Aktualności

    • W mijającym roku szkolnym uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach dwóch kół szachowych, podczas których rozwijali umiejętność logicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości oraz planowania strategicznego. Regularne treningi pozwoliły dzieciom poznać zasady królewskiej gry, doskonalić technikę rozgrywania partii oraz uczyć się zdrowej rywalizacji i szacunku dla przeciwnika.
    • W ostatnim czasie uczniowie klasy trzeciej b wyruszyli w niezwykłą, literacką podróż śladami żubra Kuby i wiewiórki Uli - bohaterów komiksowej lektury „Którędy do Yellowstone?” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Podczas omawiania lektury nie tylko śledziliśmy losy dzielnych podróżników, ale przede wszystkim poznawaliśmy niesamowitą przyrodę najróżniejszych zakątków świata. Zaczynając od Białowieskiego Parku Narodowego, przen
    • Tamara Łempicka, (1894- 1980) polska malarka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicielek stylu art déco w malarstwie. Waloru dekoracyjnego dodawały jej pracom wystylizowane, często wręcz manierycznie, formy i postaci. Ten atrakcyjny dla ówczesnego widza splot tradycji i modernizmu, zadecydowały o niezwykłej popularności malarki. W połowie lat dwudziestych, wraz z rozkwitem estetyki art déco, kariera Łempickiej zaczęła się błyskawicznie
          • Ilustracja do mojej ulubionej książki

            Po raz kolejny październik był Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka zaprosiła swoich czytelników do udziału w konkursie plastycznym Ilustracja do mojej ulubionej książki. Należało dowolną techniką wykonać ilustracje do swojej ulubionej książki. Na konkurs wpłynęło 45 prac. Komisja konkursowa : A. Chodkowska. M. Sierak i A. Sierak, w dniu 3.11.2022r. dokonała oceny prac i  nagrodziła 10 osób i 7 wyróżniła. Nagrody otrzymali:

          • Jesień z książką

            Po raz kolejny październik był Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka zaprosiła swoich czytelników do udziału w konkursie fotograficznym Jesień z książką. Należało wykonać zdjęcie , którego tematem przewodnim będzie książka i jesień. Na konkurs wpłynęło 35 prac. Komisja konkursowa : A. Chodkowska. M. Sierak i A. Sierak, w dniu 3.11.2022r. dokonała oceny prac i  nagrodziła 13 zdjęć następujących osób:

          • #LaboratoriaPrzyszłości - pierwsze wydruki modeli 3D

            Wydruki pierwszych modeli 3D są już za nami. Były one możliwe, dzięki drukarce 3D, którą nasza szkoła nabyła w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
            Uczniowie są bardzo zainteresowani wydrukami 3D i z wielką ciekawością przeglądali modele 3D różnych przedmiotów, figur, postaci i zwierząt oraz obserwowali pierwsze ich wydruki. Dzięki zakupionej drukarce będą mogli nabywć nowe umiejętności i kompetencje oraz drukować przygotowane wcześniej projekty modeli na różne przedmioty.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - robot Photon rozpoznaje znaki świetlne

            W październiku podczas zajęć z robotami edukacyjnymi Photon, które nasza szkoła zakupiła w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości, uczniowie poznawali techniki tworzenia inteligentnych algorytmów. Podczas zajęć dowiedzieli się, że roboty można nauczyć reagować w odpowiedni sposób, ucząc je pewnych zachowań poprzez wprowadzanie danych i trening oraz przypisując im pewne zachowania, np. robot rozpoznaje czerwone światło, włącza czerwony sygnał świetlny, zatrzymuje się i wydaje określony dźwięk.
            Uczniowie nauczyli więc robota rozpoznawać czerwone i zielone światło sygnalizatora oraz znak drogi zamkniętej i odpowiednio na nie reagować. Następnie na zbudowanej mapie miasta przeprowadzili eksperyment, w którym sprawdzili reakcje robota na wcześniej zaprogramowane znaki.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - zajęcia robotyki. Roboty zasilane dwoma niezależnymi silnikami

            W październiku uczniowie uczestniczący w zajęciach z robotyki budowali roboty z klocków Gigo blockly, zasilane dwoma silnikami działającymi niezależnie od siebie. Pisali programy sterujące robotami, zawierające inne polecenia dla każdego z silników, co skutkowało możliwością zmiany kierunku poruszania się robota. Ponadto instalowali w robotach czujniki nacisku i odległości, aby roboty odpowiednio reagowały na zmiany ich wskazań.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - kolejne interesujące projekty realizowane na warsztatach plastyczno - technicznych

            W październiku dziewczęta uczestniczące w warsztatach plastyczno - technicznych wykorzystując materiały i sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości wykonywały kolejne interesujące projekty.
            Warsztaty z pełnym asortymentem do malowania na tkaninach, otwierają możliwości do tworzenia najciekawszych i najbardziej zwariowanych projektów. Uczennice bawiąc się w projektantów wykonały techniką "custom" propozycje super butów, koszulek, skarpetek i torebek.
            Kolejne warsztaty pozwoliły młodym pasjonatkom robótek ręcznych, poznać super technikę tworzenia biżuterii pełnej energii koloru - shambala. Możliwość skorzystania z materiałów oraz kreatywność tworzenia dały satysfakcjonujące efekty.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - warsztaty szydełkowania

            Warsztaty plastyczno - techniczne prowadzone we wrześniu, na których uczniowie wykorzystywali materiały i sprzęt zakupiony w ramach z programu #LaboratoriaPrzyszłości, pozwoliły rozwinąć indywidualne zdolności w tworzeniu techniką szydełkowania. Dziewczęta korzystając z materiałów i narzędzi mogły stworzyć piękne maskotki. Oto efekt ich nauki i pracy:

          • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

            6 listopada 2022 w Makowie Mazowieckim rozegrane zostały mistrzostwa powiatu makowskiego w piłce ręcznej chłopców klas IV – VI. Do rywalizacji przystąpiło 6  drużyn. Zostały one podzielone na dwie grupy, w których grały systemem każdy z każdym. Nasi szczypiorniści pewnie wygrali swoją grupę i awansowali do półfinału, gdzie po emocjonującym meczu musieli uznać wyższość drużyny SP nr 2 z Makowa Maz. Pozostał nam mały finał w którym pokonaliśmy drużynę z Różana i ostatecznie zajęliśmy III miejsce w turnieju.

          • Akcja #SzkołaPamięta 2022

            Społeczność uczniowska naszej szkoły już po raz czwarty (czyli od pierwszej edycji) włączyła się w akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta.

            Akcja odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Poniedziałek 22.06.2026
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   850- 0935
        3   940- 1025
        4 1045- 1130
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

        • Odnośnik: http://gminakrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: http://www.gokkrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: https://www.pajacyk.pl/
        • Odnośnik: https://www.trzezwyumysl.pl/
        • Odnośnik: https://sieciaki.pl/
        • Odnośnik: https://dyzurnet.pl/
        • Odnośnik: https://fdds.pl/
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 451881
    • Nasze media społecznościowe