Aktualności
Przy wigilijnym stole
W dniu 19 grudnia naszą szkołę, a w niej uczniów kl. I-III odwiedzili mili panowie z Agencji Artystycznej Pozytywka z Olsztyna. Koncert zatytułowany "Przy wigilijnym stole" był wspaniałą okazją do wspólnego śpiewania kolęd, a także poznania tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Pięknie śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój. Koncert zakończył konkurs na najładniej wykonaną kolędę lub piosenkę o tematyce świątecznej, w którym zwycięzcą został Karol Ochenkowski, a Maria Gołębiewska i Julia Okoniewska otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy odważnym solistom.
Świąteczna Akcja Charytatywna
Grudzień od kilku lat jest dla naszej społeczności szkolnej czasem udziału w różnego rodzaju inicjatywach o charakterze charytatywnym. Tak było i tym razem. Dołączyliśmy do zbiórki na portalu siepomaga.pl na rzecz chorego na dystrofię mięśniową Ducheann'a dwuletniego Maksa Budziszewskiego.
Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową. Z początkiem grudnia przygotowaliśmy plakaty, nagłośniliśmy akcję i zaczęliśmy gromadzić fanty. Byliśmy miło zaskoczeni ich ilością. Przygotowaliśmy prawie 150 losów. Loteria odbyła się 14 grudnia i zgromadziła wielu chętnych do wzięcia w niej udziału. Losy rozeszły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki” w ciągu kilku przerw a kwota jaką zebraliśmy to 810 złotych.
#LaboratoriaPrzyszłości - wydruki świąteczne
Ponieważ grudzień to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy wykorzystać naszą drukarkę do przygotowania dekoracji świątecznych. Mikołaj, renifer, kilka choinek i od razu czuć, że święta coraz bliżej.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
3
#LaboratoriaPrzyszłości – uczniowie projektują własne modele 3D
W grudniu, podczas zajęć koła informatycznego, uczniowie klas piątych uczyli się podstaw projektowania modeli 3D w programie Tinkercad. Zapoznali się z podstawowymi zasadami projektowania, obsługą programu i dostępnymi w nim narzędziami. Następnie z pomocą nauczyciela zaczęli projektować breloki z własnymi inicjałami, ozdabiali je dodatkowymi elementami, a następnie eksportowali projekty do popularnych formatów plików i zapoznali się z podstawami przygotowania projektu do wydruku. Zapoznali się również z obsługą i zasadami działania drukarki 3D, którą nasza szkoła zakupiła w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Breloki po wydrukowaniu uczniowie otrzymali jako pamiątkę.
#LaboratoriaPrzyszłości - wydruki 3D na sportowo
Z okazji Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze wydrukowaliśmy na naszej drukarce 3D replikę trofeum.
Przygotowane zostały rownież modele trofeum Tenisa Stołegego, które po wydrukowaniu zostały wręczone zwycięzcom Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego, odbywającego się w naszej szkole.
Drukarka 3D zakupiona w naszej szkole w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości pozwoliła nam uatrakcyjnić ten czas.
#LaboratoriaPrzyszłości - budujemy kolejne modele robotów
W grudniu uczniowie uczęszczający na zajęcia robotyki kontynuowali budowanie robotów z klocków Gigo. Konstruowali roboty napędzane różnymi mechanizmami, najprostsze z nich składały się z układów kilku kół zębatych oraz szeregu połączeń ruchomych i nieruchomych. Te bardziej złożone zawierały przekładnie ślimakowe, koła zębate, połączenia ruchome i nieruchome oraz więcej niż jeden silnik.
#LaboratoriaPrzyszłości – ozdoby choinkowe na warsztatach plastyczno - technicznych
Uczniowie na warsztatach plastyczno – technicznych prowadzonych w grudniu uczyli się i wykonywali ozdoby choinkowe. Na zajęciach poznali technikę haftu "temari" oraz wykonywali bombki w kształcie skrzata/mikołaja. Uczestniczki warsztatów korzystały z włóczek, nici do szycia oraz do haftu zakupionych w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości – od projektu do wydruku 3D
W listopadzie, na lekcjach informatyki uczniowie ósmych klas zapoznali się z obsługą i zasadą działania drukarki 3D. Nasza szkoła zakupiła ją w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.
Ósmoklasiści uczyli się podstaw projektowania modeli 3D, eksportowania plików do popularnych formatów oraz technik przygotowania projektu do wydruku. Zapoznali się z podstawowymi zasadami obsługi programu Tinkercad i dostępnymi w nim narzędziami. Uczniowie pracowali chętnie tworząc pierwsze własne projekty. Zaczęli od przejrzenia wybranych gotowych projektów dostępnych w sieci, a następie z pomocą nauczyciela zaprojektowali breloki z własnymi inicjałami, które ozdabiali dodatkowymi elementami. Uczyli się również tworzyć projekty ozdobnych pudełek z pokrywką i napisami, a także kompozycje świąteczne. Modele breloków po wydrukowaniu uczniowie otrzymali jako pamiątkę.
Awantura w śmietniku
W dniu 8 grudnia 2022r. w klasie I a odbyły się zajęcia biblioteczne ,, Awantura w śmietniku”. Spotkanie to zorganizowano w ramach projektu propagującego książkę i czytelnictwo pt.,, Czytam sobie. 10 lat’’.
Wprowadzeniem do zajęć była zabawa w słowne skojarzenia, która miała na celu pomóc w odgadnięciu tematu spotkania. Potem był ekologiczny spacer, który polegał na omijaniu coraz to większej ilości przeróżnych śmieci. Uczniowie wysłuchali książki pt. ,, Awantura w śmietniku ” M. Barana z serii ,,Czytam sobie’’. Pewnego dnia w śmietniku wybucha straszna awantura. Pudełko, drut, butelka i inne odpadki nie chcą leżeć obok siebie. Strasznie się kłócą i niewiele brakuje, by doszło do prawdziwej ekologicznej tragedii! Na szczęście ktoś wpada na pomysł, jak pogodzić skłócone towarzystwo. Seria „Czytam sobie. Eko” w ciekawy i przyjemny sposób przybliża najmłodszym zagadnienia ekolog
Archiwum Aktualności
Zegar
Poniedziałek 22.06.2026DZWONKI
Lekcja Godzina 1 800- 0845 2 850- 0935 3 940- 1025 4 1045- 1130 5 1150- 1235 6 1240- 1325 7 1330- 1415 8 1420- 1505
Harmonogram dowozów i odwozów uczniów
Kalendarz
- cze
- 19
- Technika w roku szkolnym 2025/2026 – nauka przez działanie
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Podsumowanie zajęć kół szachowych klas I–III
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Wycieczka uczniów klas czwartych do Białegostoku
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Zdrowe drugie śniadanie w klasie 5 b
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 17
- Którędy do Yellowstone? – czytelnicze podróże III B do Parków Narodowych
- 17.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Magiczna podróż z „Pozytywką” do świata Pana Kleksa
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 16
- Dotknąć historii” – uczniowie klas I–III na żywej lekcji historii w GOK-u w Krasnosielcu
- 16.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - informacje o malarzach
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 15
- Kopia obrazu - podsumowanie projektu
- 15.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Co się działo „Na straganie” Jana Brzechwy???
- 12.06.2026
- Aktualności


Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 451880Nasze media społecznościowe





