Aktualności
Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy przez cały listopadowy piątek /25 listopada/. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę. Przybyły ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Dyskoteka Andrzejkowa
W ostatni czwartek listopada uczniowie klas starszych bawili się na Dyskotece Andrzejkowej. Na stołówce szkolnej zebrała się spora grupa, ponad stu, miłośników zabawy. Samorząd Uczniowski zadbał o lubianą przez młodzież muzykę, nagłośnienie i dyskotekowe oświetlenie sali. Zorganizował też sklepik, w którym znalazło się słodkie co nie co i napoje. Od pierwszych do ostatnich brzmień muzyki sala wypełniona była po brzegi. W trakcie imprezy odbyły się również, traktowane z przymrużeniem oka, wróżby andrzejkowe. Uczniom dopisywał dobry humor i rozpierała energia do zabawy. Tańczono w kole, w grupkach i parach, był pociąg i belgijka… Aż trudno było uwierzyć, że to już koniec, kiedy ogłoszono ostatni taniec. I wielu czeka na kolejną dyskotekę. (m.cz.)
Franklin czyta kolegom
23 listopada nasza Biblioteka Szkolna gościła uczniów kl. I b z wychowawcą panią Justyną Oleksy. Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek, a także zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki oraz dostarczenie dzieciom dobrej zabawy. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Pierwszaki zwiedziły bibliotekę z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnym zainteresowaniem obdarzyły dział dla najmłodszych.
Hej wesele !
21 listopada 2022r. ponownie gościliśmy Agencję Muzyczną "Pozytywka". Tym razem koncert nosił tytuł "Hej wesele!" i opowiadał historię Oskara Kolberga, który ukochał muzykę i kulturę ludową. Dzieciom zaprezentowane zostały takie tańce, jak: kujawiak, mazur, oberek, czy polonez. Tradycyjnie w rolę aktorów wcielili się nasi uczniowie. Zakończeniem koncertu był konkurs wiedzy, w którym udział wzięli: Natalia Lewandowska, Antoni Grabowski oraz Iga Kowalczyk. Zwyciężczynią konkursu została Iga Kowalczyk.
2022 Rokiem Marii Konopnickiej - konkurs plastyczny
18 listopada 2022r. odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród i wyróżnień uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ustanowienia roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Komisja dokonała oceny prac i wśród uczniów biorących udział w konkursie nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:
Utwory patriotyczne - zajęciach nauki gry na ukulele
W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. IV - VI uczestniczą w zajęciach nauki gry na ukulele. Poznają podstawy zasad muzyki, kształtują słuch, rozwijają poczucie rytmu, ćwiczą pamięć i koncentrację. Przede wszystkim mają jednak możliwość łączyć swoje pasje muzyczne z kształtowaniem i nabieraniem pewności siebie podczas publicznego występu i grania w zespole.
Narodowe Święto Niepodległości
Uczniowie klas starszych również uroczyście świętowali 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Krótkie słowno- muzyczne wprowadzenie w wydarzenia tamtych lat przygotowali harcerze z 25 Krasnosielckiej Drużyny Harcerskiej „Waleczni” i 27 Krasnosielckiej Drużyny Starszoharcerskiej „Niepokorni”. Oni też poprowadzili to uroczyste spotkanie. Po wprowadzeniu pocztu flagowego o godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni z werwą odśpiewali pełny tekst Mazurka Dąbrowskiego- bo jak co roku szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji #szkoładohymnu . A po hymnie rozpoczęło się patriotyczne śpiewanie. Każda klasa przygotowała i odśpiewała wybraną przez siebie pieśń patriotyczną. Klasom wtórowali pozostali uczestnicy spotkania. Na zakończenie wicedyrektor szkoły p. Mariusz Bobiński podziękował wszystkim za udział w świętowaniu Narodowego Święta Niepodległości oraz drużynowym drużyn harcerski
Była! Jest! Będzie ! - 11 Listopada
10 listopada 2022r. uczniowie klas trzecich i starszych klas Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11:11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” 2022. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Archiwum Aktualności
Zegar
Poniedziałek 22.06.2026DZWONKI
Lekcja Godzina 1 800- 0845 2 850- 0935 3 940- 1025 4 1045- 1130 5 1150- 1235 6 1240- 1325 7 1330- 1415 8 1420- 1505
Harmonogram dowozów i odwozów uczniów
Kalendarz
- cze
- 19
- Technika w roku szkolnym 2025/2026 – nauka przez działanie
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Podsumowanie zajęć kół szachowych klas I–III
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Wycieczka uczniów klas czwartych do Białegostoku
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Zdrowe drugie śniadanie w klasie 5 b
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Którędy do Yellowstone? – czytelnicze podróże III B do Parków Narodowych
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Magiczna podróż z „Pozytywką” do świata Pana Kleksa
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Dotknąć historii” – uczniowie klas I–III na żywej lekcji historii w GOK-u w Krasnosielcu
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - informacje o malarzach
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - podsumowanie projektu
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Co się działo „Na straganie” Jana Brzechwy???
- 12.06.2026
- Aktualności


Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 451432Nasze media społecznościowe





