Aktualności

    • W mijającym roku szkolnym uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach dwóch kół szachowych, podczas których rozwijali umiejętność logicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości oraz planowania strategicznego. Regularne treningi pozwoliły dzieciom poznać zasady królewskiej gry, doskonalić technikę rozgrywania partii oraz uczyć się zdrowej rywalizacji i szacunku dla przeciwnika.
    • W ostatnim czasie uczniowie klasy trzeciej b wyruszyli w niezwykłą, literacką podróż śladami żubra Kuby i wiewiórki Uli - bohaterów komiksowej lektury „Którędy do Yellowstone?” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Podczas omawiania lektury nie tylko śledziliśmy losy dzielnych podróżników, ale przede wszystkim poznawaliśmy niesamowitą przyrodę najróżniejszych zakątków świata. Zaczynając od Białowieskiego Parku Narodowego, przen
    • Tamara Łempicka, (1894- 1980) polska malarka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicielek stylu art déco w malarstwie. Waloru dekoracyjnego dodawały jej pracom wystylizowane, często wręcz manierycznie, formy i postaci. Ten atrakcyjny dla ówczesnego widza splot tradycji i modernizmu, zadecydowały o niezwykłej popularności malarki. W połowie lat dwudziestych, wraz z rozkwitem estetyki art déco, kariera Łempickiej zaczęła się błyskawicznie
          • Przy wigilijnym stole

            W dniu 19 grudnia naszą szkołę, a w niej uczniów kl. I-III odwiedzili mili panowie z Agencji Artystycznej Pozytywka z Olsztyna. Koncert zatytułowany "Przy wigilijnym stole" był wspaniałą okazją do wspólnego śpiewania kolęd, a także poznania tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Pięknie śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój. Koncert zakończył konkurs na najładniej wykonaną kolędę lub piosenkę o tematyce świątecznej, w którym zwycięzcą został Karol Ochenkowski, a Maria Gołębiewska i Julia Okoniewska otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy odważnym solistom.

          • Świąteczna Akcja Charytatywna

            Grudzień od kilku lat jest dla naszej społeczności szkolnej czasem udziału w różnego rodzaju inicjatywach o charakterze charytatywnym. Tak było i tym razem. Dołączyliśmy do zbiórki na portalu siepomaga.pl na rzecz chorego na dystrofię mięśniową Ducheann'a dwuletniego Maksa Budziszewskiego.

            Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową. Z początkiem grudnia przygotowaliśmy plakaty, nagłośniliśmy akcję i zaczęliśmy gromadzić fanty. Byliśmy miło zaskoczeni ich ilością. Przygotowaliśmy prawie 150 losów. Loteria odbyła się 14 grudnia i zgromadziła wielu chętnych do wzięcia w niej udziału. Losy rozeszły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki” w ciągu kilku przerw a kwota jaką zebraliśmy to 810 złotych.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - wydruki świąteczne

            Ponieważ grudzień to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy wykorzystać naszą drukarkę do przygotowania dekoracji świątecznych. Mikołaj, renifer, kilka choinek i od razu czuć, że święta coraz bliżej.

            #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • #LaboratoriaPrzyszłości – uczniowie projektują własne modele 3D

            W grudniu, podczas zajęć koła informatycznego, uczniowie klas piątych uczyli się podstaw projektowania modeli 3D w programie Tinkercad. Zapoznali się z podstawowymi zasadami projektowania, obsługą programu i dostępnymi w nim narzędziami. Następnie z pomocą nauczyciela zaczęli projektować breloki z własnymi inicjałami, ozdabiali je dodatkowymi elementami, a następnie eksportowali projekty do popularnych formatów plików i zapoznali się z podstawami przygotowania projektu do wydruku. Zapoznali się również z obsługą i zasadami działania drukarki 3D, którą nasza szkoła zakupiła w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
            Breloki po wydrukowaniu uczniowie otrzymali jako pamiątkę.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - wydruki 3D na sportowo

            Z okazji Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze wydrukowaliśmy na naszej drukarce 3D replikę trofeum.

