram dowozów i odwozów uczniów
Kalendarz
- cze
- 19
- Technika w roku szkolnym 2025/2026 – nauka przez działanie
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Podsumowanie zajęć kół szachowych klas I–III
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Wycieczka uczniów klas czwartych do Białegostoku
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Zdrowe drugie śniadanie w klasie 5 b
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Którędy do Yellowstone? – czytelnicze podróże III B do Parków Narodowych
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Magiczna podróż z „Pozytywką” do świata Pana Kleksa
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Dotknąć historii” – uczniowie klas I–III na żywej lekcji historii w GOK-u w Krasnosielcu
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - informacje o malarzach
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - podsumowanie projektu
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Co się działo „Na straganie” Jana Brzechwy???
- 12.06.2026
- Aktualności


Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 452035Nasze media społecznościowe





