Aktualności

    • W mijającym roku szkolnym uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach dwóch kół szachowych, podczas których rozwijali umiejętność logicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości oraz planowania strategicznego. Regularne treningi pozwoliły dzieciom poznać zasady królewskiej gry, doskonalić technikę rozgrywania partii oraz uczyć się zdrowej rywalizacji i szacunku dla przeciwnika.
    • W ostatnim czasie uczniowie klasy trzeciej b wyruszyli w niezwykłą, literacką podróż śladami żubra Kuby i wiewiórki Uli - bohaterów komiksowej lektury „Którędy do Yellowstone?” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Podczas omawiania lektury nie tylko śledziliśmy losy dzielnych podróżników, ale przede wszystkim poznawaliśmy niesamowitą przyrodę najróżniejszych zakątków świata. Zaczynając od Białowieskiego Parku Narodowego, przen
    • Tamara Łempicka, (1894- 1980) polska malarka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicielek stylu art déco w malarstwie. Waloru dekoracyjnego dodawały jej pracom wystylizowane, często wręcz manierycznie, formy i postaci. Ten atrakcyjny dla ówczesnego widza splot tradycji i modernizmu, zadecydowały o niezwykłej popularności malarki. W połowie lat dwudziestych, wraz z rozkwitem estetyki art déco, kariera Łempickiej zaczęła się błyskawicznie
          • Dzień Pluszowego Misia

            Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

            W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy przez cały listopadowy piątek /25 listopada/. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę. Przybyły ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

          • Dyskoteka Andrzejkowa

            ​​​​​​ W ostatni czwartek listopada uczniowie klas starszych bawili się na Dyskotece Andrzejkowej. Na stołówce szkolnej zebrała się spora grupa, ponad stu, miłośników zabawy. Samorząd Uczniowski zadbał o lubianą przez młodzież muzykę, nagłośnienie i dyskotekowe oświetlenie sali. Zorganizował też sklepik, w którym znalazło się słodkie co nie co i napoje. Od pierwszych do ostatnich brzmień muzyki sala wypełniona była po brzegi. W trakcie imprezy odbyły się również, traktowane z przymrużeniem oka, wróżby andrzejkowe. Uczniom dopisywał dobry humor i rozpierała energia do zabawy. Tańczono w kole, w grupkach i parach, był pociąg i belgijka… Aż trudno było uwierzyć, że to już koniec, kiedy ogłoszono ostatni taniec. I wielu czeka na kolejną dyskotekę. (m.cz.)

          • Franklin czyta kolegom



            23 listopada nasza Biblioteka Szkolna gościła uczniów kl. I b z wychowawcą panią Justyną Oleksy. Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek, a także zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki oraz dostarczenie dzieciom dobrej zabawy. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Pierwszaki zwiedziły bibliotekę z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnym zainteresowaniem obdarzyły dział dla najmłodszych.

          • Hej wesele !

            21 listopada 2022r. ponownie gościliśmy Agencję Muzyczną "Pozytywka". Tym razem koncert nosił tytuł "Hej wesele!" i opowiadał historię Oskara Kolberga, który ukochał muzykę i kulturę ludową. Dzieciom zaprezentowane zostały takie tańce, jak: kujawiak, mazur, oberek, czy polonez. Tradycyjnie w rolę aktorów wcielili się nasi uczniowie. Zakończeniem koncertu był konkurs wiedzy, w którym udział wzięli: Natalia Lewandowska, Antoni Grabowski oraz Iga Kowalczyk. Zwyciężczynią konkursu została Iga Kowalczyk.

          • 2022 Rokiem Marii Konopnickiej - konkurs plastyczny

            18 listopada 2022r. odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród i wyróżnień uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ustanowienia roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Komisja dokonała oceny prac i wśród uczniów biorących udział w konkursie nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

          • Utwory patriotyczne - zajęciach nauki gry na ukulele

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. IV - VI uczestniczą w zajęciach nauki gry na ukulele. Poznają podstawy zasad muzyki, kształtują słuch, rozwijają poczucie rytmu, ćwiczą pamięć i koncentrację. Przede wszystkim mają jednak możliwość łączyć swoje pasje muzyczne z kształtowaniem i nabieraniem pewności siebie podczas publicznego występu i grania w zespole.

          • Narodowe Święto Niepodległości

            Uczniowie klas starszych również uroczyście świętowali 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Krótkie słowno- muzyczne wprowadzenie w wydarzenia tamtych lat przygotowali harcerze z 25 Krasnosielckiej Drużyny Harcerskiej „Waleczni” i 27 Krasnosielckiej Drużyny Starszoharcerskiej „Niepokorni”. Oni też poprowadzili to uroczyste spotkanie. Po wprowadzeniu pocztu flagowego o godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni z werwą odśpiewali pełny tekst Mazurka Dąbrowskiego- bo jak co roku szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji #szkoładohymnu . A po hymnie rozpoczęło się patriotyczne śpiewanie. Każda klasa przygotowała i odśpiewała wybraną przez siebie pieśń patriotyczną. Klasom wtórowali pozostali uczestnicy spotkania. Na zakończenie wicedyrektor szkoły p. Mariusz Bobiński podziękował wszystkim za udział w świętowaniu Narodowego Święta Niepodległości oraz drużynowym drużyn harcerski

          • Była! Jest! Będzie ! - 11 Listopada

            10 listopada 2022r. uczniowie klas trzecich i starszych klas Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

            Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11:11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” 2022. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Poniedziałek 22.06.2026
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   850- 0935
        3   940- 1025
        4 1045- 1130
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

        • Odnośnik: http://gminakrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: http://www.gokkrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: https://www.pajacyk.pl/
        • Odnośnik: https://www.trzezwyumysl.pl/
        • Odnośnik: https://sieciaki.pl/
        • Odnośnik: https://dyzurnet.pl/
        • Odnośnik: https://fdds.pl/
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 451432
    • Nasze media społecznościowe