Aktualności
#LaboratoriaPrzyszłości - kolejne wydruki 3D
Podczas lekcji informatyki, które odbyły się w styczniu tym razem uczniowie klas 4a i 4b zapoznali się z obsługą i zasadą działania naszej drukarki 3D, którą nasza szkoła zakupiła w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Czwartoklasiści uczyli się podstaw projektowania modeli 3D, eksportowania plików do popularnych formatów oraz technik przygotowania projektu do wydruku. Zapoznali się z podstawowymi zasadami obsługi programu Tinkercad i dostępnymi w nim narzędziami. Uczniowie bardzo chętnie tworzyli swoje pierwsze własne projekty breloków z inicjałami, które następnie ozdabiali dodatkowymi elementami. Breloki po wydrukowaniu uczniowie otrzymali jako pamiątkę.
#LaboratoriaPrzyszłości - budujemy i programujemy własne modele robotów
W styczniu na zajęciach robotyki uczniowie korzystając z klocków konstrukcyjnych Gigo blockly, które nasza szkoła zakupiła w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości konstruowali kolejne modele robotów. Budowali konstrukcje złożone z kilku silników i czujników, albo zasilane jednym silnikiem i przekładniami. Następnie pisali programy sterujące robotami zawierające pętle, wielokrotne powtórzenia części programu oraz procedury warunkowe. Ponadto dokonywali modyfikacji programów sterujących robotami starając się zmieniać ich sposób poruszania się.
#LaboratoriaPrzyszłości – zdobienie przedmiotów techniką decupage
Decupage - to kolejna technika zdobienia przedmiotów, którą uczestniczki warsztatów plastyczno – technicznych mogły poznać, dzięki materiałom zakupionym w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości. Wykonanie dekoracji tą metodą polega na nakładaniu warstw pulpy nasączonej dużą ilością kleju, malowanie farbą akrylową i naklejanie motywów wyciętych z serwetek.
Zdrowo, smacznie i dekoracyjnie
-----
W ramach profilaktyki zdrowego żywienia, uczniowie kl. 6a na zajęciach godziny wychowawczej uczyli się robić zdrowe i smaczne sałatki owocowe i warzywne oraz kanapeczkę. Dodatkowo nauczyli się i wykonali piękne dekoracje, które oprócz przyciągającego wzrok wyglądu można schrupać.
~N. G
Szkolne Konkursy z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2023
Z okazji kolejnych już obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, zorganizowane zostały konkursy na plakat oraz na scenkę tematyczną lub piosenkę. Konkursy obejmują tematykę bezpiecznego korzystania z sieci Internet oraz urządzeń komputerowych i są skierowane do uczniów klas IV - VIII.
Szczegóły znajdują się w regulaminach, które są dostępne w linkach zamieszczonych poniżej.
Zimowe spotkanie z książką
W dniach 30.01 – 4.02.2023r. Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu zaprosiła uczniów klas I – III na zajęcia Zimowe spotkanie z książką. Podczas zajęć dzieci wysłuchały zimowych opowieści opowieści po czym wykonały lapbooki o tematyce zimowej.
a
20
Sałatki owocowe w klasie V a
W ramach realizacji programu dla szkół dotyczącego zdrowych nawyków żywieniowych uczniowie klasy V a na godzinach do dyspozycji wychowawcy klasowego poznawali wartości odżywcze warzyw i owoców, zalety samodzielnego przygotowywania posiłków oraz wspólnie przygotowali sałatki owocowe. Na koniec lekcji odbyła się degustacja przygotowanych „bomb” witaminowych.
Koncert muzyczny „Piotruś i wilk”
W styczniu po raz kolejny Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Krasnosielcu odwiedziła grupa artystyczna „Pozytywka ‘’ z Olsztyna. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć "Piotrusia i wilka" wg dzieła Sergiusza Prokofiewa .Dzieci poznały brzmienie i budowę instrumentów : fletu poprzecznego i klarnetu oraz dowiedziały się czym charakteryzuje się muzyka ilustracyjna. Tym razem historia chłopca o imieniu Piotruś, który z pomocą przyjaciół potrafił stawić czoła groźnemu wilkowi, została opowiedziana dźwiękami instrumentów oraz wspaniałą grą małych aktorów. Podsumowaniem koncertu był konkurs , w którym zwycięzcą została Magdalena Rawa .
Archiwum Aktualności
Zegar
Poniedziałek 22.06.2026DZWONKI
Lekcja Godzina 1 800- 0845 2 850- 0935 3 940- 1025 4 1045- 1130 5 1150- 1235 6 1240- 1325 7 1330- 1415 8 1420- 1505
Harmonogram dowozów i odwozów uczniów
Kalendarz
- cze
- 19
- Technika w roku szkolnym 2025/2026 – nauka przez działanie
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Podsumowanie zajęć kół szachowych klas I–III
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Wycieczka uczniów klas czwartych do Białegostoku
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Zdrowe drugie śniadanie w klasie 5 b
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Którędy do Yellowstone? – czytelnicze podróże III B do Parków Narodowych
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Magiczna podróż z „Pozytywką” do świata Pana Kleksa
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Dotknąć historii” – uczniowie klas I–III na żywej lekcji historii w GOK-u w Krasnosielcu
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - informacje o malarzach
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - podsumowanie projektu
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Co się działo „Na straganie” Jana Brzechwy???
- 12.06.2026
- Aktualności


Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 451397Nasze media społecznościowe