            Przygotowane zostały rownież modele trofeum Tenisa Stołegego, które po wydrukowaniu zostały wręczone zwycięzcom Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego, odbywającego się w naszej szkole.

            Drukarka 3D zakupiona w naszej szkole w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości pozwoliła nam uatrakcyjnić ten czas.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - budujemy kolejne modele robotów

            W grudniu uczniowie uczęszczający na zajęcia robotyki kontynuowali budowanie robotów z klocków Gigo. Konstruowali roboty napędzane różnymi mechanizmami, najprostsze z nich składały się z układów kilku kół zębatych oraz szeregu połączeń ruchomych i nieruchomych. Te bardziej złożone zawierały przekładnie ślimakowe, koła zębate, połączenia ruchome i nieruchome oraz więcej niż jeden silnik.

          • #LaboratoriaPrzyszłości – od projektu do wydruku 3D

            W listopadzie, na lekcjach informatyki uczniowie ósmych klas zapoznali się z obsługą i zasadą działania drukarki 3D. Nasza szkoła zakupiła ją w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

            Ósmoklasiści uczyli się podstaw projektowania modeli 3D, eksportowania plików do popularnych formatów oraz technik przygotowania projektu do wydruku. Zapoznali się z podstawowymi zasadami obsługi programu Tinkercad i dostępnymi w nim narzędziami. Uczniowie pracowali chętnie tworząc pierwsze własne projekty. Zaczęli od przejrzenia wybranych gotowych projektów dostępnych w sieci, a następie z pomocą nauczyciela zaprojektowali breloki z własnymi inicjałami, które ozdabiali dodatkowymi elementami. Uczyli się również tworzyć projekty ozdobnych pudełek z pokrywką i napisami, a także kompozycje świąteczne. Modele breloków po wydrukowaniu uczniowie otrzymali jako pamiątkę.

          • Awantura w śmietniku

            W dniu 8 grudnia 2022r. w klasie I a odbyły się zajęcia biblioteczne ,, Awantura w śmietniku”. Spotkanie to zorganizowano w ramach projektu propagującego książkę i czytelnictwo pt.,, Czytam sobie. 10 lat’’.

            Wprowadzeniem do zajęć była zabawa w słowne skojarzenia, która miała na celu pomóc w odgadnięciu tematu spotkania. Potem był ekologiczny spacer, który polegał na omijaniu coraz to większej ilości przeróżnych śmieci. Uczniowie wysłuchali książki pt. ,, Awantura w śmietniku ” M. Barana z serii ,,Czytam sobie’’. Pewnego dnia w śmietniku wybucha straszna awantura. Pudełko, drut, butelka i inne odpadki nie chcą leżeć obok siebie. Strasznie się kłócą i niewiele brakuje, by doszło do prawdziwej ekologicznej tragedii! Na szczęście ktoś wpada na pomysł, jak pogodzić skłócone towarzystwo. Seria „Czytam sobie. Eko” w ciekawy i przyjemny sposób przybliża najmłodszym zagadnienia ekolog

    • Logo Librus Synergia
    • Zegar

      Poniedziałek 22.06.2026
      • DZWONKI

      • Lekcja Godzina
        1   800- 0845
        2   850- 0935
        3   940- 1025
        4 1045- 1130
        5 1150- 1235
        6 1240- 1325
        7 1330- 1415
        8 1420- 1505
    • Wizerunek dziecka w sieci - poradnik dla rodziców

    • Kliknij aby powiększyć!

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA I CZAT INTERNETOWY DO RZECZNIKA PRAW DZIECKA

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

        • Odnośnik: http://gminakrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: http://www.gokkrasnosielc.pl/
        • Odnośnik: https://www.pajacyk.pl/
        • Odnośnik: https://www.trzezwyumysl.pl/
        • Odnośnik: https://sieciaki.pl/
        • Odnośnik: https://dyzurnet.pl/
        • Odnośnik: https://fdds.pl/
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 451880
    • Nasze media społecznościowe