Aktualności

    • W mijającym roku szkolnym uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach dwóch kół szachowych, podczas których rozwijali umiejętność logicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości oraz planowania strategicznego. Regularne treningi pozwoliły dzieciom poznać zasady królewskiej gry, doskonalić technikę rozgrywania partii oraz uczyć się zdrowej rywalizacji i szacunku dla przeciwnika.
    • W ostatnim czasie uczniowie klasy trzeciej b wyruszyli w niezwykłą, literacką podróż śladami żubra Kuby i wiewiórki Uli - bohaterów komiksowej lektury „Którędy do Yellowstone?” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Podczas omawiania lektury nie tylko śledziliśmy losy dzielnych podróżników, ale przede wszystkim poznawaliśmy niesamowitą przyrodę najróżniejszych zakątków świata. Zaczynając od Białowieskiego Parku Narodowego, przen
    • Tamara Łempicka, (1894- 1980) polska malarka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicielek stylu art déco w malarstwie. Waloru dekoracyjnego dodawały jej pracom wystylizowane, często wręcz manierycznie, formy i postaci. Ten atrakcyjny dla ówczesnego widza splot tradycji i modernizmu, zadecydowały o niezwykłej popularności malarki. W połowie lat dwudziestych, wraz z rozkwitem estetyki art déco, kariera Łempickiej zaczęła się błyskawicznie
          • INFORMACJE DOTYCZĄCE NAUCZANIA ZDALNEGO

            Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

            Od dnia 9 listopada 2020 (poniedziałek) na podstawie decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej, wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli prowadzone zajęcia w formie zdalnej.

            Kształcenie na odległość będzie prowadzone na podobnych zasadach, jakie zostały wypracowane przez nas wspólnie i były realizowane od 25.03.2020 r.Nauczanie zdalne będzie prowadzone z uwzględnieniem możliwości technicznych rodziców, uczniów i nauczycieli, z zachowaniem zasad bezpiecznej i higienicznej pracy z urządzeniami elektronicznymi oraz możliwościami psychofizycznymi uczniów. Zajęcia prowadzone w formie zdalnej będą realizowane zgodnie z dotychczasowym planem lekcji poszczególnych klas oraz będą uwzględniały przerwy międzylekcyjne. Nauczyciele będą do dyspozycji uczniów zgodnie z planem lekcji w godzinach 8.00 – 15.00.

          • HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA UCZNIÓW KLAS VIII

            Zgodnie z rozporządzeniem MEN istnieje możliwość uczestnictwa w konsultacjach indywidualnych lub grupowych z udziałem nauczyciela prowadzącego zajęcia edukacyjne z przedmiotów egzaminacyjnych: język polski, język angielski i matematyka.

            Grupa może liczyć do 5 osób a na spotkaniu należy dostosować się do wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych.

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASIE I B

            Uczniowie klasy I b jako najmłodsi w szkole zdalnie uczcili Święto Niepodległości.Każdy uczeń wykonał kokardę w barwach narodowych, co udokumentowali swoimi zdjęciami.

            ~Anna Chodkowska

          • AWANTURA W ŚMIETNIKU

            W dniach 28 X 2020 i 5 XI 2020 w klasach I a i I b odbyły się zajęcia biblioteczne ,,Awantura w śmietniku”. Spotkania te zorganizowano w ramach projektu propagującego książkę i czytelnictwo pt. „Czytam sobie. Pierwsza klasa”.

            Wprowadzeniem do zajęć była zabawa w słowne skojarzenia, która miała na celu pomóc w odgadnięciu tematu spotkania. Potem był ekologiczny spacer, który polegał na omijaniu coraz to większej ilości przeróżnych śmieci. Uczniowie wysłuchali książki pt. ,,Awantura w śmietniku” M. Barana z serii ,,Czytam sobie”. Pewnego dnia w śmietniku wybucha straszna awantura. Pudełko, drut, butelka i inne odpadki nie chcą leżeć obok siebie. Strasznie się kłócą i niewiele brakuje, by doszło do prawdziwej ekologicznej tragedii! Na szczęście ktoś wpada na pomysł, jak pogodzić skłócone towarzystwo. Seria „Czytam sobie. Eko” w ciekawy i przyjemny sposób przybliża najmłodszym zagadnienia

          • KRAINA WARZYW I OWOCÓW

            W dniu 22 października 2020 r. w I a i I b odbyły się zajęcia biblioteczne ,,Kraina warzyw i owoców”. Spotkania te zorganizowano w ramach projektu propagującego książkę i czytelnictwo pt. ”Czytam sobie. Pierwsza klasa”.

            Wprowadzeniem do zajęć było głośne przeczytanie uczniom książki pt. ,,Pora na pomidora (w zupie) ”J. Bednarek z serii ,,Czytam sobie”. Eufrozyna zna się na gotowaniu, jak mało kto. Wie, co warto dodać do zupy pomidorowej, aby ta była najlepsza pod słońcem. Spokojnie, naszym czytelnikom zdradza swoje sposobiki na pyszne danko, które uwielbiają prawie wszystkie dzieci. A więc potrzebna będzie bazylia, odrobina masła, szczypta ostrej papryki oraz włoski ser parmezan. Eufrozyna podpowie, ile czego odmierzyć i kiedy co wrzucić do garnka. I robi to tak, że małemu czytelnikowi nie tylko ślinka poleci, nie tylko zechce, jak najszybciej zabrać się do gotowania, ale też połknie ksią

          • W ŚWIECIE KOLORÓW

            W dniu 15 i 16 października 2020 r. w I a i I b odbyły się zajęcia biblioteczne ,,W świecie kolorów”. Spotkania te zorganizowano w ramach projektu propagującego książkę i czytelnictwo pt. "Czytam sobie. Pierwsza klasa”.

            Wprowadzeniem do zajęć było głośne przeczytanie uczniom książki pt. "O Zofii, co zbierała kolory” A. Kuźniak z serii ,,Czytam sobie’’. To opowieść pełna humoru i zwrotów akcji, historia życia wybitnej polskiej malarki Zofii Stryjeńskiej. Pokazuje ona młodym czytelnikom, z jakimi przeszkodami musiała na początku XX wieku zmierzyć się dziewczynka, a potem kobieta, która chciała realizować swoje pasje i spełniać marzenia. Książka jest poruszającą opowieścią o tym, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć to, do czego się dąży, a potem można dzielić się tym z innymi. Wysmakowane ilustracje Maćka Blaźniaka świetnie oddają klimat twórczości malarki.

          • CZYTAM SOBIE – KARTA MŁODEGO CZYTELNIKA

            W dniu 15 października 2020r. naszą Bibliotekę Szkolną odwiedziły klasy I a i I b. Były to spotkania rozpoczynające realizację projektu pt. ,,Czytam sobie. Pierwsza klasa”.

            Akcja „Czytam sobie. Pierwsza klasa” skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA – 29 WRZEŚNIA 2020

            To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Poniedziałek 22.06.2026
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   850- 0935
        3   940- 1025
        4 1045- 1130
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

        • Odnośnik: http://gminakrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: http://www.gokkrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: https://www.pajacyk.pl/
        • Odnośnik: https://www.trzezwyumysl.pl/
        • Odnośnik: https://sieciaki.pl/
        • Odnośnik: https://dyzurnet.pl/
        • Odnośnik: https://fdds.pl/
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 452036
    • Nasze media społecznościowe