Aktualności

    • W mijającym roku szkolnym uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach dwóch kół szachowych, podczas których rozwijali umiejętność logicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości oraz planowania strategicznego. Regularne treningi pozwoliły dzieciom poznać zasady królewskiej gry, doskonalić technikę rozgrywania partii oraz uczyć się zdrowej rywalizacji i szacunku dla przeciwnika.
    • W ostatnim czasie uczniowie klasy trzeciej b wyruszyli w niezwykłą, literacką podróż śladami żubra Kuby i wiewiórki Uli - bohaterów komiksowej lektury „Którędy do Yellowstone?” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Podczas omawiania lektury nie tylko śledziliśmy losy dzielnych podróżników, ale przede wszystkim poznawaliśmy niesamowitą przyrodę najróżniejszych zakątków świata. Zaczynając od Białowieskiego Parku Narodowego, przen
    • Tamara Łempicka, (1894- 1980) polska malarka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicielek stylu art déco w malarstwie. Waloru dekoracyjnego dodawały jej pracom wystylizowane, często wręcz manierycznie, formy i postaci. Ten atrakcyjny dla ówczesnego widza splot tradycji i modernizmu, zadecydowały o niezwykłej popularności malarki. W połowie lat dwudziestych, wraz z rozkwitem estetyki art déco, kariera Łempickiej zaczęła się błyskawicznie
          • #LaboratoriaPrzyszłości - Programujemy z robotami Photon

            Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia koła informatycznego, rozpoczęli we wrześniu naukę programowania z robotami edukacyjnymi Photon, które nasza szkoła zakupiła w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości. Podczas zajęć uczniowie poznawali budowę i możliwości robotów oraz środowisko w którym będą mogli je zaprogramować według ustalonego scenariusza. Następnie tworzyli proste programy, które Photony realizowały, a uczniowie mogli na bieżąco sprawdzać poprawność ich wykonania. Kolejnym etapem była budowa miasta i zaprogramowanie robotów aby poruszały się po wyznaczonej trasie niczym pojazdy autonomiczne. Uczniowie bardzo chętnie pracują z Photonami , co z pewnością ułatwi im naukę programowania.

          • Konkurs fotograficzny „Rolnictwo ekologiczne"

            Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do udziału w konkursie fotograficznym „Rolnictwo ekologiczne”. Każdy uczestnik może nadesłać jedno zdjęcie, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.Konkurs ma na celu m.in. promowanie ekologicznych produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, pogłębianie wiedzy ekologicznej i zachęcanie młodych ludzi do uważnej obserwacji środowiska oraz podnoszenie świadomości na temat systemów jakości produktów rolno-żywnościowych, a także certyfikatów i oznaczeń stosowanych na etykietach, w tym znaku „Rolnictwo ekologiczne".Prace konkursowe powinny prezentować dowolny produkt żywnościowy w kontekście szeroko pojętej tematyki ekologicznej. Organizator dopuszcza różnorodne ujęcie tematu, np.: produkt rolny lub rolno-spożywczy na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży, pola up

          • Nad pięknym, modrym Dunajem

            W dniu 3 października 2022r. odbył się pierwszy koncert muzyczny Agencji Artystycznej "Pozytywka" z Olsztyna zatytułowany " Nad pięknym, modrym Dunajem". Bohaterem koncertu był młody Johann Strauss, który w tajemnicy przed ojcem próbował uczyć się gry na skrzypcach. Dzieci miały możliwość posłuchania walców wiedeńskich Joanna Straussa, a także ich zatańczenia. W turnieju wiedzy o muzyce zwyciężył Ignacy Ochenkowski z kl. 2 b.

          • Indywidualne Biegi Przełajowe

            Dnia 3 października 33 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się na kompleksie sportowym w Czerwonce. Celem rywalizacji było wyłonienie najlepszej 10  w każdej kategorii wiekowej. Zawodniczki i zawodnicy z trzech pierwszych miejsc w poszczególnych rocznikach otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Dyplomy otrzymali również uczestnicy biegów, którzy zajęli miejsca IV-VI. Z naszej szkoły aż 15 uczniów zajęło miejsca premiowane awansem do etapu międzypowiatowego, który odbędzie się w Ostrołęce. Najlepsze lokaty w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli:

          • Dyskoteka szkolna


            W miniony czwartek, 29 września, odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Samorząd Uczniowski zorganizował ją z okazji Dnia Chłopaka. Liczba uczniów klas 4-8 uczestniczących w zabawie była dla organizatorów ogromnym zaskoczeniem. Nawet w najśmielszych marzeniach nie przewidzieliśmy takich tłumów miłośników tańca i muzyki. Zabawa była przednia. Dobry humor i werwa dopisywały wszystkim uczestnikom zabawy i od początku do końca dyskoteki na naszym szkolnym „parkiecie” było tłoczno. Nie zabrakło tańców integracyjnych i wspólnych gromkich śpiewów. Aż trudno było się rozstać… Dziękujemy bardzo za wspólne, mile i aktywnie spędzone popołudnie i zapraszamy wkrótce. 😉(SU)

          • Sprzątanie Świata - Polska

            Zeszłoroczna Akcja Sprzątanie świata-Polska zakończyła się niechlubnym bilansem niemal 442 ton śmieci! Jak alarmują eksperci, a statystyki Fundacji Nasza Ziemia- organizatora akcji- to potwierdzają, śmieci przybywa. Tych w gospodarstwach domowych i tych porzuconych w naturze.

            Wobec ogromu bezrefleksyjnego śmiecenia w naturze musimy zrozumieć: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma. I to jest myśl przewodnia i oficjalne hasło 29. Edycji akcji: „Wszystkie śmieci są nasze!”.

          • Dzień Chłopaka

            Dzień Chłopaka w naszej szkole świętowaliśmy w klasach. Dziewczęta nie zapomniały. Obdarowały swoich kolegów upominkami, słodyczami i czarowały uśmiechem. Składały życzenia i starały się być bardziej miłe niż zwykle😉. Organizowały zabawy podczas spotkań klasowych na lekcjach wychowawczych. Ale wszyscy -i mali, i duzi, bez wyjątku- tego dnia bawili się samochodzikami. Wszystkiego dobrego chłopaki. Kolegom życzymy wymarzonej „fury” w przyszłości. A tym starszym „chłopcom” w garniturach, którzy już auta mają, życzymy, aby były niezawodne.

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu otrzymała wsparcie finansowe w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości na zakupu nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Zakupiony sprzęt pozwoli naszym uczniom poznawać nowe technologie rozwijające kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) oraz rozwijać wiele innych umiejętności ważnych dla młodego człowieka.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Poniedziałek 22.06.2026
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   850- 0935
        3   940- 1025
        4 1045- 1130
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

        • Odnośnik: http://gminakrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: http://www.gokkrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: https://www.pajacyk.pl/
        • Odnośnik: https://www.trzezwyumysl.pl/
        • Odnośnik: https://sieciaki.pl/
        • Odnośnik: https://dyzurnet.pl/
        • Odnośnik: https://fdds.pl/
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 451878
    • Nasze media społecznościowe